11 سپتامبر

کاندید مناسب برای ارتودنسی

کاندید مناسب برای ارتودنسی

ارتودنسی درمانی دندانی می باشد که باعث زیبایی در لبخند و نظم در دندان های فرد می شود و در مواردی هم که نیاز به اصلاح فک باشد نیز کاربرد خواهند داشت. افرادی که دارای مشکلات دندانی از قبیل دندان های اضافی، نامرتبی دندان ها، نداشتن مادرزادی برخی از دندان ها، فاصله بین دندان ها،زاویه داشتن و یا چرخیدن دندان ها و یا مشکلات و مسائلی مانند عقب یا جلو بودن فک ها به نسبت خود جمجه و یا جابه جا بودن فک ها نسبت به یکدیگر و مواردی دیگر از این قبیل باشند که توسط پزشک تشخیص داده شوند و همچنین پزشک تعیین می کند که آیا این مشکلات در فرد به قدری می باشد که فرد نیاز به ارتودنسی داشته باشد و یا خیر.اما اگر از موارد نام برده شده در بالا یک یا دو مورد را دارید اغلب شما کاندید مناسب برای استفاده از درمان ارتودنسی می باشید.

 

 

کاندید مناسب برای ارتودنسی

 

افرادی که قصد انجام ارتودنسی را دارند پیش از هرچیز پزشک به بررسی این موضوع می پردازد که آیا دندان پوسیده ای در فرد وجود دارد یا خیر و آیا فرد مشکلاتی مربوط به لثه مانند التهاب لثه را دارد و یا خیر.چرا که در مواردی که فرد دارای دندان پوسیده و یا مشکلی در لثه باشد بهتر است بعد از اینکه طرح درمان ارتودنسی دندان بیمار توسط پزشک متخصص مشخص شد فرد به درمان و رفع پوسیدگی و مشکلات لثه بپردازد.چرا که گاها برخی از این دندان های پوسیده در طراحی درمان ارتودنسی کشیده می شوند و دیگر نیازی نیست که فرد برای درمان دندان پوسیده خود هزینه ای را صرف کند.

یکی دیگر از مواردی که مشخص می کند که شما کاندید مناسبی برای درمان ارتودنسی هستید یا خیر سطح بهداشت دندان و دهان در فرد می باشد، چرا که افرادی که قصد انجام ارتودنسی را دارند باید از سطح بالای رعایت بهداشت دهان و دندان برخوردار باشند و نباید در این زمینه سهل انگار باشند.همچنین فرد باید با پزشک معالج خود همکاری لازم را داشته باشد و در جلسات درمانی به موقع شرکت کند و اجازه ندهد فاصله بین جلسات درمانی طولانی شود. چرا که با این کار درمان با تعویق روبرو می شود که این امر ممکن است باعث شود روند درمان با مشکل نیز مواجه شود.

در مواردی هم که فرد دارای بیماریی های لثه و بافت های نگهدارنده دندانی (بیماری حاد پریودنتال) باشند و یا پوسیدگی دندان ها وسیع باشد نیز انجام ارتودنسی امکان پذیر نخواهد بود و حتما باید ابتدا اقدام به رفع آن معضلات بشود.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر، مدیریت سایت دکتر صدقی

درباره نویسنده

پاسخ

چهارده + 11 =