26 نوامبر

مراحل ارتودنسی

مراحل ارتودنسی

ارتودنسی عملی برای اصلاح ناهنجاری های فک و دندان است که توسط دندانپزشک زیبایی انجام می گیرد. در جلسه اول که شما به قصد انجام ارتودنسی به مطب دندانپزشک زیبایی مراجعه می کنید، تحت معاینه و بررسی مشکلاتی دندانی قرار می گیرید.

در جلسه اول میزان ناهنجاری دندان ها و فک شما تعیین می شود. مدت زمان درمان، روش درمان و هزینه کلی درمان به شما گفته می شود.

ضمن تایید شما برای انجام ارتودنسی، رادیوگرافی برای دندان های شما انجام میگیرد. با رادیوگرافی نیز می توان هر نوع خرابی دندان هایتان را قبل از ارتودنسی درمان کرد.

دندانپزشک زیبایی شما بعد از اطمینان از سلامت لثه شما، اقدام به درمان پوسیدگی های دندان شما می کند. هنگامی که تمام خرابی های دندان شما درمان شد، قالب گیری از هر دو فک بالا و پایین شما، انجام می شود.

نصب براکت ها بر روی دندان ها

قبل از نصب براکت ها بر روی دندان هایتان باید دندانپزشک زیبایی شما شرایط  دهان شما را برای نصب براکت ها فراهم کند. به این منظور در ابتدا دندان هایتان را پالیش کرده و خشک می کند. و بعد از آن اسید مخصوص را بر روی دندان هایتان قرار می دهد.

به طور معمول برای چسباندن براکت ها بر روی دندان، از مواد کامپوزیت نوری استفاده می شود. در این حالت برای ثابت ماندن براکت ها بر روی دندان ها از نور پلاسما که با شدت بالا تابانده می شود، استفاده می شود.

مراحل ارتودنسی

بعد از این مرحله، نوبت به جاگذاری سیم های دندان می رسد. این سیم که به حالت قوسی شکل است، از تمام براکت ها توسط دندانپزشک زیبایی عبور داده می شود. زمانی که اولین بار سیم و براکت ها بر روی دندان شما قرار می گیرد، ممکن است تا یک هفته احساس درد و فشار بر روی دندان های خود داشته باشید. اما با گذشت چند روز کم کم از احساس فشار آن کاسته می شود.

تنظیم براکت های ارتودنسی

دندانپزشک زیبایی شما بعد از اتمام اجرای ارتودنسی، از شما می خواهد تا هر ماه برای تنظیم براکت های ارتودنسی، ویزیت شوید.

بعد از هر تنظیم ماهیانه براکت های ارتودنسی، ممکن است دوباره وادار به تحمل اندکی درد و فشار نیز شوید.

مدت زمان درمان ارتودنسی

مدت زمان درمان ارتودنسی، با توجه به سن فرد و نظر دندانپزشک، از 6 ماه تا 2 سال متغیر است.

برخی از خدمات دکتر لیلا صدقی:

ایمپلنت

اصلاح طرح لبخند

لامینت دندان

ارتودنسی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر، مدیریت سایت دکتر صدقی

درباره نویسنده

پاسخ

3 × پنج =