دکتر لیلا صدقی » اصلاح طرح لبخند 2 » کاربرد بندهای کشی در ارتودنسی
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

کاربرد بندهای کشی در ارتودنسی

کاربرد بندهای کشی در ارتودنسی

از مواردی که ممکن است برای مراجعه کنندگان انجام ارتودنسی دندان به دکتر لیلا صدقی ، جراح و دندانپزشک زیبایی مبهم باشد ، کاربرد بندهای کشی در ارتودنسی است. شاید برای بسیاری از بیماران که از ارتودنسی دندان استفاده می نمایند جای سوال باشد که نقش این کش های کوچک و گاهی رنگی در ارتودنسی چیست ؟

کاربرد این بند های کشی ، ایجاد کشش برای به حرکت در آوردن دندان هاست .در دندان بعضی از بیماران ارتودنتیست علاوه بر استفاده از درمان ارتودنسی ، برای ایجاد نیروی بیشتر در حرکت دندان ها و هدایت آن ها به جای صحیح خود ، از این کش های کوچک استفاده می نماید.

پزشک ارتودنتیست ، این کش ها را طبق یک برنامه زمانی از پیش تعیین شده ای به دندان ها متصل می نماید که بتوانند دندان های بالا و پایین و فک بیمار را به سمت موقعیت مناسب خود حرکت دهد. در ابتدا که این کش ها به دستگاه ارتودنسی بیمار متصل می شوند ، ممکن است که مقداری درد در دندان ها ایجاد نماید . دلیل درد این است که دندان ها در ابتدا در مقابل حرکت از خود مقاوت نشان داده و تمایل دارند که در سرجای خود بمانند. با گذشت مدت زمان کوتاهی این حساسیت از بین رفته و دندان ها در جهت برنامه درمانی بیمار به محل درست خود حرکت می نمایند.

کاربرد بندهای کشی در ارتودنسی

استفاده صحیح از بندهای کشی ارتودنسی

متخصصان برای استفاده از این کش های کوچک توصیه هایی دارند که بهتر است بیماران برای داشتن نتیجه هرچه بهتر از ارتودنسی دندان خود به این توصیه ها دقت نموده و آنها را رعایت نمایند.

1ـ برای خوردن ، مسواک زدن و نخ دندان نباید کش ها را خارج کرد.

2ـ استفاده از این کش ها باید طبق دستور دندانپزشک خود در تمام طول روز و هفته صورت پذیرد.

3ـ معمولا کارایی خوب این کش ها 10 الی 12 ساعت بوده و بعد از این مدت باید تعویض شوند. بهترین زمان تعویص این کش ها شب قبل از خواب ونوبت بعدی در صبح بعد از بیدار شدن است.

4ـ در زمانی که پزشک استفاده از کش را توصیه کرده نباید حتی برای چند ساعت کش ها را از دهان خود خارج نمایید. چرا که با این کار زمان تعیین شده برای درمان خود را بیشتر می نمایید.

با تشکر مدیریت سایت دکتر لیلا صدقی ، دندانپزشک زیبایی .

 

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

Call Now Button