28 ژانویه

کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان

کامپوزیت ونیر، پوششی است که برای سطح دندان ها استفاده می شود. این روش برای اصلاح طرح لبخند توسط دندانپزشک زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش به دلیل عدم تراش دادن و حفظ بافت دندان، استحکام دندان حفظ می شود. زمان انجام کامپوزیت دندان، با توجه به شرایط دندان، بین یک ساعت تا سه ساعت زمان می برد. پس به راحتی می توان با در یک روز به تمامی دندان ها رسیدگی کرد.

کامپوزیت هایی که مورد استفاده قرار می گیرد، بعلت استفاده از تکنولوژی نانو در ساخت کامپوزیت ها، موجب افزایش استحکام کامپوزیت، افزایش طول عمر کامپوزیت، ثبات رنگ و راحتی در پولیش زدن شده است.

با خیال راحت می توان از کامپوزیت در اصلاح طرح لبخند استفاده کرد. زیرا باعث بهبود رنگ، اندازه و ساختار دندان شده و ظاهری زیبا به دندان ها می بخشد. از کامپوزیت دندان برای رفع ایرادات ظاهری دندان از جمله شکستگی و ترک دندان، به منظور یک دست سازی دندان ها استفاده کرد.

کامپوزیت دندان به چه صورت انجام می شود؟

جهت بررسی و درمان وضعیت دندان ها به دندانپزشکی زیبایی خوب مراجعه کنید تا بتواند شما را در خصوص مراحل کامپوزیت دندان و روش های انجام آن راهنمایی کند.

قبل از انجام کامپوزیت دندان، باید دهان شما عاری از هر نوع بیماری و التهاب باشد تا نتیجه مطلوبی را به دنبال داشته باشد.

از مهمترین مراحل کامپویت دندان، انتخاب رنگ کامپوزیت می باشد. در طول جلسات مشاوره باید دندانپزشک زیبایی و فرد متقاضی، رنگ نهایی کامپوزیت را انتخاب کنند. در صورتی که فرد خواستار طرح لبخندی زیبا باشد، باید تمامی مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان را رعایت کند.

برای گذاشتن کامپوزیت روی دندان، ابتدا باید دندان های به طور کامل جرم گیری شود تا بتوان کامپوزیت را روی دندان گذاشت.

همچنین باید دندان ها به طور کامل خشک و پاک شود تا بتوان با اطمینان کامل، کامپوزیت دندان قرار داده شود. با این کار می توان از بروز مشکلات در هنگام روکش دندان ها جلوگیری کرد.

در ادامه چسب هایی بر روی سطح دندان زده می شود و کامپوزیت های دندان به آرامی روی دندان قرار می گیرد. در این مرحله اضافه کردن، برداشتن و آماده کردن مواد کامپوزیت دندان به همراه پولیش زدن دندان ها تکرار می شود تا به نتیجه نهایی رسید. تمامی این مراحل نیاز به یک دندانپزشک زیبایی ماهر و قهار و همچنین هنرمند دارد. دکتر صدقی به عنوان یک دندانپزشک زیبایی خوب می تواند کامپوزیت دندان ها را با توجه به تجربه و مهارت در این کار، به خوبی انجام دهد.

برخی از خدمات دکتر لیلا صدقی:

ایمپلنت

اصلاح طرح لبخند

لامینت دندان

ارتودنسی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر، مدیریت سایت دکتر صدقی

درباره نویسنده

پاسخ

چهار × سه =