دکتر لیلا صدقی » مقالات » تفاوت بلیچینگ دندان و جرم گیری
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

تفاوت بلیچینگ دندان و جرم گیری

تفاوت بلیچینگ دندان و جرم گیری

دندان نقش مهمی در زیبایی چهره افراد دارد ، اما گاهی با دلایل مختلف دچار تغییر رنگ می شود . برای رفع این مشکل می توان از بلیچینگ و جرم گیری استفاده نمود اما تفاوت بلیچینگ دندان و جرم گیری دندان چیست ؟ کدام روش برای سفید کردن دندان مناسب تر است ؟ با ادامه مطلب همراه باشید …

تفاوت بلیچینگ دندان و جرم گیری

تفاوت بلیچینگ دندان و جرم گیری

بلیچینگ دندان

یکی از موارد مهم در سفید کردن دندان ها ، استفاده از روش بلیچینگ می باشد . در واقع در این روش یک مواد اسیدی بر روی دندان ها قرار می گیرد .

انواع بلیچینگ دندان

بلیچینگ به دو روش انجام می شود :

بلیچینگ دندان در منزل

در روش بلیچینگ در منزل ، از دندان های بیمار یک سری قالب تهیه می شود، سپس مواد مخصوصی را به مراجعه کننده می دهند تا در هنگام استفاده در قالب ها قرار دهد . باید توجه داشته باشید که مواد با توجه به توضیحاتی که توسط کارخانه سازنده داده می شود باید استقاده شود .

بلیچینگ دندان در مطب

این روش یک روش مطمئن در سفیدکردن دندان می باشد که زیر نظر پزشک با استفاده از مواد شیمیایی اقدام به سفید کردن دندان می شود . در این روش هم می توان از لیزر استفاده نمود و هم بدون لیزر دندان ها سفید می شوند .

تعداد جسلات مورد نیاز در بلیچینگ دندان

بلیچینگ نیاز به انجام در چند جلسه دارد . تعداد جلسات آن به نظر پزشک بستگی دارد . در ابتدا بعد از بلیچینگ کردن دندان به فاصله دو هفته بعد مجدد تکرار می شود . گاهی ممکن است بعد از جلسه دوم نیز به سفیدی مورد نظر نرسد ، درنتیجه نیاز به تکرار روش دارد .

چند نکته در رابطه با بلیچینگ

یک نکته مهم در رابطه با بلیچینگ دندان این است که ممکن است در برخی از دندان ها تاثیری نداشته باشد . در نتیجه برای بررسی باید ابتدا به یک دندانپزشک ماهر مراجعه نمایید .
در بلیچینگ دندان باید مینای سالم و بدون پوسیدگی باشد .
روش بلیچینگ را نمی توان بر روی دندان هایی که لمینت و یا کامپوزیت شده اند استفاده نمایید .

عوارض بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان ممکن است منجر به آسیب مینای دندان شود اما باید گفت این آسیب به دلیل استفاده از مواد نادرست توسط افراد غیرمتخصص رخ می دهد . لذا برای پیشگیری از چنین عارضه ای بهتر است به متخصص مراجعه نمایید .
جرم گیری دندان
با استفاده از روش جرم گیری می توان جرم ایجاد شده روی سطح تاج و ریشه دندان را برطرف نمود . علاوه بر آن وجود جرم منجر به تحلیل لثه می شود که می توان به واسطه جرم گیری از بین برد . این کار باعث می شود که رنگ دندان ها به حالت اولیه باز گردند .

آیا جرم گیری باعث آسیب به مینا دندان می شود ؟

وجود جرم منجر به تحلیل لثه می شود در ناحیه لثه می شود ، در نتیجه به دنبال جرم گیری و به دنبال آن حساسیت های دندانی را خواهیم داشت که این گمان برای بیمار ایجاد می شود که این حساسیت به دلیل آسیب به مینای دندان می باشد ، درحالی که با رعایت بهداشت مناسب و بازگشت لثه به حالت طبیعی این حساسیت از بین می رود .

تفاوت بلیچینگ دندان و جرم گیری

در روش جرم گیری ، اقدام به رفع رسوب های موجود در سطح دندان پاک می شود که به صورت مکانیکی بر روی دندان ها قرار گرفته اند .
روش بلیچینگ می توان یک سری از رنگدانه ها را که به دلایل مختلف از جمله استعمال دخانیات ، استفاده از نوشیدنی های رنگ دار مانند قهوه و … به دندان ها متصل شده اند را توسط یک سری مواد شیمیایی اکسید نموده و از سطح دندان ها پاک می نماییم .
جرم گیری نسبت به بلیچینگ دندان ارزان تر می باشد .

جهت دریافت مشاوره از دکتر لیلا صدقی با شماره 02188696774 تماس حاصل نمایید .
مقالات مرتبط
هزینه کامپوزیت ونیر

هزینه کامپوزیت ونیر

افراد بسیار کمی لبخند متقارن طبیعی دارند که می درخشد. برای بسیاری از ما، چند چیز در مورد...

آمالگام دندان

آمالگام دندان

آمالگام دندانی یک ماده پرکننده دندان است، که برای پر کردن حفره های ناشی از پوسیدگی دندان...

ارتودنسی

ارتودنسی

امروزه سلامت و ظاهر دندان ها از اهمیت زیادی برخوردار است. به همین علت ارتودنسی بسیار...

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی

به احتمال زیاد بیش از یک بار نام ارتودنسی نامرئی را شنیده اید. ارتودنسی نامرئی یکی دیگر...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − شانزده =