دکتر لیلا صدقی » ایمپلنت » ایمپلنت دندان
مدت زمان مطالعه ۱۳ دقیقه

ایمپلنت دندان

داشتن دندان های سالم و زیبا می تواند در زیبایی چهره تاثیر زیادی داشته باشد .به همین دلیل همه افراد تمایل دارندکه دندان های زیبا داشته باشند . مشکلاتی که برای دندان به وجود می آید متفاوت است اما امروزه روش های درمانی متفاوتی برای هر گونه به هم ریختگی و همچنین آسیب دیدگی دندان ها وجود دارد که می تواند به افراد کمک کند که علاوه بر داشتن زیبایی دندان بتوانند دندان هایی با همان کارایی داشته باشند هر چند که تمامی افراد باید مراقبت از دندان های خود را امری مهم تلقی کنند.

امروزه حتی اگر شخصی تمامی دندان های خود را  از دست بدهد  متخصص دندان پزشک می تواند این مشکل وی را برطرف کند و با روش های گوناگون این مشکل را برطرف کند .از دست دادن یک و یا چند دندان، دیگر به مانند گذشته مشکل بزرگی نیست.یکی از روش هایی که امروزه مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است ایمپلنت های دندانی است.

ایمپلنت دندان به معنی کاشت دندان می باشد که می تواند تا چندین سال و یا حتی با مراقبت های صحیح تا آخر عمر برای فرد مورد استفاده قرار بگیرد .

ایمپلنت

ایمپلنت چیست ؟ تمامی اشخاصی که در خصوص ایمپلنت اطلاعات می خواهند کسب نمایند ، بهتر است این مقاله را مطالعه نمایند تا در خصوص ایمپلنت اطلاعات بیشتری کسب نمایند .

ایمپلنت چیست ؟

ایمپلنت دندان از چند قسمت تشکیل شده است که پایه آن فلزی از جنس تیتانیوم است  دلیل ساخت این پایه ها با تیتانیوم سازگاری لثه  است .ایمپلنت دندان در داخل فک شخصی که دندان های خود را از دست داده است ،قرار می گیرد و بعد از آن تاج و همچنین روکش های دندانی برای داشتن زیبایی بیشتر و نزدیک بودن به حالت طبیعی روی آن گذاشته می شود.نتیجه ایمپلنت دندان به این گونه است که فرد می تواند به مانند قبل هر گونه مواد غذایی را بجود بدون اینکه برای وی مشکلی به وجود بیاید.

کاندیدای مناسب ایمپلنت دندان

شاید بسیاری از افراد بعد از از دست دادن دندان های خود از دندان های مصنوعی استفاده کرده اند ولی به دلیل مشکلاتی که این دندان ها دارند ترجیح می دهند دندان های ماندگار تری داشته باشند.زیرا امکان دارد که این افراد با گذشت زمان باز هم به دندان های مصنوعی عادت نکنند و یا دندان ها مصنوعی باعث آلرژی و یا حساسیت برای آنها می شود.

کسانی که چند تا از دندان های خود را از دست داده اند و تمایل ندارند دندان های کناری آنها آسیبی ببیند و تراشیده شود ایمپلنت بدون اینکه به دندان های مجاور آسیبی وارد کند می تواند یکی از بهترین روش ها برای پر کردن جای خالی دندان از دست رفته باشد.

شاید دیده باشید که پروتزهای متحرک و یا ثابت دندانی حالت طبیعی  مانند دندان ها ندارند بسیاری از افراد از این موضوع ناراحت هستند کسانی که به زیبایی ظاهری دندان خود بیشتر اهمیت می دهند بهتر است  از روش ایمپلنت استفاده کنند.

در چه مواردی می توان روش ایمپلنت استفاده کرد ؟

در مواردی که دندان های جلو به دلیل از دست رفتن یک دندان زیبایی خود را از دست داده باشد با ایمپلنت دندان جلو می توان به صورت کاملا طبیعی این مشکل را برطرف کرد .

در مواردی که یک یا همه دندان ها آسیب دیده شده و از بین رفته اند .

