دکتر لیلا صدقی » متفرقه » بهترین دندانپزشک زیبایی در تهران را بشناسید
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

بهترین دندانپزشک زیبایی در تهران را بشناسید

انتخاب بهترین دندانپزشک زیبایی نقش پررنگی در داشتن دندان سالم و بی نقص دارد. بسیاری از نگرانی‌های ما در مراجعه به دندانپزشکی، آسیبی است که ممکن است به دندان وارد شود. باید بدانیم که با انتخاب پزشکی ماهر و باتجربه می‌توان از بروز این عوارض پیشگیری کرد. سوالی که به وجود می‌آید آن است که یک دندانپزشک زیبایی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد. در این مقاله به بررسی نکات مهمی که یک دندانپزشک خوب باید داشته باشد می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

بهترین دندانپزشک زیبایی کیست

دندانپزشک زیبایی کیست؟

همانطور که می‌دانیم به دندانپزشکی که توانایی انجام انواع خدمات زیبایی در ناحیه دندان ها را دارد دندانپزشک زیبایی می‌گویند. البته این دسته از دندانپزشکان اقدامات درمانی دندان‌ها را نیز انجام می‌دهند، اما بیشترین تمرکز و تخصص دندانپزشکان زیبایی ارائه خدمات زیبایی است. در واقع دندانپزشک زیبایی با طیف گسترده‌ای از خدمات زیبای آشنایی دارد و می‌تواند آن‌ها ر ا به طور تخصصی انجام داده و لبخندی بی عیب و نقص را به فرد هدیه بخشد. می‌پرسید چه ویژگی‌هایی یک دندانپزشک را جزو پزشکان برتر قرار می‌دهد؟

در پاسخ به این سوال باید بدانیم که ویژگی‌ها و توانمندی‌هایی که باعث می‌شود یک دندانپزشک از دیگر پزشکان متمایز شود شامل:

 • آگاهی و دانش تخصصی در زمینه انواع تکنیک‌های زیبایی در ناحیه دندان
 • دارای گواهی نامه یا مدرکی که نشان دهد وی در دوره های تخصصی و اموزشی انواع خدمات زیبایی ای که ارائه می دهد شرکت کرده و توانایی های لازم را کسب کرده است.
 • توانایی در پیاده سازی انواع تئوری های علمی و تکنیک هایی که ضروری هستند
 • تجربه در انجام انواع خدمات درمانی و زیبایی
 • برخورداری از سوابق کاری و کارنامه کاری موفق
 • فعالیت های تخصصی در حوزه زیبایی
 • ارائه بهترین راهکار ها برای مراجعین برای بهبود وضعیت زیبایی دندان هایشان و مشاوره های دقیق به آن ها
 • رعایت اصول اخلاقی و انجام فعالیت های درمانی و زیبایی به بهترین نحو
 • دریافت هزینه های معقول و منطقی در برابر خدماتی که ارائه می شود
 • بکار گیری انواع تجهیزات درمانی و نوین ترین ابزار آلات دندانپزشکی

باید بدانیم که این روزها از مهم‌ترین اقداماتی که در مطب‌ها و کلینیک‌های دندان پزشکی و از سوی بهترین دندانپزشکان انجام می‌شود اقدامات زیبایی روی دندان‌ها و بهبود وضعیت دندان‌های پوسیده شده یا رنگ پریده است. اقدامات زیبایی که روی دندان‌ها انجام می‌شود بسیار متنوع و متعدد هستند و هر کدام از روش های زیبایی با توجه به مشکلی که در ناحیه دندان ها وجود دارد انتخاب می‌شود.

بیشتر بخوانیم: مزایای ایمپلنت دندان

02:08
truncate dir-rtl

دکتر لیلا صدقی

وظایف دندانپزشک زیبایی چیست

مهم ترین خدمات زیبایی ای که از سوی بهترین دندانپزشک زیبایی ارائه می شود به شرح زیر است:

 • پوسیدگی دندان:  برداشت پوسیدگی های دندانی و جایگزین کردن مواد سفید در محلی که پوسیده شده و تراشیده شده اند. این خدمت زیبایی که به اصطلاح پر کردن دندان گفته می شود در مواردی انجام می گردد که پوسیدگی‌ها خفیف است. پزشک دندان های پوسیده شده را پر می کند تا از گسترش پوسیدگی دندان جلوگیری کند.
 • لمینت کردن دندان‌ها: لمینیت سرامیکی برای افرادی که دندان‌هایشان ظاهری نامناسب دارد مانند شکستگی، لب پریدگی می توان از این روش استفاده کرد و همچنین می‌توان از این روش برای دندان هایی که نامرتبی کمی دارد به جای ارتودنسی استفاده کرد لمینیت از جمله روش های موفق در اصلاح طرح لبخند می باشد.
 • کامپوزیت کردن دندان‌ها: زمانی که فرد با مشکلاتی مانند لپ پر شدن دندان، لکه دندان و رنگ بد دندان مواجه میشود، یکی از پیشنهادهایی که ممکن است برایش ایجاد شود کامپوزیت است. در این روش مدرن دندانپزشک در ابتدا مواد کامپوزیت را روی دندان قرار داده و در مرحله بعدی با ابزار مختلف و با ظرافت به آن شکل می‌دهد.
 • بلیچینگ: بلیچینگ دندان هایی که رنگ شان تغییر کرده است اما پوسیدگی روی آن دیده نمی شود
 • نظم: نظم دادن به دندان ها با انجام تکنیک های خاص
 • ترمیم دندان: ترمیم ریشه دندان‌ها
 • بیماری‌های لثه: درمان بیماری‌هایی که در بخش لثه ایجاد شده است

کلیاتی درمورد بهترین دندانپزشک زیبایی

ممکن است این سوال برایمان ایجاد شود که چگونه می‌توان یک دندانپزشک باتجربه را انتخاب کرد. باید توجه داشته باشیم که تحقیق در زمینه سابقه پزشک، پرس و جو از افرادی که به دندانپزشک مراجعه کردن، تجربه دندانپزشک و… می‌تواند کمک کننده مفیدی در انتخاب یک دندانپزشک زیبایی با تجربه داشته باشد.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشیم این است که یک دندانپزشک با تجربه و ماهر از تکنولوژی روز استفاده می‌کند. به عبارتی دیگر زمانی که یک دندانپزشک به تکنولوژی روز مسلط باشد، می‌تواند بدین وسیله مشکلات پنهان دندان را مورد بررسی قرار داده و می‌تواند فرد را به نتیجه بهتری برساند.

در میان مواردی که برای انتخاب یک دندانپزشک ذکر شد، نکته‌ای که ممکن است به آن کمتر توجه شود اما نقش مهمی داشته باشد موقعیت مکانی و دسترسی به دندانپزشک است. به عبارتی دیگر اگر شخصی دارای ناتوانی جسمی باشد و تصمیم به انجام خدمات زیبایی دندان داشته باشد، مهمترین نکته آن است که کلینیک دارای رمپ باشد و یا در طبقه اول واقع شده باشد.

نتیجه گیری

بهترین دندان‌پزشک زیبایی دارای ویژگی‌هایی است که آن را نسبت به سایر پزشکان متمایز می‌کند. همانطور که در این مقاله ذکر شد دندان سالم و بی نقص از مهم ترین عناصر زیبایی در چهره افراد هستند. به همین جهت باید نسبت به زیبایی و بیماری هایی که در بخش لثه ها ایجاد می شود حساس باشید. در این مقاله به بررسی هر آنچه که نیاز است از یک متخصص ماهر بدانید، پرداختیم.

مقالات مرتبط
پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان به از بین رفتن بافت سخت دندان که شامل مینا و عاج می باشد، گفته می‌شود. اما...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 12 =