دکتر لیلا صدقی » متفرقه » هزینه های دندانپزشکی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

هزینه های دندانپزشکی

هزینه های دندانپزشکی

هدف دندانپزشک زیبایی ترمیم و بازسازی دندان های بد فرم و بد رنگ است. دندانپزشک زیبایی با علم زیبا شناختی خود تشخیص می دهد که چه رنگ و شکلی برای دهان و دندان شما مناسب است. ولی با این که بسیاری از بیماران به ترمیم و بازسازی دندانهای خود نیاز دارند، همیشه از هزینه های دندانپزشکی شکایت دارند. در این مقاله به معیارهای و هزینه های  دندانپزشکی می پردازیم.

معیارهایی که در تعیین هزینه های دندانپزشکی زیبایی تاثیر دارند کدامند

گران بودن  دستگاه ها و تجهیزات

در کل دستگاه و تجهیزاتی که برای دندانپزشکی زیبایی استفاده می شود، جزو پیشرفته ترین تجهیزات دنیا محسوب می شوند. کل این تجهیزات وارد شده اند ، به همین علت قیمت و هزینه بالایی دارند. گران قیمت بودن این دستگاه ها باعث شده است تا هزینه دندانپزشکی زیبایی نیز افزایش پیدا کند.

دوره های آموزشی

دندانپزشکی زیبایی نیازمند گذراندن دوره های آموزشی ویژه ای می باشد. متخصصی که این دوره ها را بگذراند ، ضمن اینکه باید زمان زیادی را برای فراگیری روش های جدید درمان صرف کنند، گاهی هزینه هایی که در این راه خرج می شود نیز بسیار بالا است. به همین سبب  یکی دیگر از عواملی که موجب بالا رفتن هزینه های دندانپزشکی می شود، دوره های آموزشی طولانی مدت می باشد.

-هزینه-دندان-پزشکی

مواد مورد استفاده در دندانپزشکی

موادی که برای ترمیم و بازسازی دندان ها استفاده می شود خارجی و گران هستند.  این محصولات در رده گران قیمت ترین مواد پزشکی قرار دارند، که دندانپزشکان برای تهیه آنها هزینه های بالایی را پرداخت می کنند. بنابراین یکی از مهمترین دلایل بالا بودن هزینه های دندانپزشکی را می توان ناشی از هزینه هایی دانست که در برای خرید مواد اولیه دندانپزشکی پرداخت می شود. برای مثال موادی همچون آمالگام و کامپوزیت که برای پر کردن دندان استفاده می شوند، بسیار گران قیمت می باشد.

صبر و دقت دندانپزشک

افرادی که در زمینه دندانپزشکی زیبایی فعالیت دارند، باید از دقت و صبر بالایی برخوردار باشند. از آنجا که بیماران برای زیباسازی دندانهای خود به روش های دندانپزشکی زیبایی روی می آوردند، انتظار آنان این است که درمان به بهترین شکل ممکن صورت بگیرد. وجود کوچکترین اختلال یا مشکل در دندان باعث نارضایتی بیماران می شود. به همین علت دندانپزشک زیبایی باید از دقت بالایی برخوردار باشد. همچنین داشتن صبور بودن و اخلاق خوب، یکی دیگر از مهمترین خصوصیات یک دندانپزشک حرفه ای می باشد.

معاینه بعد از درمان

معاینات بعد از درمان بسیار حائز اهمیت می باشد. در حقیقت بیمار بعد از تمام کردن مرحله درمان باز هم به دندانپزشکی زیبایی مراجعه می کند و دندانپزشک نیز وظیفه دارد تا هر بار دندانها را از نظر سلامت و زیبایی معاینه مورد بررسی قرار دهد . در صورتی که مشکلی در دندانها مشاهده شود، آن را رفع کند.

با تشکر مدیریت سایت دکتر لیلا صدقی جراح و دندانپزشک 

مقالات مرتبط
هزینه کامپوزیت ونیر

هزینه کامپوزیت ونیر

هزینه کامپوزیت دندان یکی از فاکتورهای مهمی است که افراد متقاضی قبل از انجام آن در خصوص...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =