دکتر لیلا صدقی » مقالات » تفاوت بلیچینگ دندان و جرم گیری
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

تفاوت بلیچینگ دندان و جرم گیری

تفاوت بلیچینگ دندان و جرم گیری

دندان نقش مهمی در زیبایی چهره افراد دارد ، اما گاهی با دلایل مختلف دچار تغییر رنگ می شود . برای رفع این مشکل می توان از بلیچینگ و جرم گیری استفاده نمود اما تفاوت بلیچینگ دندان و جرم گیری دندان چیست ؟ کدام روش برای سفید کردن دندان مناسب تر است ؟ با ادامه مطلب همراه باشید …

تفاوت بلیچینگ دندان و جرم گیری

تفاوت بلیچینگ دندان و جرم گیری

بلیچینگ دندان

یکی از موارد مهم در سفید کردن دندان ها ، استفاده از روش بلیچینگ می باشد . در واقع در این روش یک مواد اسیدی بر روی دندان ها قرار می گیرد .

انواع بلیچینگ دندان

بلیچینگ به دو روش انجام می شود :

بلیچینگ دندان در منزل

در روش بلیچینگ در منزل ، از دندان های بیمار یک سری قالب تهیه می شود، سپس مواد مخصوصی را به مراجعه کننده می دهند تا در هنگام استفاده در قالب ها قرار دهد . باید توجه داشته باشید که مواد با توجه به توضیحاتی که توسط کارخانه سازنده داده می شود باید استقاده شود .

بلیچینگ دندان در مطب

این روش یک روش مطمئن در سفیدکردن دندان می باشد که زیر نظر پزشک با استفاده از مواد شیمیایی اقدام به سفید کردن دندان می شود . در این روش هم می توان از لیزر استفاده نمود و هم بدون لیزر دندان ها سفید می شوند .

تعداد جسلات مورد نیاز در بلیچینگ دندان

بلیچینگ نیاز به انجام در چند جلسه دارد . تعداد جلسات آن به نظر پزشک بستگی دارد . در ابتدا بعد از بلیچینگ کردن دندان به فاصله دو هفته بعد مجدد تکرار می شود . گاهی ممکن است بعد از جلسه دوم نیز به سفیدی مورد نظر نرسد ، درنتیجه نیاز به تکرار روش دارد .

چند نکته در رابطه با بلیچینگ

یک نکته مهم در رابطه با بلیچینگ دندان این است که ممکن است در برخی از دندان ها تاثیری نداشته باشد . در نتیجه برای بررسی باید ابتدا به یک دندانپزشک ماهر مراجعه نمایید .
در بلیچینگ دندان باید مینای سالم و بدون پوسیدگی باشد .
روش بلیچینگ را نمی توان بر روی دندان هایی که لمینت و یا کامپوزیت شده اند استفاده نمایید .

عوارض بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان ممکن است منجر به آسیب مینای دندان شود اما باید گفت این آسیب به دلیل استفاده از مواد نادرست توسط افراد غیرمتخصص رخ می دهد . لذا برای پیشگیری از چنین عارضه ای بهتر است به متخصص مراجعه نمایید .
جرم گیری دندان
با استفاده از روش جرم گیری می توان جرم ایجاد شده روی سطح تاج و ریشه دندان را برطرف نمود . علاوه بر آن وجود جرم منجر به تحلیل لثه می شود که می توان به واسطه جرم گیری از بین برد . این کار باعث می شود که رنگ دندان ها به حالت اولیه باز گردند .

آیا جرم گیری باعث آسیب به مینا دندان می شود ؟

وجود جرم منجر به تحلیل لثه می شود در ناحیه لثه می شود ، در نتیجه به دنبال جرم گیری و به دنبال آن حساسیت های دندانی را خواهیم داشت که این گمان برای بیمار ایجاد می شود که این حساسیت به دلیل آسیب به مینای دندان می باشد ، درحالی که با رعایت بهداشت مناسب و بازگشت لثه به حالت طبیعی این حساسیت از بین می رود .

تفاوت بلیچینگ دندان و جرم گیری

در روش جرم گیری ، اقدام به رفع رسوب های موجود در سطح دندان پاک می شود که به صورت مکانیکی بر روی دندان ها قرار گرفته اند .
روش بلیچینگ می توان یک سری از رنگدانه ها را که به دلایل مختلف از جمله استعمال دخانیات ، استفاده از نوشیدنی های رنگ دار مانند قهوه و … به دندان ها متصل شده اند را توسط یک سری مواد شیمیایی اکسید نموده و از سطح دندان ها پاک می نماییم .
جرم گیری نسبت به بلیچینگ دندان ارزان تر می باشد .

جهت دریافت مشاوره از دکتر لیلا صدقی با شماره 02188696774 تماس حاصل نمایید .
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + شانزده =

Call Now Button