دکتر لیلا صدقی » ارتودنسی » ارتودنسی لینگوال چیست
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

ارتودنسی لینگوال چیست

ارتودنسی لینگوال چیست

بسیاری از افراد به دلیل آن که ارتودنسی های ثابت، بر روی دندان ها نمایان هستند، با انجام ارتودنسی ثبات و قرار دادن براکت بر روی دندان ها موافق نیستند. به همین دلیل از روش های دیگر برای ایجاد لبخندی زیبا استفاده می کنند که ممکن است عوارضی را نیز داشته باشد.

امروزه دندانپزشکان زیبایی برای درمان نامرتبی های دندان ها روش ها مختلف ارتودنسی را پیشنهاد می کنند که از بهترین روش هایی که امروزه مورد استقبال افراد و دندانپزشک زیبایی است، ارتودنسی لینگوال می باشد.

امروزه دندانپزشکان زیبایی برای درمان نامرتبی های دندان ها روش ها مختلف ارتودنسی را پیشنهاد می کنند که از بهترین روش هایی که امروزه مورد استقبال افراد و دندانپزشک زیبایی است، ارتودنسی لینگوال می باشد. خانم دکتر صدقی به عنوان بهترین دندانپزشک زیبایی در این خصوص توضیحات کافی ارائه می دهند. برای دریافت مشاوره و راهنمایی می توانید  با شماره های 02188696774 – 02188696845 تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید ما را در اینستاگرام و کانال تلگرام دنبال کنید.

 

ارتودنسی لینگوال چیست

ارتودنسی لینگوال چیست

در ارتودنسی لینگوال با قرار دادن براکت های لینگوال در پست دندان همانند براکت های ارتودنسی ثابت، می توان جای دندان ها را اصلاح نمود. تمامی سیم ها و کش هایی که در این روش استفاده می شود، در پشت دندان تعبیه شده و افراد دیگر نمی توانند ارتودنسی را تشخیص دهند.

ارتودنسی لینگوال یک روش درمانی – ارتودنسی است که نمایان نیست و به راحتی قابل مشاهده نیستند و تمامی تجهیزاتی که در این روش استفاده می شود، را می توان در پشت دندان ها قرار داد.

تمامی قرار گیری های تجهیزات همانند ارتودنسی ثابت معمولی است ولی به طور معکوس انجام می شود.

مزایای ارتودنسی لینگوال

  • نامرئی بودن ارتودنسی ها

از مهمترین مزایای ارتودنسی لینگوال این است که جزو ارتودنسی های ثابت و نامرئی محسوب می شود. زیرا در این روش همانطور که گفته شد، ارتودسنی در پشت دندان ها وصل می شود. به همین دلیل به راحتی قابل مشاهده نیست. افراد زیادی به دلیل این ویژگی منحصر به فرد از ارتودنسی لینگوال استقبال می کنند.

به همین دلیل خانم دکتر صدقی، به افرادی که از ارتودنسی ثابت راضی نیستند، توصیه می کند تا از ارتودنسی لینگوال استفاده نماید. با استفاده از این روش به طور همزمان، اصلاح طرح لبخند انجام می شود.

  • قابل جا به جا بودن

در این روش می توان از براکت های قابل جا به جایی و پلاستیکی استفاده کرد. زیرا در مواردی که از براکت های فلزی استفاده می شود، ممکن است به دلیل براق بودن مشاهده شود. ولی در زمان استفاده از براکت های پلاستیک می توان از رنگ های ملایم استفاده نمود. همچنین به راحتی می توان آن ها را جا به جا نمود.

  • کنترل بیشتر دندان

استفاده از ارتودنسی لینگوال این امکان را به دندانپزشک زیبایی می دهد که بتواند کنترل بر روی دندان ها را به راحتی انجام داده و دندان ها را در فضای مناسب قرار دهد. میزان کنترل دندان ها در مقایسه با ارتودنسی متحرک بسیار بیشتر می باشد.

  • نتایج ارتودنسی لینگوال

روش های جدیدی که امروزه در ارتودسنی لینگوال مورد استفاده قرار می گیرد. به طرز شگفت انگیزی پیشرفت کرده است. در این روش با استفاده از برکت های سفارشی با توجه به شرایط بیمار ساخته می شود.

با استفاده از آخرین تکنولوژی های روز دنیا و ساخت براکت های سفارشی می تواند نتیجه ارتودنسی را بهبود ببخشد.

  • کوتاه بودن مدت زمان درمان

طبق مطالعاتی که انجام شده است، بهترین روش درمان نامرتبی دندان ها که دارای زمان کمتری نسبت به مابقی روش ها دارند، ارتودنسی لینگوال است. زیرا به زمانی حدود 14 ماه می باشد.

جنس ارتودنسی لینگوال

براکت های مورد استفاده در ارتودنسی لینگوال از جنس کروم، سرامیکی، کروم کبالت، کامپوزیت، طلا، پلاستیک، فولازد زنگ و تیتانیوم می باشد.

کاندید استفاده از ارتودنسی لینگوال چه افرادی هستند؟

تمامی افرادی که برای ارتودنسی ثابت اقدام می نمایند ولی نمی خواهند که براکت های ارتودنسی ثابت بر روی دندان هایشان مشخص شود.

افرادی که دارای دندان های نامرتب هستند ولی خواستار لبخندی زیبا هستند، می توانند از این روش برای اصلاح طرح لبخند و افزایش زیبایی را به چهره خود ببخشند.

مراقبت های بعد از ارتودنسی لینگوال

در هفته های اولیه بعد از انجام ارتودنسی به دلیل عدم عادت فرد به ارتودنسی پشت دندان ها، ممکن است زبان با این براکت ها برخورد کرده و دچار مشکل شود. همچنین ممکن است صحبت کردن دشوار شود.

به همین دلیل توصیه می شود تا در این مدت مراقب زبان خود بوده تا زخم نشود.

برای حفظ بهداشت دندان ها از دندانپزشک زیبایی خود راهنمایی خواسته تا تمامی مراقبت هایی که لازم است را رعایت نماید.

خانم دکتر صدقی در ارائه خدمات و راهنمایی ها صعه صدر داشته و همواره بیماران را به بهترین نحو راهنمایی می نمایند.

مقالات مرتبط 

ارتودنسی دندان 

ارتودنسی ثابت دندان

ارتودنسی متحرک دندان  

انواع ارتودنسی 

بهداشت دندان های ارتودنسی شده 

 

راه های ارتباطی با دکتر

 صفحه اینستاگرام

تلفن تماس : 02188696774 – 02188696845

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر، مدیریت سایت دکتر صدقی

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 5 =

Call Now Button