دکتر لیلا صدقی » متفرقه » ارتودنسی نامرئی
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی یا اینویزیلاین برای افرادی مناسب است که از وجود سیم های ارتودنسی در دهان خود خجالت می کشند. در این روش درمانی که ارتودنسی ژله ای نیز نام دارد. از (ردیف کننده)های شفاف نازک با هدف مرتب کردن  دندان‌ها استفاده می‌ شود. این پلاک‌ها به صورت ویژه ای توسط تکنولوژی تصویربرداری 3 بعدی کامپیوتری ساخته می شوند. شما هر کدام از این پلاک‌ها را برای مدت 2 هفته درون دهان خود می‌ گذارید و فقط موقع مصرف غذا، نوشیدن، مسواک زدن و نخ دندان کشیدن بر می‌دارید. از طرفی  در هر سری تعدادی ردیف کننده به شما تحویل داده  می‌ شود. جایگزینی هر ردیف کننده با پلاک بعدی دندان‌های شما را هفته به هفته حرکت می‌ دهد تا به نتیجه مطلوب  برسید.

ارتودنسی نامرئی چگونه عمل می‌کند؟

پلاک‌های ارتودنسی نامرئی دندان‌ها را با نیروی مناسب و کنترل شده حرکت می‌دهد. ارتودنسی نامرئی برخلاف روش های قدیمی ، علاوه بر کنترل حرکتی ، ناشی از هر پلاک ، زمان‌ بندی حرکت و درمان را نیز تحت کنترل دارد. بنابراین درهر نوبت ، تنها به آن دندانی فرصت حرکت داده می‌شود که در طرح درمانی ارتودنسی در نظر گرفته شده است. به این ترتیب سیستم اعمال نیروی کارآمدی به دست می‌آید که دندان‌ها را به سمت موقعیت در نظر گرفته شده حرکت می‌دهد.

ارتودنسی-نامرئی

خصوصیات  ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی در دهان دیده نمی شود. به طوری که  اطرافیان شما به سختی متوجه پلاک‌ها در دهان شما می شوند. بنابراین ارتودنسی نامرئی کوچکترین مشکلی را در روش زندگی بیماران و روابط اجتماعی آنان ایجاد نمی‌کند. از آنجایی که پلاک‌های ارتودنسی نامرئی متحرک است، بیماران در طی درمان آزادی عمل بیشتری برای مصرف خوراکی‌های مورد علاقه خود دارند، فقط کافی است پلاک را به در موقع صرف مواد غذایی  از دهان خارج کنند.به علاوه می‌توان پلاک را هنگام مسواک زدن و نخ دندان کشیدن از دهان خارج کرد تا بهداشت دهان و دندان به خوبی رعایت شود و دهان پاکیزه  بماند.

با تشکر مدیریت سایت دکتر لیلا صدقی جراح و دندان پزشک

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 15 =

Call Now Button