دکتر لیلا صدقی » متفرقه » لبخند هالیوودی
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

لبخند هالیوودی

لبخند هالیوودی

لبخند هالیوودی ، لبخندی زیبا و جذاب است که با دندان هایی تمیز ، صاف و مرتب در ذهن مخاطب خود ماندگار می شود. باید دانست که دندان ها بعد از چشم ها مهم ترین فاکتور زیبایی و جذابیت در چهره افراد هستند که در صورت فقدان دندان هایی سالم و مرتب زیبایی چهره آن ها کاسته می شود.

اصول زیبایی لبخند

برای داشتن لبخندی زیبا ، نحوه قرار گیری دندان ها ، لثه ها و زوایای دید دندان ها بسیار اهمیت دارد. با داشتن دندان های نیشی تیز ، لبخند بیشتر حالت مردانه می گیرد و گرد کردن زوایای دندان ها چهره را آرام تر و ملایم تر نشان می دهد. تجربه نشان داده داشتن دندان های جلویی بلند تر جلوه زیباتری به لبخند خانم ها می دهد. معمولا دندان ها در افراد جوان دارای زوایای مشخص بوده و با افزایش سن ، دندان ها دچار سایش می شوند. همچنین در بعضی افراد لثه در هنگام خندیدن بیشتر نمایان می شود و دندان ها کوتاه تر هستند. این افراد برای داشتن لبخند هالیوودی علاوه بر اینکه دندان باید زیبا سازی شوند ، لثه نیز به ترمیم و زیبا سازی نیاز دارد.

لبخند هالیوودی

بررسی خط لبخند

برای اصلاح طرح لبخند ، دندانپزشک ابتدا معاینات و عکس برداری های لازم را انجام داده و با نرم افزارهای مخصوصی لبخند بعد از درمان بیمار بررسی می شود. در این زمان ایرادات دندان های بیمار بررسی شده و پزشک با ارائه انواع درمان ها به بیمار و توضیح درباره هرکدام از آن ها ، درخصوص درمان مناسب تصمیم گیری می شود. بعد از مراحل و آنالیز های اولیه از روی عکس های بیمار ، با نرم افزار های کمکی ، تغییرات لازم روی دندان های بیمار مانند سفید کردن و روکش یا کاشت و ارتودنسی اعمال می شود تا لبخند هالیوودی به بیمار نشان داده شود.

طراحی خط لبخند

از دلایل تاثیرگذار بر لبخند افراد ، فرم و ظاهر صورت ، حالت لب و تطابق فرم صورت با نوع درمان انتخابی برای بیمار است. به طور کلی ما 5 فرم صورت بلند ، گرد ، بیضی ، مربعی و قلبی شکل داریم . که می توان اینطور در نظر گرفت که صورت بیضی شکل ایده ال ترین نوع صورت در تناسب و هماهنگی با هر نوع فرم لبخندی است. با توجه به فرم صورت بیمار و تصمیم گیری پزشک و بیمار ، نوع درمان برای اصلاح طرح لبخند بیمار و داشتن لبخند هالیوودی انتخاب می شود.

سفید کردن دندان

یکی از روش هایی که یک لبخند زیبا را ایجاد می کند، سفید کردن دندان است که با گذشت زمان  این روش محبوب تر هم شده است.

عوامل مختلفی در تغییر رنگ و ایجاد لکه بر روی دندان موثرند. از جمله این عوامل می توان به  سیگار کشیدن، نوشیدن قهوه و چای و شراب قرمز، مواد غذایی پر رنگدانه مانند َآلبالو و بلوبری و تجمع رسوبات در سطح دندان (پلاکهای سخت شده) اشاره کرد. که همه این تغییرات به دلیل عدم بهداشت دهان و دندان به وجود آمده است.

سفید کردن دندان در طرح لبخند هالیوودی چیست ؟ تمامی اشخاصی که در خصوصسفید کردن دندان در طرح لبخند هالیوودیاطلاعات می خواهند کسب نمایند ، بهتر است این مقاله را مطالعه نمایند تا در خصوص سفید کردن دندان در طرح لبخند هالیوودی اطلاعات بیشتری کسب نمایند .

بعد از غذا خوردن، ذرات ریز غذا در ترک ها، شکستگی ها و بین دندان ها باقی می ماند که حتی با رعایت بهداشت دهان ودندان که شامل مسواک و نخ دندان و دهان شویه می شود، ممکن است در دهان باقی بماند و غیر قابل دسترسی باشد. این مواد باقی مانده باعث می شود تا رنگ دندان تغییر کند. هر چه این لک های روی دندان دیر تر از بین برود، پاک کردن آن مشکل تر خواهد بود.

