دکتر لیلا صدقی » لامینیت دندان » مزایای پرسلن لامینیت ونیر
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

مزایای پرسلن لامینیت ونیر

مزایای پرسلن لامینیت ونیر

لامینیت ونیر

لامینیت ونیر به عنوان یک پوشش دهنده دندان در افراد به منظور ایجاد لبخندی زیبا که به امروزه به عنوان اصلاح طرح لبخند و یا لبخندی هالیوودی می شناسند، مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از لامینیت ونیر به دلیل آن که کمترین صدمه را به مینای دندان وارد می کند، از جمله محافظه کارانه ترین روش برای رسیدن به لبخندی زیباست.
برای انجام لامینیت ونیر نیاز است تا به دندانپزشکی زیبایی مراجعه شود زیرا امری تخصصی است و باید زیر نظر متخصص انجام شود تا نتیجه قابل قبولی را به همراه داشته باشد.

پرسلم لامنیت ونیر از جمله روکش های دندانی است که می تواند به عنوان بهترین جایگزین دندان ها نیز می توان از آن ها یاد کرد. خانم دکتر صدقی، دندانپزشک زیبایی با ارائه بهترین خدمات در این خصوص همواره می تواند رضایت مراجعین محترم را کسب نماید.  برای دریافت مشاوره و راهنمایی می توانید  با شماره های  02188696774 – 02188696845 تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

مزایای پرسلن لامینیت ونیر

ونیرهایی که برای لامینیت دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد، نیاز به آماد سازی دارند. آماده سازی ونیر چیست؟ این سوالی است که ذهن بسیاری از افراد را درگیر می نماید.

مزایای پرسلن لامینیت ونیر

آماده سازی ونیر چیست؟

برای آن که بتوان نتیجه قابل قبولی را از لامینیت ونیر ها به دست آورد، دندانپزشک زیبایی برای هر فرد قالب جداگانه و طی یک جلسه از دندان ها می گیرد تا بتواند، ونیر مناسب با دندان های فرد به دست آورد.

برای انجام لامینیت ونیر چند جلسه احتیاج است؟

بین یک تا سه جلسه نیاز است. تعداد این جلسات با توجه به شرایط دندان های بیمار می باشد. که توسط دندانپزشک زیبایی ذکر خواهد شد.

پرسلن لامینیت ونیر چیست؟

ورقه های شفافی است که از لحاظ ظاهر شبیه به دندان است و سبب می شود که بعد از قرار دادن آن ها بر روی دندان ها، توسط دندانپزشک زیبایی، دندان ها ظاهری زیبا داشته و لبخندی زیبا در فرد ایجاد شود. این نوع از روکش های دندان از جنسی بسیار مقاوم ساخته شده اند که می توانند به عنوان جایگزین دندان های اصلی از آن ها یاد کرد. همچنین در برابر سایش و شکستگی نیز مقاوم هستند.

موارد استفاده از پرسلن لامینیت ونیر

برای آن که بدانید پرسلن لامینیت ونیر چه مزایایی دارد لازم است تا ادامه مقاله را مطالعه نمایید.
از جمله مزایای پرسلن لامینیت ونیر عبارتند از :
1- ایجاد تغییر رنگ و سفید کردن دندان ها در افرادی که دندان های بد رنگ دارند.
2- بازسازی دندان هایی که به دلایل مختلف شکسته و یا لب پریده شده اند.
3- استفاده از این نوع از روکش ها برای دندان هایی که کمی ناپایدار هستند.
4- جایگزینی برای دندان های افتاده
5- مرتب نشان دادن دندان های نامرتب و ناهموار
6- کنترل و ثبات رنگ
7- سازگاری با نسوج اطراف دهان
8- اتصال محکم به دندان
9- مقاوم نسبت به سایش
10- حداقل تراش دندان
11- توانایی پوشش تغییر رنگ ها
12- مقاوم به مواد شیمیایی
13- عدم محدودیت در شکل و فرم
14- پر کردن فاصله بین دندان ها که باعث می شود تا دندان ها کمتر به پوسیدگی دچار شود.

چه مواردی باید بعد از انجام پرسلن لامینیت ونیر باید رعایت نمود؟

از جمله مهمترین مواردی که همواره باید در نظر داشت این است که بعد از پرسلن لامینیت ونیر نباید اجسام و یا خوراکی های سفت و سخت را با این نوع از روکش ها شکاند و یا جوید. زیرا ممکن است به این نوع از روکش ها فشار وارد شود.

وظیفه دندان پزشک زیبایی

برای آن که نتیجه پرسلن لامینیت ونیر مطلوب باشد، لازم است تا دندانپزشک زیبایی تمامی مواردی که ممکن است در این امر خلل ایجاد کند را بررسی نماید و به بیمار اطلاع دهد. به طور مثال فردی که به بیماری های لثه و دهان و دندان دچار است و یا دندان هایی که نیاز به درمان هایی مانند عصب کشی و غیره دارند، باید در اولین مرحله درمان شود، سپس روکش بر روی دندان ها قرار گیرد.
بیشترین میزانی که از این روکش ها بر روی دندان ها قرار داده می شود، دندان های جلویی است. که بین 4 تا 8 دندان جلو را می توان به کمک این پرسلن لامینیت ونیر را پوشش داد.

مراقبت های بعد ازپرسلن لامینیت ونیر

از این روکش ها همانند دندان های طبیعی باید مراقبت نمود. به طور مثال باید به طور مرتب مسواک زد و از دهانشویه استفاده نمود.
همچنین دکتر صدقی توصیه می نمایند که حتما به طور دوره ای دندان ها مورد بررسی قرار گیرد تا در صورت نیاز به ترمیم، به موقع به آن ها رسیدگی نمود.

مقالات مرتبط

روکش لمینیت دندان  

لامینیت دندان 

انواع لمینیت ها  

سوالات متداول لمینیت دندان  

راه های ارتباطی با دکتر

 صفحه اینستاگرام

تلفن تماس : 02188696774 – 02188696845

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر، مدیریت سایت دکتر صدقی

مقالات مرتبط
پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان به از بین رفتن بافت سخت دندان که شامل مینا و عاج می باشد، گفته می‌شود. اما...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 5 =