دکتر لیلا صدقی » متفرقه » بهترین زمان ارتودنسی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

بهترین زمان ارتودنسی

بهترین زمان ارتودنسی

  • ارتودنسی دندان چیست؟

برای مرتب کردن دندان هایی که روی هم افتاده از روش درمانی ارتودنسی دندان استفاده می شود. ارتوودنسی با منظم کردن دندان ها از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند زیرا دندان هایی که روی هم افتاده فضایی مناسب برای باقی ماندن غذا در دهان و رشد باکتری را ایجاد می کند.

بهترین زمان ارتودنسی

  • روش های درمان ارتودنسی

ارتودنسی هایی که امروزه توسط دندانپزشک زیبایی برای برطرف سازی ناهنجاری ها و اختلالات فکی مورد استفاده قرار می گیرد انواع مختلفی دارند. اما می توان آن ها را به طور عمده به دو دسته تقسیم کرد.

  1. ارتودنسی ثابت: براکت های این نوع ارتودنسی به دندان ها متصل شده و نمی توان آن را از دهان خارج کرد. ارتودنسی ثابت برای افراد در سنین بالای 14 سالگی استفاده می شود. زیرا دندان و فک به رشد کامل خود رسیده اند و نیاز به فشار بیشتر برای منظم کردن دندان ها دارند.
  2. ارتودنسی متحرک: این ارتودنسی قابلیت حرکت و خارج کردن و گذاشتن در دهان را دارد و برای سنین پایین تا 12 سال این ارتودنسی استفاده می شود.

 

  • بهترین زمان ارتودنسی

بهترین زمان ارتودنسی در زمان رشد اجزای صورت در فرد می باشد که در سنین کودکی می باشد. در این زمان دندان های شیری باید ریخته شده و دندان های دائمی به رشد کامل خود رسیده باشند. ارتودنسی در سنین مختلف با اهداف متفاوتی انجام می شود. مثلا در سنین کودکی ارتودنسی دندان برای اصلاح فک انجام شده و صرفاً جنبه درمانی دارد. در سنین جوانی و بالاتر ارتودنسی جهت مرتب کردن دندان های نامنظم و با هدف زیبایی انجام می شود. کارشناسان و متخصصیان بر این باورند که تشخیص اختلالات مربوط به فک و دندان در قبل از 7 سالگی صورت گیرد اما ارتودنسی بعد از سن 7 سالگی انجام شود. این بدان دلیل است که دندان های آسیاب کودک در 7 سالگی رشد می کند که نقش مهمی در بررسی شکل و زاویه ی فک های بالا و پایین دارد. نکته قابل توجه اینست که ارتودنسی را می توان در تمام سنین انجام داد. به نظر پزشکان نتایج دلخواهی فرد و پزشک تا سن 12 سالگی انجام می شود. زیرا دندان ها و فک ها به طور کامل رشد کرده و ایجاد تغییر در دندان ها و فک به سختی انجام می شود.

و در آخر بهترین توصیه ها را متخصص ارتودنسی به شما یادآور می شود و با رعایت این توصیه ها می توان به نتیجه ی دلخواه دست یافت. در حقیقت با انتخاب یک دندانپزشک زیبایی با تجربه در طول استفاده از ارتودنسی، می توان از روند درمان دندان ها آسوده خیال بود.

برخی از خدمات دکتر لیلا صدقی ، دندانپزشک زیبایی :

با تشکر مدیریت سایت دکتر لیلا صدقی ، دندانپزشک زیبایی .

مقالات مرتبط
پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان به از بین رفتن بافت سخت دندان که شامل مینا و عاج می باشد، گفته می‌شود. اما...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − پنج =