دندانپزشک زیبایی قبل از آن که اقدام به ایجاد طرح لبخند هالیوودی و اصلاح طرح لبخند کند، لک های روی دندان را پاک سازی می نماید و اگر دندان ها دارای پوسیدگی است برطرف می کند. معمولا دندان ها در هنگام سفید کردن دندان حساس می شوند، اگر دندان ها این حساسیت را دارند باید به دندانپزشک زیبایی گفته شود. در حین سفید کردن دندان هیچ آسیبی به دندان رسیده نمی شود.

ماندگاری سفیدی دندان بین 18 ماه تا 3 سال می باشد و به شرایط نگه داری توسط بیمار بستگی دارد. برای پیشگیری از ایجاد لکه و تغییر رنگ دندان از مصرف سیگار، چای و قهوه، غذاها و نوشیدنی های رنگ دانه دار اجتناب کنید. با رعایت رژیم غذایی سالم و منظم می توان مدت  زمان طولانی تری از دندان هالیوودی و طرح لبخند لذت برد.

لبخند هالیوودی

نکات مهم در ایجاد لبخند هالیوودی

هنگامی که فرد خواهان ایجاد لبخندی زیباست، باید در وهله اول توسط دندانپزشک زیبایی فرم صورت، رنگ پوست، شکل و رنگ و موقعیت های دندان ها و همچنین بافت لثه و فرم لب ها مورد بررسی قرار می گیرد. لبخند هر فرد با توجه به این ویژگی ها ساخته می شود و برای هر فرد متخص همان فرد است.

مواردی که برای ایجاد لبخند هالیوودی باید توسط دندانپزشک زیبایی بررسی شود، عبارتند از :

لمینیت دندان 

از مهمترین مواردی که باید برای ایجاد لبخند هالیوودی مهم است، داشتن دندانی با رنگ های طبیعی و سفید است. افرادی که دندان هایشان به هر دلیلی دارای ظاهری نامناسب است، می توانند با لمینیت دندان ایرادات دندان شامل شکستگی دندان، لب پریدگی دندان، زرد شدن رنگ دندان و عدم همسان بودن ارتفاع دندان را اصلاح کرد. با این کار علاوه بر اصلاح طرح لبخند درفرد،  لبخندی هالیوودی نیز خواهند داشت. همچنین دندانپزشک زیبایی می توان از روش های دیگر برای سفید کردن دندان ها استفاده نماید.

ارتودنسی دندان 

برخی از افراد، به دلیل داشتن دندان های نامرتب، از اعتماد به نفس پایینی برخوردارند. همچنین این افراد خواستار داشتن لبخندی زیبا و هالیوودی هستند. به همین دلیل برای اصلاح طرح لبخند و ایجاد لبخندی هالیوودی باید، دندانپزشک زیبایی اقدام به ارتودنسی دندان ها نموده و بعد از آن که دندان ها مرتب و زیبا شدند، ایرادات ظاهری دندان ها و رنگ دندان ها نیز اصلاح می شود.

ایمپلنت دندان

در افرادی که بنا به هر دلیل دندان های خود را از دست داده اند، دندانپزشک زیبایی اقدام به کاشت و ایمپلنت دندان می نماید. با ایمپلنت کردن دندان و پر کردن جای دندان های خالی علاوه بر اصلاح طرح لبخند در فرد، لبخند هالیوودی در فرد ایجاد می شود.

 هارمونی و توازن

در برخ از افراد به دلیل نامساوی بودن ارتفاع دندان ها، لبخند زیباییشان تحت تاثیر قرار می گیرد.

در این گروه از افراد، می توان با افزایش طول تاج در برخی از قسمت های دندان ها، که همان کانتورینگ لثه می باشد، دندانپزشک زیبایی اصلاح طرح لبخند را ایجاد می کند.

تعداد دندان های مورد نیاز برای ایجاد لیخند هالیوودی در افراد مختلف متفاوت است. زیرا بستگی به دندان هایی دارد که در هنگام لبخند زدن مشخص می شود. برای ایجاد لبخند هالیوودی به طور متوسط بین 6 تا 8 دندان لازم است.

برخی از خدمات دکتر لیلا صدقی:

ایمپلنت

اصلاح طرح لبخند

لامینت دندان

ارتودنسی

ارتودنسی ثابت دندان 

ارتودنسی نامرئی دندان 

ارتودنسی متحرک دندان 

بلیچینگ دندان 

راه های ارتباطی با دکتر

  صفحه تلگرام 
 صفحه اینستاگرام

 جهت تماس با ما کلیک کنید

 تلفن تماس : 02188696774 – 02188696845

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر، مدیریت سایت دکتر صدقی

مقالات مرتبط
پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان به از بین رفتن بافت سخت دندان که شامل مینا و عاج می باشد، گفته می‌شود. اما...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 16 =