دکتر لیلا صدقی » اصلاح طرح لبخند » هزینه کامپوزیت ونیر
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

هزینه کامپوزیت ونیر

هزینه کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر چیست؟

چه افرادی می توانند کامپوزیت ونیر انجام دهند؟

هزینه مورد نیاز برای انجام کامپوزیت ونیر چقدر است؟

کامپوزیت ونیر دندان

نوعی از کامپوزیت ها که برای پوشش سطح دندان مورد استفاده قرار می گیرند و قابلیت پولیش پذیری بیشتری دارند. برای کامپوزیت ونیر استفاده می شوند. مدت زمان انجام درمان کامپوزیت وینر، بسته به تعداد دندان هایی دارد که نیاز به درمان کامپوزیت ونیر دارند . هر دندان به طور تقریبی نیم ساعت وقت لازم دارد.یعنی حتی در یک روز نیز می توان این روش درمان را  برای اصلاح طرح لبخند که معمولاً ده دندان را در بر می گیرد، کاملا انجام داد.

هزینه کامپوزیت ونیر با توجه به موارد مختلفی مانند : جنس کاموزیت ونیر، تعداد جلسات مورد نیاز و تجربه و تبحر دندانپزشک زیبایی برآورد می شود. خانم دکتر صدقی در این مطلب توضیحاتی را در خصوص هزینه کامپوزیت ونیر در اختیار شما خواهند گذاشت.  برای دریافت مشاوره و راهنمایی می توانید  با شماره های 02188696774 – 02188696845 تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید ما را در اینستاگرام و کانال تلگرام دنبال کنید.

کامپوزیت ونیردندان چیست ؟

تمامی اشخاصی که در خصوص کامپوزیت ونیردندان اطلاعات می خواهند کسب نمایند ، بهتر است مقاله کامپوزیت ونیر دندان را مطالعه نمایند تا در این خصوص اطلاعات بیشتری کسب نمایند .

برای استفاده از ونیر کامپوزیت ها ابتدا مشاوره با دندانپزشک زیبایی لازم می باشد که با توجه به توصیه ها و صلاح دید دندانپزشک زیبایی نیاز به استفاده از کامپوزیت ونیر یا عدم نیاز به آن مشخص می شود.برای انجام کامپوزیت ونیر دندان ها باید سالم، بدون پوشیدگی و  لثه و دهان فرد باید عاری از هرگونه بیماری فعال و یا التهاب باشند.

چه افرادی می توانند کامپوزیت ونیر انجام دهند؟

تمامی افرادی که خواستار لبخندی زیبا هستند به راحتی می توانند با بهره گیری از کامپوزیت ونیر دندان، اصلاح طرح لبخند را انجام داده و فرد می تواند با اعتماد به نفس، لبخند بزند.

فقط گفتن این نکته ضروری است که باید بیماری های دهان و دندان قبل از انجام کامپوزیت ونیر دندان تحت کنترل قرار گرفته و درمان شود. همچنین در صورتی که فرد به بیماری خاصی مبتلاست باید دندانپزشک خود را در جریان بگذارد.

هزینه کامپوزیت ونیر

هزینه کامپوزیت ونیر

تعیین هزینه کامپوزیت ونیر دندان با توجه به موارد مختلف انجام می شود. زیرا هزینه کامپوزیت در هر فرد منحصر بوده و نمی توان این میزان هزینه را دقیق تخمین زد.

برخی از عواملی که باعث می شود تا در هزینه کامپوزیت ونیر تاثیر گذار باشد، را توضیح می دهیم تا با خیالی راحت بتوانید در خصوص هزینه کامپوزیت ونیر دندان اطلاعات کسب کرده و اقدام به این کار نمایید.

برخی از موارد تعیین کننده هزینه کامپوزیت ونیر عبارتند از :

  • سابقه و تجربه دندانپزشک زیبایی

از آنجایی که درمان کامپوزیت ونیر، به هنر دست دندانپزشک زیبایی، اجرای دقیق جزئیات دندان و ظرافت و باریک بینی دندانپزشک بستگی دارد. لذا باید در انتخاب دندانپزشک زیبایی دقت نظر داشته باشید.

  • نوع کامپوزیت و جنس آن

برای ماندگاری نتیجه درمان کامپوزیت وینر مهم است، از کامپوریت هایی استفاده شود که قابلیت پالیش پذیری بالایی را داشته باشند و در دراز مدت دچار تغییر رنگ نشود. قیمت این نوع از کامپوزیت ها به نسبت کامپوریت های معمولی بالتر است ولی از آنجایی که درماندگاری بسیار موثر است، پس مهم است که در انتخاب نوع کامپوزیت دقت شود.

  • محل مطب

با توجه به مکان مطب ممکن است هزینه های دندانپزشکی زیبایی نیز متفاوت باشد. با این حال ممکن است دندانپزشک در این خصوص اقدامی و تفاوت هزینه ای را قائل نشود.

  • میزان اقدامات قبل از کامپوزیت ونیر دندان

در صورتی که قبل از انجام کامپوزیت دندان فرد به بیماری خاصی در دهان مبتلاست، مثلا پوسیدگی گسترده در دندان ها دارد و یا لثه ها به بیماری خاصی مبتلا هستند، باید درمان های اولیه انجام شود و دندان و لثه ها به یک سلامت خاصی برسند، سپس اقدام به کامپوزیت ونیر دندان نمود. میزان هزینه و وقتی که برای این درمان ها و اقدامات گذاشته می شود، با هزینه کامپوزیت ونیر متفاوت است و باید جداگانه در نظر گرفته شود. 5- مراقبت های بعد از کامپوزیت ونیر

برای آن که نتیجه درمان  کامپوزیت وینر ها به درستی بماند و دندان ها دچار تغییر رنگ نشوند، باید به طور صحیح مسواک زده شود و حتماً به صورت مداوم نخ دندان استفاده شود. مراقبت های خاص خود را دارد که می توانید برای اطلاعات بیشتر به مقاله مراقبت های بعد از کامپوریت ونیر مراجعه نمایید.

  • مراجعه برای چکاپ های بعدی

بعد از انجام درمان کامپوزیت ونیر و اصلاح طرح لبخند، ابتدا 6 ماه بعد و پس از آن سالی یک بار برای پالیش و تمیز کردن دندان های خود، باید به دندانپزشک زیبایی خود مراجعه نمایید تا همیشه زیبایی و شفافیت اولیه ونیر های شما حفظ شود.

مقالات مرتبط

کامپوزیت ونیر دندان 

طول عمر کامپوزیت ونیر 

کامپوزیت دندان های جلو 

تغییر رنگ کامپوزیت دندان 

راه های ارتباطی با دکتر

  صفحه تلگرام 
 صفحه اینستاگرام

تلفن تماس : 02188696774 – 02188696845

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر، مدیریت سایت دکتر صدقی

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 10 =

Call Now Button