06 نوامبر

بیماری های قلبی و دندان پزشکی

 بیماری های قلبی و دندان پزشکی

برای افرادی که سابقه بیماری قلبی یا جراحی قلب داشته اند استفاده از خدمات دندانپزشکی ترمیمی بسیار حساس است . شما برای انجام این خدمات نیاز به مشاوره قبل از درمان با دندانپزشک زیبایی خود و رعایت مراقبت های لازم دارید.

نکاتی که قبل از انجام خدمات دندانپزشکی ترمیمی باید رعایت کنید

حتما قبل از انجام خدمات دندانپزشکی با دندانپزشک زیبایی خود در رابطه با بیماری قلبی خود مشورت کنید و در صورت نیاز شماره همراه متخصص قلب و عروق خود را در اختیار دندانپزشک زیبایی قرار دهید تا برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با بیماری شما با وی صحبت کند.

بیماری های قلبی و دندان پزشکی

بیماری های قلبی و دندان پزشکی

لیست کامل داروهای خود را به همراه دوز مصرفی آن، به دندانپزشک خود بدهید. دادن این لیست به دندانپزشک جزو الزامات است زیرا دندانپزشک با توجه به نوع بیماری و داروهای مصرفی شما، روش درمان را انتخاب می کنید.

در این بین مصرف داروی آنتی بیوتیک برای بیماران قلبی لازم است اما توجه داشته باشید که میزان دارو و نحوه مصرف آن حتما باید تحت تجویز دندانپزشک شما باشد.

افرادی که ممکن است در خطر ابتلا به اندوکاردیت عفونی باشند باید از آنتی بیوتیک استفاده کنند.

استفاده آنتی بیوتیک برای چه بیمارانی تجویز می شود؟

  • افرادی که عمل تعویض دریچه انجام داده اند.
  • افرادی که مبتلا به بیماری های قلبی مادرزادی هستند.
  • افرادی که عمل پیوند قلب انجام داده اند.
  • افرادی که دچار مشکلات دریچه قلبی هستند.
  • افرادی که مبتلا به اندوکاردیت عفونی می باشند.

بهترین عمل قبل از خدمات دندانپزشکی این است که افرادی که مبتلا به بیماری های قلبی هستند توسط متخصص قلب خود تحت معاینه قرار بگیرند، ممکن است در این حالت متخصص انجام درمان های دندانی را به تعویق بیاندازد.

افرادی که به تجویز متخصص قلب خود از داروی آسپرین، وارفارین و یا پلاویس استفاده می کنند حتما باید به دندانپزشک خود اطلاع دهند. زیرا استفاده از این داروها موجب می شود که فرد در هنگام عمل دندانپزشکی دچار خونریزی شدید شود.

به طور کلی دندانپزشک زیبایی در قبال افرادی که دچار بیماری های قلبی هستند مسئولیت بالایی دارد، در افرادی که عمل پیوند قلب انجام داده اند لازم است در شش ماه اول بعد از عمل اگر نیاز به خدمات دندانپزشکی داشتند برای جلوگیری از خونریزی، پروفیلاکسی آنتی بیوتیکی انجام شود. اما بعد از گذشت این زمان دیگر نیاز به پروفیلاکسی نیست.

برخی از خدمات دکتر لیلا صدقی

ایمپلنت

اصلاح طرح لبخند

لامینت دندان

ارتودنسی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر، مدیریت سایت دکتر صدقی

 

درباره نویسنده

پاسخ

دوازده + 11 =