در مواردی  که یک یا بیش از یک دندان از انتهای هر قوس دندانی از دست رفته باشد و تنها یک سمت، دندان طبیعی باشد.

انواع ایمپلنت

انواع ایمپلنت دندان بسته به اینکه شخص بخواهد چه هزینه ای را انجام دهد متفاوت است و دندانپزشک زیبایی برای شخص بسته به ساختار دهان و فک چه نوع ایمپلنتی را انتخاب کند ، در ذیل به بیان انواع ایمپلنت می پردازیم

ایمپلنت ریشه ای

این نوع ایمپلنت پهنا و طول متفاوتی دارد و شبیه به پیچ ضخیم است .پیش از استفاده از آن در ابتدا کیفیت استخوان فک و روکش دندان بیمار بررسی می شود .


ایمپلنت-دندان

ایمپلنت دارای چهار چوب راموس

این نوع ایمپلنت ها در مقایسه با ایمپلنت های ریشه ایی محکم تر هستند و برای افرادی مناسب است که استخوان فک پایین آنها نازک شده است.در واقع این نوع از ایمپلنت ها می توانند مشکل ضعیف بودن فک را نیز برطرف کنند.

مزیت ایمپلنت

از مزایای ایمپلنت دندان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • چون ایمپلنت های دندانی ثابت هستند و با پایه هایی در داخل فک محکم شده اند به همین دلیل هیچ گونه تحرکی ندارند و دچار پوسیدگی نمی شود.
 • پایه ایمپلنت در داخل فک است که در واقع عملکردی به مانند ریشه های دندان دارد به همین دلیل بعد از گذشت چندین سال باز هم ایمپلنت های دندانی باعث تحلیل استخوان ها نخواهند شد و استخوان فک محفوظ باقی می ماند.زیرا در برخی از روش ها دیده شده است که فرم صورت بعد از مدتی به دلیل تغییر در استخوان ها دگرگون می شود.
 • در صورتی که مراقبت های دندانی به خوبی صورت بگیرد ایمپلنت به مانند دیگر دندان های شما دائمی خواهد بود .
 • پس از کاشت دندان،ایمپلنت کارکردی به مانند دیگر دندان های شما خواهد داشت و مشکلی در جویدن نخواهید داشت.
 • ایمپلنت به مانند دیگر جراحی ها نیست و شما می توانید در مدت زمان کوتاهی نتیجه این روش درمانی را مشاهده کنید .
 • روش ایمپلنت بدون خونریزی و درد است و لثه شما هیچ گونه آسیبی وارد نخواهد کرد.

البته دقت داشت باشید تمامی این نکاتی که در رابطه با مزایای ایمپلنت های دندانی گفته شد در صورتی است که شما به دندانپزشک با تجربه و در مراکز معتبر مراجعه کنید تا تمامی مراحل ایمپلنت دندان به درستی و با دقت انجام گرفته شود .زیرا مواد استفاده شده و همچنین تبحر بهترین دندانپزشک زیبایی می تواند در نتیجه این روش بیشترین تاثیر را داشته باشد .در برخی موارد هم دیده شده است که افراد بعد از کاشت دندان با ایمپلنت با مشکلات متعددی روبه رو شده اند .

چه افرادی برای ایمپلنت مناسب نیستند؟

ایمپلنت برای افراد سیگاری نمی تواند به  شکل مطلوب به مانند افراد دیگر نتیجه بخش باشد پس بهتر است در ابتدا این افراد مصرف دخانیات را ترک کنند و یا اینکه کنترل کنند .

افرادی که به بیماری های خود ایمنی مبتلا هستند و یا اینکه از داروهای خاصی استفاده می کنند گزینه مناسبی نیستند.بعد از اینکه شما به دندانپزشک مراجعه می کنید باید تمامی شرایط خود را برای دندانپزشک توضیح دهید.

کسانی که در قسمت سر و گردن پرتودرمانی می کنند نمی توانند ایمپلنت داشته باشند.

