دکتر لیلا صدقی » لامینیت دندان » کاندیدای مناسب لمینت دندان
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

کاندیدای مناسب لمینت دندان

لمینت دندان یکی از روش‌های محبوب به شمار می‌رود اما در این میان سوالی که مطرح می‌شود آن است که کاندیدای مناسب لمینت دندان چه کسانی هستند. درست است که این روش مزایای بسیاری را با خود به همراه دارد اما بهتر است بدانیم این روش زیبایی برای برخی از افراد می‌تواند یک گزینه ایده‌ال باشد. همراه ما تا انتهای مقاله باشید تا این موارد را مورد بررسی قرار دهیم.

لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

در ملاقات با افراد اولین چیزی که توجه ما را به خود جلب می‌کند، داشتن لبخندی زیبا و دندان‌هایی سالم است. در این میان ممکن است افرادی به دلیل مشکلاتی در دهان و دندان خود از لبخند زدن و همچنین ملاقات با افراد پرهیز کنند. این موارد می‌تواند باعث کاهش اعتماد به نفس در فرد شده و در برخی از مواقع مانع از حضور فرد در اجتماع شود. در این لحظه است که  انتخاب لمینت می‌تواند گزینه مناسبی به شمار رود. به طور کلی افرادی که لمینت می‌تواند برای آن‌ها یک روش مفید به شمار رود شامل:

  • تغییر رنگ دندان: وجود لکه‌هایی زرد رنگ بر روی دندان می‌تواند برای افراد بسیار آزار دهنده باشد. می‌توان گفت یکی از راه‌های مفید برای رفع آن و بازگشت دوباره لبخندی زیبا، لمینت است. به بیانی دیگر افرادی که دندان‌هایشان به دلیل مصرف قهوه، چای، سیگار یا سایر عوامل تغییر رنگ داده و با روش‌های سفیدکننده دندان نتوانسته‌اند به نتیجه مطلوب برسند، کاندیدای خوبی برای لمینت دندان هستند. 
  • دندان‌های شکسته یا ترک خورده: درست است که این روش محبوب یک راه مفید برای افرادی است که دارای لکه بر روی دندان هستند اما افرادی که دارای دندان شکسته نیز هستند، این روش می‌تواند برای آنان بسیار مفید باشد. به عبارت دیگر لمینت می‌تواند به پوشاندن و اصلاح دندان‌های شکسته یا ترک خورده کمک کند و ظاهر زیبایی به آن‌ها ببخشد.
  • فاصله بین دندان‌ها: افرادی که بین دندان‌هایشان فاصله وجود دارد و نمی‌خواهند از روش‌های ارتودنسی استفاده کنند، می‌توانند از لمینت برای پر کردن این فواصل استفاده کنند.
  • دندان‌های نامرتب یا ناهموار: لمینت می‌تواند به بهبود ظاهر دندان‌هایی که ناهموار، ناهمگن یا دارای اندازه و شکل نامناسب هستند، کمک کند.
  • دندان‌های فرسوده: افرادی که دندان‌هایشان به دلیل سایش و فرسایش طبیعی یا جویدن نادرست دچار آسیب شده‌اند، می‌توانند از لمینت برای بازسازی ظاهر دندان‌ها استفاده کنند.
  • افراد با انتظارات واقعی: لمینت دندان یک روش زیبایی است و نمی‌تواند مشکلات عملکردی جدی را حل کند. افرادی که انتظارات واقع‌بینانه‌ای از نتایج لمینت دارند و می‌دانند که این روش می‌تواند ظاهر دندان‌ها را بهبود بخشد، اما ممکن است مشکلات عملکردی را حل نکند، کاندیدای مناسبی هستند.
00:11
truncate dir-rtl

نمونه کار لمینت دندان

کلیاتی درباره کاندیدای لمینت دندان

درست است که این روش بسیار محبوب است و طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است. اما همانطور که این روش برای افرادی گزینه مناسب است، در عین حال می‌تواند گزینه نامناسبی برای برخی دیگر باشد. به بیانی دیگر اگر این سوال برایتان ایجاد شده است که لمینت دندان برای چه کسانی مناسب نیست، می‌توان گفت این افراد شامل:

  • مشکلات جدی لثه و دندان: افرادی که مشکلات جدی لثه یا دندان مانند پوسیدگی‌های شدید یا دندان‌های ضعیف دارند، بهتر است در ابتدا این مشکلات را درمان کرده و سپس اقدام به انجام این روش زیبایی پرطرفدار کننند.
  • دندان‌قروچه: ممکن است عادت به دندان قروچه کردن داشته باشید و یا در اطرافیانتان شاهد افرادی باشید که دندان قروچه (فشردن و ساییدن دندان‌ها به هم)  می‌کنند. بهتر است بدانیم این روش برای آنان گزینه مناسبی نمی‌باشد. درست است که لمینت استحکام بسیاری دارد اما بهتر است بدانیم استحکام آن مانند دندان‌های طبیعی نیست. در نتیجه اگر این افراد اقدام به انجام لمینت کنند، ممکن است پس از مدتی لمینت دندان شکسته و یا دچار آسیب شود.
  • کاهش مینای دندان: افرادی که میزان مینای دندان‌شان به شدت کاهش یافته است، ممکن است کاندیدای مناسبی برای لمینت نباشند، زیرا لمینت نیاز به سطحی مناسب برای اتصال دارد.
  • انتظارات غیر واقعی: افرادی که انتظارات غیر واقعی از نتایج لمینت دارند و فکر می‌کنند این روش تمام مشکلات دندانی آن‌ها را به طور کامل حل خواهد کرد، باید توسط دندانپزشک به خوبی مشاوره شوند.

به طور کلی قبل از تصمیم به انجام لمینت دندان، مشاوره با یک دندانپزشک مجرب ضروری است. دندانپزشک وضعیت دندان‌ها و لثه‌ها را ارزیابی کرده و بررسی می‌کند که آیا لمینت گزینه مناسبی برای شماست یا نه. 

نتیجه‌گیری

در این مقاله به بررسی کاندیدای مناسب لمینت دندان  پرداختیم و دانستیم که این روش زیبایی می‌تواند برای برخی افراد سیار روش مفید باشد و بتواند لبخندی زیبا و بی عیب و نقص را به افراد هدیه بخشد.

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =