دکتر لیلا صدقی » متفرقه » عصب کشی دندان
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

عصب کشی دندان

عصب کشی دندان :

عصب کشی دندان یکی از درمان های حوزه دندانپزشکی است که می توان آن را تحت بی حسی موضعی انجام داد .  این تکنیک اگر به صورت حرفه ای و با ظرافت کامل دندانپزشک انجام شود ، هیچ گونه درد و آزاری را برای بیمار به همراه نمی آورد عموما افرادی که خاطره ناخوشایند از عصب کشی دارند ، به آن دلیل است که تحت درمان ها و روش های قدیمی و ابتدایی قرار گرفته اند . تجارب پزشکی نشان داده که با کمک روش های جراحی جدید اکثر مراجعین و بیماران هیچ دردی حس نکرده و تجربه خوشایند تر و بهتری از این درمان خواهند داشت . در این خصوص حتی دندانپزشک نیز مایل است بیمارش از پروسه درمان و نتایج آن راضی باشد .

عصب کشی دندان

معاینه دندان ها :

جلسه های معاینات دندانی در دوره ای انجام می شود که دندان ها هیچ دردی نداشته باشند این اقدامات برای این است که دندان علایم خفیف و نشانه های آسیب رسان به زودی شناسایی شده و در موعد مناسب درمان شوند . در این زمان ، دندان های مستعد آسیب ، مورد ترمیم قرار گرفته و عموما به درمان عکس العمل بجایی نشان می دهند. ولی اگر دوره های معاینه ای انجام نشوند  ، درد و برخی پوسیدگی ها ناگهان سرباز کرده و آشکار می شوند که برای فرد بسیار آزاردهنده ، دردآور و خطرناک است . برای درمان ین مشکل دندانپزشک صبر نموده تا بافت های درگیر با التهاب به بهبودی برسند اگر این التهاب و ورم رفع شد گاه با توجه به بررسی ها ، نیاز به عصب کشی دندان است .

درد عصب کشی :

در این میان دندانپزشک لایه های لثه کناری را نیز ارزیابی می کند و پس از بررسی های پزشکی ، اقدام به انجام عصب کشی می کند . برای عصب کشی بدون درد ، دندان بی حس شده و حتی فرد فشار گیره دندانپزشکی را هم حس نخواهد کرد . در این میان بخش هایی از لثه کناری نیز بی حس می شود . مطالعات و ارزیابی های پژوهشی  نشان داده است که رابطه مستقیمی با احساس درد و استرس بیمار وجود دارد . به این ترتیب که استرس و اضطراب و بدبینی نسبت به درمان ، باعث می شود بیمار نسبت به کوچکترین دردی ، عکس العمل شدید نشان دهد . به این منظور بهتر است پیش از درمان با پزشک خود در رابطه با نگرانی هایتان از نحوه عمل صحبت کرده و از ابعاد آن مطلع شوید تا استرس کمی به همراه داشته باشید .

با تشکر مدیریت سایت دکتر لیلا صدقی .

مقالات مرتبط
هزینه کامپوزیت ونیر

هزینه کامپوزیت ونیر

هزینه کامپوزیت دندان یکی از فاکتورهای مهمی است که افراد متقاضی قبل از انجام آن در خصوص...

ارتودنسی

ارتودنسی

امروزه سلامت و ظاهر دندان ها از اهمیت زیادی برخوردار است. به همین علت ارتودنسی بسیار...

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی

به احتمال زیاد بیش از یک بار نام ارتودنسی نامرئی را شنیده اید. ارتودنسی نامرئی یکی دیگر...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − دو =