در صورتی که بیماری دیابت کنترل نشده داشته باشید بهتر است ایمپلمت دندانی را به تاخیر بیندازند.

قیمت ایمپلنت دندان

قیمت ایمپلنت  دندان  یکی از سوالات متداولی که پرسیده می شود این است که قیمت ایمپلنت دندان چقدر است در ذیل به بیان پاخس این سوال می پردازیم

قیمت ایمپلنت برای هر شخص متفاوت است ، بسته به این که دستمزد دندانپزشک زیبایی و موقیعت جغرافیایی ، تعداد ایمپلنت های دندان و جنس ونوع ایمپلنت ها هزینه ایمپلنت دندان برای هر شخص متفاوت است .

کاشت دندان چقدر موفق است؟

میزان موفقیت ایمپلنت های دندانی، بسته به جایی که در فک قرار داده می شود، متفاوت است اما به طور کلی، موفقیت ایمپلنت های دندانی تا 98٪ است. با مراقبت های مناسب، ایمپلنت ها می توانند مادام العمر باقی بمانند.

جراحی ایمپلنت دندان معمولاً یک عمل جراحی سرپایی است که به صورت مرحله ای و با زمان بهبودی بین عمل انجام می شود.

روند قرار دادن ایمپلنت دندانی

روند قرار دادن ایمپلنت دندان شامل مراحل مختلفی است، از جمله:

 • برداشتن دندان آسیب دیده
 • آماده سازی استخوان فک (پیوند)، در صورت نیاز
 • کاشت دندان
 • رشد و ترمیم استخوان
 • قرار دادن تکیه گاه
 • قرار دادن دندان مصنوعی

کل مراحل ممکن است از ابتدا تا انتها ماهها طول بکشد. بیشتر این زمان به بهبودی و انتظار برای رشد استخوان جدید در فک شما اختصاص داده شده است. بسته به شرایط شما، روش خاص انجام شده یا مواد استفاده شده، گاهی اوقات می توان مراحل خاصی را ترکیب کرد.

بعد از عمل

چه در یک مرحله و چه در چندین مرحله جراحی ایمپلنت دندان انجام دهید، ممکن است برخی از ناراحتی های معمول مرتبط با هر نوع جراحی دندان را تجربه کنید، مانند:

 • تورم لثه و صورت
 • کبودی پوست و لثه ها
 • درد در محل کاشت
 • خونریزی جزئی

 بهداشت دهان بعد از ایمپلنت دندان رعایت شود.

بعد از جراحی ایمپلنت دندان ممکن است به داروهای ضد درد یا آنتی بیوتیک نیاز داشته باشید. اگر تورم، ناراحتی یا هر مشکل دیگری در روزهای بعد از عمل وجود داشت، با پزشک خود تماس بگیرید.

بعد از هر مرحله از جراحی، ممکن است لازم باشد که غذاهای نرم بخورید.

به طور معمول، جراح شما از بخیه هایی استفاده می کند که خود به خود حل می شوند. اگر بخیه های شما از بین نرود، پزشک آنها را برمی دارد.

نتایج بعد از ایمپلنت

اکثر ایمپلنت های دندانی موفقیت آمیز هستند. با این حال، گاهی اوقات، استخوان قادر به اتصال کافی با ایمپلنت فلزی نیست. به عنوان مثال، سیگار کشیدن ممکن است در نارسایی کاشت و عوارض موثر باشد.

اگر استخوان نتواند به اندازه کافی جوش بخورد، ایمپلنت برداشته می شود، استخوان تمیز می شود و می توانید طی حدود سه ماه دوباره جايگذاري ايمپلنت را انجام دهيد.

بهداشت دهان و دندان را به خوبی انجام دهید. همانند دندان های طبیعی خود، ایمپلنت ها، دندان مصنوعی و بافت لثه را تمیز نگه دارید. مسواک های مخصوص طراحی شده مانند مسواک بین دندانی که بین دندان ها می لغزد، می تواند به تمیز شدن گوشه ها و لبه های اطراف دندان ها، لثه ها و پايه های ايمپلنت کمک کند.

به طور مرتب به دندانپزشک مراجعه کنید. برای اطمینان از سلامت و عملکرد صحیح ایمپلنت ها، معاینات دندانپزشکی را برنامه ریزی کنید و به توصیه های مربوط به تمیز کردن های حرفه ای توجه کنید.

از آسیب رساندن به ایمپلنت ها خودداری کنید. چیزهای سخت مانند یخ و آب نبات سخت را نجوید، که می توانند حتي تاج دندان یا دندان های طبیعی شما را بشکنند.

از مصرف دخانیات و کافئین های رنگی خودداری کنید.

اگر به اصطلاح دندان قروچه داريد و دندان هاي خود را به هم فشار مي دهيد، بهتر است قبل از انجام ايمپلنت و درمان هاي زيبايي مشكل را ريشه يابي و درمان کنید.

بهترین دندانپزشک زیبایی در تهران

اگر بدنبال زیبایی دندان و رفع مشکلات دندانی خود می باشید باید بهترین دندانپزشک زیبایی را انتخاب نمایید تا از نتایج حاصل رضایت کافی را بدست آورید، زیبایی دندان ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد، هرگونه مشکلی در دندان می تواند باعث ناراحتی افراد شود. بسیاری از افراد از مشکل بدرنگی و نامرتبی دندان های خود ناراضی می باشند، تمامی این مشکلات را می توان با مراجعه به بهترین دندانپزشک زیبایی برطرف کرد و علاوه بر ایجاد یک ظاهر زیبا در دندان، از داشتن دندان های تمیز و سالم لذت برد .

 بهترین دندانپزشک زیبایی دارای معیارهایی می باشد در این مقاله به بیان این معیار ها می پردازیم تا شما را در انتخاب بهترین دندانپزشک زیبایی کمک کنیم

معیارهای یک دندانپزشک زیبایی خوب

در دریافت بهترین نتیجه در حوزه درمانی و زیبایی دندان، آنچه که در اولیت قرار دارد انتخاب درست می باشد، مراجعه به یک دندانپزشک زیبایی خوب می تواند بالاترین تاثیر گذاری را در نتیجه زیبایی دندان ها بگذارد .

برای هر بیماری اخلاق خوب پزشک دارای اهمیت می باشد، اخلاق خوب پزشک باعث می شود که بیمار راحت تر باشد، در نتیجه یکی از معیار های یک دندانپزشک خوب اخلاق و منش او می باشد . ممکن است یک پزشک در زمینه کاری خود تجربه بالایی داشته باشد اما بدلیل رفتار ناپسندی که دارد به عنوان یک دندانپزشک خوب شناخته نشود و بیماران تمایلی برای رفتن به مطب پزشک نداشته باشند .

یکی از معیار های انتخاب بهترین دندانپزشک زیبایی داشتن تجربه کافی در زمینه تمامی روش های زیبایی دندان که شامل ارتودنسی، لمینیت، بلیچینگ، کامپوزیت و … می باشد. امروزه افراد بسیاری بخصوص جوانان برای زیبایی دندان و اصلاح طرح لبخند خود خواهان استفاده از این روش های زیبایی دندان می باشند و برای دریافت بهترین نتیجه بدنبال یک دندانپزشک زیبایی با مهارت در این زمینه هستند. دکتر لیلا صدقی دندانپزشک زیبایی در تمامی روش های اصلاح طرح لبخند دارای تجربه فراوانی هستند می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر مشاوره های لازم را از دکتر دریافت نمایید

 

سوالات متداول در زمینه ایمپلنت دندانی

ایمپلنت دندانی روشی برای جایگزینی دندان های از دست رفته می باشد.برای اغلب افراد در مورد این روش درمانی سوالاتی به وجود می آید.برخی از متداول ترین این سوالات همراه با جواب هایشان در این مقاله ذکر شده است.

