دکتر لیلا صدقی » ایمپلنت » مدت زمان ایمپلنت دندان
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

مدت زمان ایمپلنت دندان

مدت زمان ایمپلنت دندان

از دست دادن دندان یکی از عواملی ست که می تواند خللی در زیبایی فرد ایجاد نماید . علاوه بر ایجاد مشکل در زیبایی از بین رفتن دندان ممکن است باعث بروز آسیب هایی همچون تحلیل استخوان فک، ایجاد مشکل در هنگام جویدن، ایجاد اختلال در تکلم و … شود . یکی از روش های مناسب برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته، استفاده از ایمپلنت دندان است، اما ممکن است برای شما هم سوال ایجاد شود که چه مدت بعد از کشیدن دندان، می توان ایمپلنت گذاشت ؟
بهترین جایگزین برای دندان های از دست رفته، استفاده از ایمپلنت دندان می باشد . همانطور که اشاره شد، از بین رفتن دندان ها مشکلات فراوانی ایجاد می کنند که ممکن است در نهایت باعث بروز مشکلات گوارشی شود. ایمپلنت دندان یک قطعه فلز تیتانیوم و همچنین آلیاژهایی از این نوع می باشند که داخل استخوان فک قرار می گیرند . این فلز مورد استفاده در استخوان فک، نقش ریشه دندان را ایفا می کند . قطعه فلز دوم به عنوان تاج دندان بر روی آن قرار گرفته و بعد از آن قالب از دندان تهیه شده تا مراحل آماده سازی روکش دندان صورت گیرد .

مدت زمان ایمپلنت دندان

مدت زمان ایمپلنت دندان

مراحل انجام ایمپلنت

در واقع ایمپلنت دندان از سه قسمت کلی تشکیل شده است. قسمت اولیه در داخل استخوان فک قرار دارد که به آن اصطلاحا فیکسچر گفته می شود که این مرحله ممکن است حدود 6 هفته به طول بیانجامد . بعد از گذشت مدت زمان مورد نظر بخش دوم که به آن آباتمنت گفته می شود با استفاده از پیچ بر روی فیکسچر قرار می گیرد و در نهایت پس از ایجاد یک پایه مصنوعی روکش دندان بر روی آن قرار می گیرد .
ماندگاری ایمپلنت دندان
ایمپلنت یکی از مقاوم ترین روش های جایگزینی دندان است که یک روش بسیار قابل اعتماد می باشد . طول عمر ایمپلنت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد، در صورت رعایت بهداشت دهان و دندان و عدم وجود مشکلات سیستمیک تا سالیان سال در دهان باقی می ماند و مشکلی ایجاد نمی کند .

مزایای ایمپلنت دندان

ماندگاری این روش نسبت به سایر روش ها بیشتر است .

مراقبت از ایمپلنت دندان دشوار نبوده و مانند دندان های طبیعی صورت می گیرد .

در این روش به راحتی دندان های طبیعی می توانید از نخ دندان و مسواک استفاده نمایید .
و …

چه کسانی از انجام ایمپلنت های دندان نتیجه مطلوب نمی گیرند ؟

افرادی که به طور مدام از سیگار استفاده می کنند .

افرادی که از پرتو درمانی استفاده می نمایند .

افرادی که به دیابت مبتلا هستند و تحت کنترل نمی باشد .

کاندیدای ایمپلنت دندان

تقریبا تمام افرادی که دندان های خود را از دست داده اند و مشکلات فوق را ندارند می توانند از روش درمانی ایمپلنت دندان استفاده نمایند .

چه مدت بعد از کشیدن دندان، می توان ایمپلنت گذاشت ؟

حدود دو ماه بعد از کشیدن دندان ها می توان ایمپلنت دندان را برای مراجعه کننده انجام داد .

سن مناسب انجام ایمپلنت دندان

انجام این روش برای تمام افراد بزرگسال قابل انجام می باشد، اما برای افراد زیر سن بلوغ که به دلایل مختلف دندان های خود را از دست داده اند، این روش توصیه نمی شود .

راه های ارتباطی با دکتر لیلا صدقی ، جراح و دندانپزشک :

شماره تماس :02188696845

پیج اینستاگرام دکتر لیلا صدقی

نتیجه گیری

از بهترین روش های جایگزینی دندان های از دست رفته می توان به ایمپلنت دندان اشاره نمود . به منظور پیشگیری از بروز عوارض احتمالی بهتر است به دندانپزشک متبحر مراجعه نماید لذا در انتخاب دندانپزشک خود نهایت دقت را داشته باشید .

مقالات مرتبط
پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان به از بین رفتن بافت سخت دندان که شامل مینا و عاج می باشد، گفته می‌شود. اما...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =