14 ژانویه

سفید کردن دندان

سفید کردن دندان

از مهمترین اجزای صورت هر فرد که در اولین برخورد جلب توجه می کند، دندان هاست. هر فردی خواهان داشتن دندان های سفید و درخشان است.

سفید کردن دندان ها از جمله مواردی است که باعث اصلاح طرح لبخند می شود. داشتن دندان های سفید مستلزم حفظ بهداشت دهان ودندان است. روش های متفاوتی برای سفید کردن دندان وجود دارد ولی هر کدام از آن روش ها را که انجام دهید باید مراقب بهداشت دهان و دندان خود باشید. با داشتن دندان های سفید بدون شرمساری می خندید و غذا می خورید.

سفید کردن دندان

امروزه روش های متعددی برای سفید کردن دندان ها وجود دارد  ولی برای انتخاب و انجام هر یک با یک دندانپزشک زیبایی مشورت کنید تا بهترین روش سفید کردن دندان را انتخاب کنید.

علت تغییر رنگ دندان

دندان ا به دلایل مختلف و براثر مرور زمان تغییر رنگ می دهند. در ادامه به بررسی برخی از این عوامل و دلایل می پردازیم.

  • غذا و نوشیدنی

قهوه، چای و شراب عامل‌های اصلی لکه شدن دندان‌ها هستند. رنگدانه‌های قوی موسوم به کروموژن‌ها به بخش سفید رنگ و بیرونی دندان می‌چسبند. این نوع از نوشیدنی ها در صورتی که به صورت مداوم مصرف شوند، موجب پوسیدگی دندان هم می شوند.

  • دخانیات

در مواد دخانی به دلی وجود نیکوتین، لکه هایی بر روی دندان ایجاد می شود. در ادامه با توجه ب عدم حفظ بهداشت دهان و دندان و استعمال مداوم دخانیات رنگ دندان به زرد تغییر می کند.

  • سن

دندان دارای دو بخش به نام های مینا و عاج است.  بر اثر افزایش سن مینای دندان به دلایل مختلف از جمله مسواک زدن نازک می شود و عاج از مینای دندان بیرون زده که به رنگ زرد می باشد.

  • آسیب دیدگی دندان

اگر به دهان ضربه وارد شود، ممکن است تا دندان آسیب ببیند. وقتی دندانی آسیب می بیند، شروع بع تولید عاج می کند و این عاج تولید شده به رنگ زد است و دندان تغییر رنگ می دهد.

  • مصرف برخی از داروها

با مصرف برخی از دارو ها دندان تغییر رنگ می دهد. مانند از آنتی‌هیستامین‌ها، ضدروان پریشی‌ها (آنتی سایکوتیک‌ها) و داروهای درمان فشار خون بالا. همچنین در کودکانی که در زمان شکل گیری دندان ها در رحم مادر، آنتی بیوتیک‌هایی مانند تتراسایکلین و داکسی سایکلین مصرف شده، تغییر رنگ دندان دیده می شود.

بر خی از روش های درمانی مانند شیمی درمانی و پرتو درمانی در سر و گردن می تواند باعث تیره رنگ شدن دندان ها شود.

برای سفید کردن دندان می توان ایمپلنت دندان و لمینیت دندان را انجام داد.

برخی از خدمات دکتر لیلا صدقی:

ایمپلنت

اصلاح طرح لبخند

لامینت دندان

ارتودنسی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر، مدیریت سایت دکتر صدقی

درباره نویسنده

پاسخ

چهار × 3 =