دکتر لیلا صدقی » اصلاح طرح لبخند » مراقبت از کامپوزیت دندان
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

مراقبت از کامپوزیت دندان

مراقبت از کامپوزیت دندان

مراقبت از کامپوزیت دندان دارای مراحل و دستور العمل های خاصی است که در این متن جامع می توانید به آن دست یابید. این مطلب با توجه به پرسش های افراد مراجعه کننده به مطب دکتر صدقی به دست آمده است.

امروزه کامپوزیت ونیر، بسیار مورد استقبال قرار دارد. به همین دلیل خانم دکتر صدقی  دندانپزشک زیبایی در خصوص مراقبت از کامپوزیت دندان توضیحات کافی ارائه می دهند. برای دریافت مشاوره و راهنمایی می توانید  با شماره های 02188696774 – 02188696845 تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید ما را در اینستاگرام و کانال تلگرام دنبال کنید.

کامپوزیت دندان

بهترین کاری که می توانستید برای حفظ سلامت و عملکرد دندان های خود انجام دهید، انجام درمان کامپوزیت ونیر دندان است. که باعث می شود تا سالیان سال دندان ها سالم و مرتب بمانند. البته این به شرطی است که به تمامی مراقبت های لازم برای حفظ سلامت دندان ها انجام شود.

افراد زیادی به انجام کامپوزیت ونیردندان اقدام می کنند. این کامپوزیت ها رنگی مانند رنگ دندان دارند که دارای مقاومتی بالا در برابر فشار و سایش دارند.

برای آن که بتوانید دندان های کامپوزیت شده را به بهترین نحوه نگه داشته و سالم بماند باید دستورالعمل ها و مراقبت هایی را انجام داد که در ادامه به طور مختصر در این خصوص توضیح خواهیم داد.

مراقبت از کامپوزیت دندان

مراقبت های بعد از کامپوزیت ونیر دندان

بعد از انجام کامپوزیت وینر دندان، از آنجایی که دندان های شما در اکثر موارد هیچ گونه تراشی نمی خورد و حتی حین درمان نیاز به بی حسی هم وجود ندارد، دلیلی برای اسجاد حساسیت دندان ها پس از درمان وجود ندارد.

شما می توانید به راحتی همانند سابق، غذایتان را میل کنید. محدودیتی برای گاز زدن ساندویچ یا حتی میوه هایی مانند سیب نخواهد داشت، اما باید مراقب باشید.

مسواک زدن، نخ دندان کشیدن و استفاده دهانشویه باید همانند دندان های طبیعی انجام شود و بهداشت دندان و دهان حفظ گردد.

مراجعه به دندانپزشک زیبایی هر 6 ماه یکبار نیز باید در برنامه سالیانه زندگی قرار داشته باشد. زیرا ممکن است کامپوزیت ها نیاز به ترمیم و یا بازسازی داشته باشند که در معاینات دوره ای به راحتی قابل درمان است.

برخی توصیه های خانم دکتر صدقی، دندانپزشک زیبایی بعد از جایگذاری کامپوزیت دندان

  • در روز حداقل دوبار دندان ها با یک مسواک نرم مسواک بزنید. از نخ دندان استفاده کنید.
  • به منظور پولیش زدن کامپوزیت ها باید هر 6 ماه یکبار به دندانپزشک زیبایی مراجعه نمود. همچنین مراقبت های لازم را دندانپزشک زیبایی در اختیار شما قرار خواهد داد.
  • از دهانشویه هایی که دندانپزشک زیبایی توصیه می نماید استفاده شود.
  • می توانید از آب نمک برای ضد عفونی کردن لثه ها و دندان ها استفاده نمود. چرا که بعضی دهانشویه ها رنگ خاصی دارند و باعث تغییر رنگ کامپوزیت ها خواهد شد.
  • عادت هایی که با دندان های خود داشته اید، مثلا باز کردن بسته ها با دندان و جویدن اجسام سخت نباید انجام شود.
  • بیشترین میزان مراجعه به دندانپزشک زیبایی، جاگذاری کامپوزیت دندان های جلوست. قبل از آن و با معاینه دندانپزشک زیبایی باید درمان های مخصوص به دندان و لثه ها انجام شود.

طول عمر کامپوزیت ونیر و رنگ کامپوزیت ونیر به رعایت دستورالعمل ها و مراقبت های کامپوزیت ونیر بستگی دارد.

افراد با مراجعه به دندانپزشک زیبایی مراجعه می کنند تا اصلاح طرح لبخند انجام شود. در این میان بعد از انجام اقدامات مربوط به کامپوزیت دندان، مراقبت های کامپوزیت ونیر دندان بسیار در حفظ نتیجه درمان موثر است  که باید بسیار دقیق و صحیح انجام شود.

  • در حین گاز زدن میوه های تابستانی مانند هلو و زردآلو، دندان های محکم به هسته آن ها بر خورد نکند تا آسیب ببیند. در حقیقت تا وقتی که چیزی به دندان های شما اصابت نکند، کامپوزیت وینر های شما نخواهد شکست.
  • از شکستگی تخمه با لبه ی کامپوزیت وینر ها، جدا خودداری کنید چرا که در طولانی مدت، باعث آسیب خواهد شد.
  • منظور از آسیب دیدن کامپوزیت وینر، خارج شدن آن به صورت کامل نیست و چنانچه درمان به درستی و با دقت لازم و به صورت لایه به لایه انجام شده باشد. نهایتاً دندان های شما لب پر خواهد شد که به راحتی قابل بازسازی مجدد است و جای نگرانی ندارد.

توصیه

بیمارانی که در ایران زندگی نمی کنند و برای اصلاح طرح لبخند خود مراجعه می کنند و روش درمانی کامپوزیت وینر را انتخاب می کند، بهتر است با توجه به توصیه های بالا ، بیمار یک تیوپ از کامپوزیت ونیر استفاده شده را همراه با خود ببرد تا در صورت تصادف یا ضربه مستقیم به دندان، نمونه رنگ کار شده را برای ترمیم داشته باشد.

توجه

توجه داشته باشید کامپوزیت ونیر ها تنها در شرایط خاصی ممکن است آسیب ببنید و لب پر شوند. در 99 درصد از موارد مشکلی پیش نخواهد آمد.

مقالات مرتبط

کامپوزیت ونیر دندان 

طول عمر کامپوزیت ونیر 

کامپوزیت دندان های جلو 

تغییر رنگ کامپوزیت دندان 

راه های ارتباطی با دکتر

  صفحه تلگرام 
 صفحه اینستاگرام

تلفن تماس : 02188696774 – 02188696845

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر، مدیریت سایت دکتر صدقی

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − شش =

Call Now Button