دکتر لیلا صدقی » مقالات » کاربرد لامینیت دندان
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

کاربرد لامینیت دندان

کاربرد لامینیت دندان

لامینیت ها در بسیاری از موارد در دندانپزشکی زیبایی کاربرد دارند ، دندانپزشکی زیبایی شامل مواردی خواهد بود که ترتیب دندان ها و رنگ و فرم آن ها را  تحت تاثیر قرار می دهد ، در دندانپزشکی زیبایی اعمال ویژه ای برروی دندان انجام می شود که دندان ها صاف، مرتب و سفید و درخشنده خواهند بود .

می توان گفت یکی از معیارهایی که باعث بوجود آمدن چهره زیبا می شود داشتن لبخند زیبا و دلنشین است. در برخی از افراد شکل بد دندان ها و نامرتب بودن آنها باعث شده است که از داشتن لبخند زیبا محروم باشند. لمینیت به این دست از افراد کمک می کند تا به ایده آل های زیبایی چهره و لبخند نزدیک تر شوند.

لامینیت دندان در واقع یک پوشش یا ورقه ای همرنگ با دندان است که برای اصلاح فرم، رنگ، شکل و طول دندان ها و همچنین بستن فاصله بین دندان ها و برطرف کردن شکستگی دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد و باعث دل انگیز شدن و جذابیت در چهره و لبخند می شود.

دکتر لیلا صدقی جراح و دندانپزشک، متخصص در ایمپلنت و روکش دندان های طبیعی با استفاده از بهترین مواد و وسایل می باشد. می توانید برای دریافت اطلاعات در این خصوص از دندانپزشک زیبایی خوب در غرب تهران با شماره 02188696845 تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را دراینستاگرام دکتر لیلا صدقی دنبال کنید.

 انواع لامینیت دندان و تفاوت آنها

لمینیت ها از نظر جنس و ساخت به دو دسته سرامیکی و کامپوزیتی تقسیم می شوند:

 • لامینت سرامیکی

این نوع لمینیت از یک لایه نازک از جنس سرامیک ساخته شده است که قطر آن 0.5 میلی متر می باشد که در لابراتوار دندانپزشکی ساخته می شود.

در هنگام قرار دادن این نوع لمینیت روی دندان، دندان ها به صورت سطحی تراش داده می شوند و لمینت ها با چسب مخصوص روی دندان ها چسبیده می شوند.

 • لامینیت کامپوزیتی

این نوع لمینیت ارزان تر است ولی ثبات رنگ کمتری دارد. مزیت دیگر این نوع لمینیت نسبت به دیگر لمینیت ها این است که تراش کمتری روی دندان ها ایجاد می شود.

چه کسانی نباید لمینیت دندان انجام دهند؟

افرادی که دندان های سالمی دارند نباید از این روش استفاده کنند. نکته دیگری که باید به آن اشاره شود این است که در صورتی که دندانپزشک از مهارت کافی برخوردار نباشد و لمینیت دندان ها اصولی انجام نشود ممکن است عصب دندان ها از بین برود و دندان ها نسبت به سرما و گرما حساسیت نشان دهند.

افراد مناسب برای لامینیت دندان

 • لمینت دندان برای افرادی که دارای دندان های بهم ریخته هستند و فاصله بین دندان های آن ها زیاد است و دندان های آنها دچار فرورفتگی یا برآمدگی مختصری است مناسب می باشد.
 • در صورتی که دندان های فرد ترک خورده و یا شکسته باشند لمینیت می تواند گزینه مناسبی باشد.
 • در صورتی که فرد متقاضی اصلاح طرح لبخند باشد.
 • در صورتی که دندان ها نیاز به اصلاحات جزئی و منظم کردن کجی دندان ها داشته باشد.
 • در صورتی که رنگ دندان ها بد باشد. این تغییر رنگ ممکن است به خاطر کشیدن سیگار، نوشیدن قهوه زیاد، مواد غذایی رنگی، عصب کشی ناقص یا ضرب دیدگی دندان باشد.

کاربرد لامینت دندان

مراقبت های بعد از لامینیت دندان

 • رعایت بهداشت دهان و دندان و مسواک زدن سطح بیرونی و پشتی دندان ها
 • استفاده از نخ دندان به صورت مرتب
 • ازخوردن مواد غذایی که به دندان ها فشار وارد می کند مانند تخمه، هویچ خام و … پرهیز کنید.
 • افرادی که عادت به دندان قروچه یا فشردن دندان ها دارند مناسب انجام لمینیت نیستند.

مزایای لامینیت کردن

 • مقاومت به شکست بالا
 • زیبایی بیشتر به علت طبیعی بودن
 • عدم تغییر رنگ در طولانی مدت

افرادی که دارای فاصله های دندانی بسیار هستند، فضاهای خالی را می توان با لامینیت پوشاند و در صورت گستردگی این فاصله ها می توان درمان های دیگر را با مشورت دندانپزشک زیبایی انتخاب کرد.
افرادی که دارای بدرنگی های دندانی هستند، در موارد کم می توان رنگ دندان را با روش بلیچینگ اصلاح کرد اما چون این روش موقتی خواهد بود در موارد شدید اثر بخشی کافی را نخواهد داشت. دندان هایی که دارای سطح صیقلی هستند به سرعت رنگ می گیرد، لامینیت بهترین روش برای درمان این مشکل خواهد بود.
افرادی که در دندان های جلو کامپوزیت های قدیمی دارند می توان کامپوزیت ها را برداشته وبه شکلی یکدست لامینیت های دندانی را جایگزین کرد.
اگر گزینه مناسب لامینیت دندان توسط دندانپزشک زیبایی به درستی انتخاب نشده باشد احتمال شکستگی نیز در بیمار بالا می رود.

برخی از خدمات دکتر لیلا صدقی:

ایمپلنت

اصلاح طرح لبخند

راه های ارتباطی با دکتر

 صفحه اینستاگرام

 جهت تماس با ما کلیک کنید

 تلفن تماس : 02188696774 – 02188696845

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر، مدیریت سایت دکتر صدقی

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 6 =

Call Now Button