سوالات متداول در زمینه ایمپلنت دندانی

اگر فردی دندان های بد شکلی داشته باشد کاندید مناسبی برای ایمپلنت است؟

اغلب افراد می توانند از ایمپلنت استفاده کنند.برای ایمپلنت محدودیت سنی خاصی نیز وجود ندارد. ایمپلنت برای افرادی که چند دندان خود را از دست داده اند، بهترین درمان و روش می باشد. همچنین برای جواب دقیق به این سوال افراد می توانند با یک دندانپزشک خوب مشاوره کنند.

آیا کاشت ایمپلنت همراه با درد است؟

برای کاشت ایمپلنت پزشکان از بی حسی موضعی استفاده می کنند، در نتیجه عمل کاشت بی درد خواهد بود.لذا نگرانی از بابت درد وجود نخواهد داشت.

بعد از کاشت ایمپلنت،در هنگام لبخند و صحبت دندان ایمپلنت شده مشخص خواهد بود؟

برای تعیین شکل ، اندازه و رنگ ایمپلنت شما و پزشک باهم تصمیم می گیرید. ایمپلنت مانند دندان های واقعی شما می شود، به فک وصل شده و با استخوان فک یکی می شود.شما می توانید مانند یک دندان واقعی با آن برخورد کنید، غذا بخورید، بخندید، نخ دندان بکشید و مسواک بزنید.

نیاز به همراه می باشد؟

برای اینکه احساس راحت تری داشته باشید بهتر است حتما با دوست و یا خانواده خود مراجعه کنید.

روند بهبودی بعد از عمل کاشت ایمپلنت چگونه است؟

این روند برای افراد مختلف متفاوت می باشد. دراکثر افراد این دوره طولانی نمی باشد و تورم زیادی ندارند، برخی از بیماران حتی مسکن هم بعد جراحی استفاده نمی کنند.

پرهیز های غذایی خاصی بعد از عمل باید رعایت شوند؟

برای اینکه ایمپلنت ها خوب جوش بخورند فرد باید تا چند هفته از خوردن غذاهای سفت اجتناب کند و غذاهای نرم میل کند. بعد از چند هفته که استخوان و ایمپلنت باهم یکپارچه شدند فرد می تواند عادات غذایی سابق خود را ادامه دهد.

آیا برای کاشت ایمپلنت فرد باید دندان سالم داشته باشد؟

برای اینکه انجام ایمپلنت با موفقیت همراه باشد باید ناحیه تحت درمان عاری از هرگونه التهاب و عفونت باشد. چرا که وجود این موارد بر روند درمان و نتیجه کار تاثیر خواهند داشت. از آنجا که باکتری ها امکان انتقال و جابه جایی دارند، علاوه بر محل کاشت ایمپلنت، سایر قسمت های دهان نیز باید در شرایط مناسب و نرمال باشند.

بعد از، از دست دادن دندان ( به دلایل مختلف مثل پوسیدگی و ضربه و..) چه مدت زمان برای کاشت ایمپلنت وقت داریم؟

به شرایط ناحیه ای که امپلنت کاشته می شود بستگی دارد و همچنین به عواملی مانند بسته شدن فاصله دندانی توسط دندان های کناری و کیفیت استخوان بستگی خواهد داشت.

 

نتیجه گیری

بهترین دندانپزشک زیبایی، با استفاده از فناوری های جدید و نوین و با تجربه بالا در تمام روش های زیبا سازی دندان و اصلاح طرح لبخند بهترین خدمات درمانی و زیبایی را در اختیار بیماران عزیز خود قرار می دهد .

شما عزیزان برای مشاهده نمونه کارهای ایمپلنت می توانید به بخش گالری سایت مراجعه نمایید

 

با تشکر مدیریت سایت لیلا صدقی جراح و دندانپزشک

مقالات مرتبط
مزایای ایمپلنت دندان

مزایای ایمپلنت دندان

اگر به ایمپلنت دندان برای جایگزینی دندان فکر می کنید، بهتر است از مزایای ایمپلنت دندان...

انواع ایمپلنت دندان

انواع ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان در انواع مختلفی ساخته می شود. یک پزشک با توجه به موقعیت دندان های بیمار...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + هشت =