دکتر لیلا صدقی » ارتودنسی » افراد مناسب برای ارتودنسی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

افراد مناسب برای ارتودنسی

افراد مناسب برای ارتودنسی

دندان‌ها نقش بسیار مهمی در ظاهر افراد دارند و تقریبا کسی را نمی‌توانید پیدا کنید که دارای دندان‌های صاف و مرتبی باشد، اگر از آن دسته از افرادی هستید که از بد فرم بودن دندان‌های خود رنج می‌برید، شاید موقع آن باشد که به ارتودنسی که روشی بسیار مناسب برای اصلاح دندان‌ها است فکر کنید.

ارتودنسی دندان چیست؟

ارتودنسی یک روش درمانی اصلاحی بسیار موثر برای پیشگیری و اصلاح دندان‌های بد فرم در افراد است. این عمل از شاخه‌های مهم علم دندانپزشکی است که انواع مختلفی دارد که هر کدام برای افراد و هدف خاصی انجام می‌شوند. ارتودنسی به سیم کشی فلزی و سیم کشی سرامیکی، بریس دیمون و سیم کشی زبانی یا لینگوآل تقسیم می‌شود.

دکتر لیلا صدقی جراح و دندانپزشک، با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری های دهان و دندان می پردازد . می توانید برای دریافت اطلاعات در این خصوص از دندانپزشک زیبایی خوب در غرب تهران با شماره 02188696845 تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را دراینستاگرام دکتر لیلا صدقی دنبال کنید.

اهداف ارتودنسی

همانطور که گفته شد، ارتودنسی به هدف زیباسازی ظاهر دندان‌ها و همچنین اصلاح حالت آنها انجام می‌شود. بد فرم بودن و نا مرتبی دندان‌ها مشکلات زیادی را از قبیل مشکل در جویدن وصحبت کردن، ساییدگی دندان‌ها روی هم و از بین بردن مینای دندان ایجاد می کند .

چه افرادی کاندید مناسب برای انجام ارتودنسی هستند؟

با مشورت به موقع با دندان پزشک بهترین زمان ارتودنسی برای فرد مشخص خواهد شد. معمولا افرادی به دندانپزشک مراجعه می‌کنند که از کجی دندان رنج می‌برند. اما کجی دندان تنها عامل گرایش افراد به این عمل نبوده و آنها به دلایل زیر به سمت این عمل کشش پیدا می‌کنند:

  •  افرادی که فاصله و فضای بین دندان‌های آنها زیاد است.
  •  افرادی که دارای فرم بد دندان‌ها(کجی بیش از حد دندان‌ها) هستند.
  • افرادی که دندان‌های بالای آن ها  جلوتر از دندان‌های پایینی آنها بوده و دچار ساییدگی شده است.
  • افرادی که فک پایینشان جلوتر از فک بالایشان است.
  • افرادی که فکشان به طور کامل بسته نمی‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره و انجام ارتودنسی دندان میتوانید به دکتر صدقی بهترین دندانپزشک زیبایی در شهرک غرب مراجعه نمایید.

افراد مناسب برای ارتودنسیارتودنسی بیشتر برای کودکان و نوجوانان کاربرد داشته است اما هم اکنون این عمل برای بزرگسالان نیز به کار می‌رود. کودکان و نوجوانانی که دندان‌های نامرتبی دارند کاندیدای بسیار مناسبی برای انجام این عمل هستند، چرا که می‌توان مشکلات دندان و فک آنها را بهتر تشخیص داد و دندان‌ها برای شکل‌گیری مناسب‌تر و مستعدتر هستند. سن مناسب ارتودنسی را معمولا دوازده سالگی می‌دانند به دلیل اینکه در این سن تمامی دندان‌ها رشد کرده و به شکل نهایی خود رسیده‌اند.

در بزرگسالان نیز این عمل از محبوبیت زیادی برخوردار است، این عمل برای افرادی مناسب است که برای اصلاح فرم دندان‌های خود دیر اقدام کرده‌اند و بدون توجه به سن خود می‌خواهند به دندان‌های زیباتری دست پیدا کنند.

برای اینکه بدانید کدام فرد کاندید مناسبی برای انجام ارتودنسی است، باید به دندانپزشک مراجعه کرده و وضعیت دندان‌های خود را با او در میان بگذارید، پزشک بعد از معاینه تمامی دندان‌ها و همچنین فک تشخیص می‌دهد که کدام ارتودنسی برای دندان‌های شما لازم است و مناسب است. البته این نکته را هم نباید فراموش کرد که ممکن است افراد به مشکل ناهنجاری فک دچار شده شده و نیاز به جراحی فک داشته باشند، پس قبل از تصمیم به انجام این عمل باید بررسی شود که چه چیزی دقیقا برای فرد مناسب است تا با آگاهی بیشتری نسبت به این عمل اقدام کند.

مقالات مرتبط با این مطلب:

مراقبت از دندان در حین ارتودنسی

انواع ارتودنسی دندان

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − 1 =

Call Now Button