دکتر لیلا صدقی » متفرقه » ارتودنسی چه مدت طول می کشد؟
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

ارتودنسی چه مدت طول می کشد؟

ارتودنسی چه مدت طول می کشد؟

اکثر افرادی که برای بار اول به دکترخوب برای ارتودنسی مراجعه می کنند، از مدت زمانی که مراحل ارتودنسی طول می کشد نگران هستند و این سوال در ذهن آن ها است. تعیین زمانی که یک ارتودنسی کامل انجام شود به عوامل زیادی بستگی دارد. زیرا قبل از انجام درمان ارتودنسی کارهای جانبی دیگری نیز ممکن است انجام شود. اما با دانستن این عوامل، می توان به طور تقریبی به زمان درمان ارتودنسی پی برد، در ادامه مطلب به این موارد و زمان کلی انجام ارتودنسی پرداخت شده است.

عوامل موثر در تعیین زمان انجام ارتودنسی:

ترمیم دندان ها قبل از ارتودنسی

قبل از آنکه دندانپزشک، ارتودنسی را آغاز کند، دندان ها را بررسی می کند و اگر هرگونه خرابی و آسیبی در دندان ها وجود داشته باشد، برای مثال ترمیم، پرکردگی، عصب کشی و… انجام می شود و همین موارد زمان بر است.

ارتودنسی-چه-مدت-طول-میکشد

ارتودنسی-چه-مدت-طول-میکشد

مشکلات فک

در بررسی دندان ها،نحوه قرارگیری و تصویربرداری ها ممکن است علت مشکل ایجاد شده، فک باشد، بنابراین ابتدا باید مشکلات ناحیه فک بهبود یابد و در صورت لزوم ارتودنسی انجام شود.( ناهنجاری های فک که نیاز به ارتودنسی دارند) بنابراین تشخیص علت ایجاد مشکل در دندان ها بسیار مهم است و این مسئله مستقیما به دندانپزشک برمی گردد و اگر به دندانپزشک مجرب و باتجربه مراجعه کنید سریعا مسئله ایجاد شده را پیدا کرده و پروسه درمانی برای شما مشخص خواهد شد. نوع درمان ارتودنسی از دیگر عواملی که در زمان انجام ارتودنسی و حتی هزینه آن موثر است، نوع درمان ارتودنسی است. برخی از انواع آن دارای ظاهری زیباتر و برخی دیگر ممکن است دارای مقاومت و قدرت بیشتری باشند. سن بیمار به صورت معمول در یک شرایط یکسان ممکن است جوانان و نوجوانان نتایج را سریعتر مشاهده کنند، زیرا فک درحال رشد بوده و دندان ها راحت تر  وسریعتر درمان می شوند و حتی مشکلات دندانی در سنین پایین تر معمولا کمتر است. شدت درمان یکی دیگر از عوامل مهم، شدت درمان ارتودنسی است، نحوه قرارگیری دندان، شدت بی نظمی آن ها، وسعت جا به جایی دندان ها و.. ممکن است پروسه درمانی را طولانی کند.

دکتر لیلا صدقی جراح و دندانپزشک، با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری های دهان و دندان می پردازد . می توانید برای دریافت اطلاعات در این خصوص از دندانپزشک زیبایی خوب در غرب تهران با شماره 02188696845 تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را دراینستاگرام دکتر لیلا صدقی دنبال کنید.

زمان مراجعه برای ارتودنسی

هراندازه مشکلات دندان پیشرفته نشده باشد و در مراحل اولیه برای درمان به دندانپزشک مراجعه کرده باشید، زمان کمتری ارتودنسی طول خواهد کشید.

همکاری بیمار با ارتودنتیست

شاید این نکته جالب باشد اما بیمارانی که طبق توصیه های پزشک رفتار می کنند، نتایج بهتر را در زمان کمتر دریافت می کنند. همکاری بیمار شامل: حفظ سلامت دهان و دندان، رعایت بهداشت، نظم در مراجعه برای ویزیت، انجام توصیه های دندانپزشک و.. همانطور که گفته شد مراحل ارتودنسی و انجام آن به عوامل بسیاری بستگی دارد اما به طور مجزا ارتودنسی به صورت معمول و میانگین، دو سال طول می کشد.

اما در برخی از بیماران با آسیب دندانی کمتر و مشکلات کمتر، دریک سال، مراحل ارتودنسی به طور کامل انجام می شود و حتی در بعضی از بیمارن نیاز است بیش از دو سال تحت درمان قرار گیرند تا نتایج مورد نظر را دریافت کنند.

در آخر: در صورتی که به بهترین دندانپزشک مراجعه کنید و همینطور طبق توصیه های دکتر رفتار کنید، مطمئنا بهترین نتایج را در کمترین زمان دریافت خواهید کرد.

مقالات مرتبط:

مدت زمان ایمپلنت دندان

مراحل انجام ترمیم کامپوزیت دندان

پیشگیری از پوسیدگی دندان کودکان  

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − شش =

Call Now Button