13 مه

تفاوت لومینیرز با لامینیت

تفاوت لومینیرز با لامینیت

شناخت تفاوت لومینیرز با لامینیت برای انتخاب درمان مناسب برای دندان هایتان امری ضروری می باشد. هر کدام از تکنیک های لومینیرز و لامینیت درمانی برای اصلاح طرح لبخند و داشتن دندان های بدون عیب و نقص هستند. هر کدام از این روش ها نسبت به روش دیگر دارای مزایا و معایبی هستند که درادامه به بررسی هرکدام از آن ها می پردازیم.

 

لامینیت

تکنیک درمانی لامینیت ، برای اصلاح طرح لبخند ، تغییر و مرتب کردن دندان ها و همچنین اصلاح رنگ دندان ها در داشتن لبخندی جذاب مورد استفاده قرار می گیرد.

تفاوت لومینیرز با لامینیت

مراقبت از لامینیتها

لامینیت ممکن است که دچار مشکلاتی مانند افتادن ، شکستگی ،  اختلال در چسبندگی با دندان و لب پر شدن شوند که هر یک از این مشکلات قابل ترمیم خواهند بود. درست مانند دندان های طبیعی و اصلی ، لامینیت ها نیز به مراقبت و توجه نیاز داشته و باید روزی حداقل دو بار با مسواک و نخ دندان تمیز شوند. همچنینی بیمار باید توجه داشته باشد که از خوردن و گاز زدن خوراکی های سفت مانند سیب و هویج و یا شکستن اجسام با دندان خود شدیدا اجتناب نماید.

لومینیرز

لومینیرز ، یک پوشش نازک از جنس پلی اتیلن است که درست مانند یک ناخن مصنوعی به سطح قابل رویت دندان چسبانده شده و سطح دندان را پوشش می دهد. تکنیک لومینیرز می تواند برای اصلاح مشکلات ظاهری دندان مانند اصلاح نامرتبی دندان ، فاصله بین دندان ها ، بد شکلی ، بد رنگی و کوتاه بودن دندان‌ها ، مورد استفاده قرار گیرد. البته در این روش به دلیل برجسته شدن لثه امکان آسیب به آن وجود دارد لذا در بیشتر موارد دندانپزشک زیبایی استفاده از لامینیت را بر لومینیرز مقدم می دانند .

تفاوت لومینیرز با لامینیت

1ـ در تکنیک لومینیرز فرم اصلی دندان حفظ می شود ولی در تکنیک لامینیت برای اینکه لامینیت روی دندان قرا گیرد ، دندان ها تراش خورده می شوند و درصورتی که بیمار بخواهد دندان های خود را به حالت اولیه خود برگرداند با مشکل مواجه خواهد شد.

2ـ مدت زمان ماندگاری لومینیرز بسیار بیشتر از لامینیت است.

3ـ امکان آسیبب به لثه در روش لومینیزربه دلیل برجسته شدن دندان ها ، بیشتر است.

4ـ در تکنیک لامینیت ممکن است که بیمار دچار حساسیت کوتاه مدت شود که به زودی رفع می شود ولی در روش روش  لومینیرز امکان حساسیت به مواد غذایی گرم و سرد وجود دارد.

 5ـ تکنیک لومینیرز نسبت به روش لامینیت از سرعت عمل بالاتری برخوردار است که باعث می شود اتلاف وقت برای بیمار به کمترین میزان خود برسد.

با تشکر مدیریت سایت دکتر لیلا صدقی ، دندانپزشک زیبایی

 

 

درباره نویسنده

پاسخ

نوزده − 9 =