دکتر لیلا صدقی » اصلاح طرح لبخند 2 » سفید کردن دندان و بلیچینگ چیست؟
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

سفید کردن دندان و بلیچینگ چیست؟

سفید کردن دندان و بلیچینگ چیست؟

دندان های سفید معمولا نماد زیبایی و خیره کننده ای به دهان و صورت می دهند. اما دندان به راحتی می تواند تغییر رنگ داده و یا به مرور زرد رنگ شود. اما امروزه راه هایی برای سفید کردن دندان وجود دارد، در ادامه درباره نحوه سفید کردن دندان و بلیچینگ و همینطور نکات حیاتی درباره آن خواهیم آموخت.

علل تغیر رنگ دندان چیست؟

• سیگار کشیدن می تواند به مرور رنگ دندان را زرد کرده و باعث تغییر رنگ دندان گردد.
• عدم رعایت بهداشت و مسواک نزدن به صورت مرتب، طی زمان، جرم روی دندان بیشتر شده و دندان تغیر رنگ خواهد داد.
• مصرف زیاد خوراکی های رنگی مانند قهوه و چای و.. روی رنگ دندان ها موثر است.
• و…
به هر علتی که دندان ها تغییر رنگ داده و یا زرد شوند، می توان با استفاده از روش های دندانپزشکی زیبایی به راحتی دندان ها را سفید و روشن تر کرد.

سفید-کردن-دندان-بلیچینگ

سفید-کردن-دندان-بلیچینگ

چه راه هایی برای سفید کردن دندان موجود است؟

به طور کلی روش هایی که برای سفید کردن دندان به کار برده می شود، دائمی نبوده و به عوامل زیادی بستگی دارد از جمله نوشیدنی هایی که مصرف می کنید و بهداشت ، بنابراین بعد از سفید کردن دندان و یا بلیچینگ، حتما باید نکات بهداشتی و رژیم غذایی مناسب و هینطور توصیه های بهترین دندانپزشک زیبایی را رعایت کنید.
نکته مهم قبل از بلیچینگ دندان:
قبل از آن که خدمات زیبایی دندانپزشکی روی دندان ها انجام شود، ابتدا دندانپزشک دندان ها را بررسی کرده و باید در مرحله ی اول، دندان ها از نظر درمانی تکمیل شوند و قبل از سفید کردن دندان ها باید هرگونه پوسیدگی و مشکلات دندان برطرف گردد.

بلیچیگ دندان چگونه انجام می شود؟

بلیچینگ روشی است که برای سفید کردن هرچه بیشتر دندان ها به کار می رود که در آن تغییر رنگ دندان و یا حتی رنگ نامناسب دندان که به صورت ژنتیکی و ارثی هست را نیزمی تواند بهبود دهد.
در حقیقت از پراکسید هیدروژن در سفید کردن دندان ها استفاده می شود و دندان ها روشن تر خواهند شد.
بلیچینگ دندان به روش های مختلفی انجام می گیرد از جمله :
روشی از بلیچینگ به صورتی است که از دندان ها قالب گیری شده و سپس قالبی شفاف و متناسب با اندازه دندان ها تهیه می شود و در اختیار بیمار قرار میگیرد تا در منزل ماده مخصوص بلیچینگ را داخل قالبها و روی دندان ها قرار خواهد گرفت.
اما در نوع دیگر، ابتدا با مواد خاصی لثه ها پوشانده شده و سپس ژل مخصوص که شامل پراکسید هیدروژن است روی دندان قرار گرفته و سپس اشعه روی دندان ها تابانیده خواهد شد. این روش فقط در مطب و توسط دندانپزشک قابل انجام است.

دکتر لیلا صدقی جراح و دندانپزشک، با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری های دهان و دندان می پردازد . می توانید برای دریافت اطلاعات در این خصوص از دندانپزشک زیبایی خوب در غرب تهران با شماره 02188696845 تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را دراینستاگرام دکتر لیلا صدقی دنبال کنید.

آیا بلیچینگ دندان عوارض دارد؟

معمولابرای بلیچینگ دندان عوارض و آسیبی مشاهده نشده است، فقط ممکن است مدت کوتاهی در حد چند ساعت دندان ها کمی به سرما حساس تر شوند، که به مرور برطرف خواهد شد.

نکته مهم برای انجام بلیچینگ

ازمهم ترین نکات برای بلیچینگ و یا سفید کردن دندان، آن است که حتما این نوع خدمات دندانپزشکی را مانند هر خدمات درمانی دندانپزشکی دیگر، نزد بهترین دندانپزشک زیبایی و مهم تراز آن، در مکانی مجهز و بهداشتی انجام دهید. زیرا علاوه بر خدماتی که روی دندان صورت می گیرد باید دندان ها بررسی شده و در صورت وجود مشکل ابتدا مشکل مربوطه برطرف شود و همینطور سفید کردن دندان و بلیچینگ ماندگاری بیشتری داشته باشد.

مقالات مرتبط:

دندانپزشکی در بارداری

هزینه های دندانپزشکی

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 18 =

Call Now Button