دکتر لیلا صدقی » ایمپلنت » ایمپلنت دندان جلو
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

ایمپلنت دندان جلو

هنگامی که یک تصادف یا آسیب دهانی رخ می دهد، دندان ها به ویژه دندان های جلویی در معرض آسیب هستند. همچنین فعالیت های ورزشی و یا پوسیدگی و عفونت دندان ممکن است باعث آسیب به دندان های جلویی شود. هنگامی که دندان های جلویی آسیب می بینند، انتخاب درمانی، که عملکردهای دهان را بازیابی کند و در عین حال ظاهر طبیعی لبخند را حفظ کند، بسیار مهم است. بهترین جایگزین دندان جلویی را می توان ایمپلنت دندان جلو نام برد. زیرا جایگزین مناسب و ثابتی برای یک تا چند دندان است. امروز می خواهیم در این مطلب به ایمپلنت دندان جلویی بپردازیم.

ایمپلنت دندان جلو چیست؟

ایمپلنت دندان چیست؟

جراحی ایمپلنت دندان روشی است، که ریشه‌های دندان را با پایه‌های فلزی و پیچ مانند جایگزین می‌کند، که با ساختار و سلول های بدن سازگار است و دندان‌های آسیب‌دیده یا از دست رفته را با دندان ‌های مصنوعی جایگزین می‌کند، که بسیار شبیه به دندان‌های طبیعی هستند. همچنین جراحی ایمپلنت دندان می‌تواند جایگزین مناسبی برای پروتزهایی باشد، که به خوبی روی هم قرار نمی‌گیرند.

نحوه ی انجام جراحی ایمپلنت دندان به نوع ایمپلنت و وضعیت استخوان فک شما بستگی دارد.

ایمپلنت دندان جلو چیست؟

ایمپلنت دندان جلویی دقیقاً مانند یک دندان طبیعی به نظر می رسد زیرا به گونه ای طراحی شده است، که مانند یک دندان واقعی در لثه قرار بگیرد. در نتیجه، تشخیص اینکه این دندان طبیعی نیست، بسیار سخت می باشد.

ایمپلنت دندان جلویی به شما لبخند زیبایی همراه با دندان های سالم و منظم هدیه می دهد. متأسفانه از دست دادن دندان جلویی بسیار شایع است. دندان‌های جلویی در برابر آسیب‌هایی که می‌توانند در حین فعالیت‌های ورزشی یا برخی از اشکال دیگر تروما ایجاد شوند، آسیب‌پذیر هستند.

همچنین ممکن است به دلیل عفونت یا پوسیدگی شدید یا زمانی که دندان ها تحت تأثیر بیماری پیشرفته قرار می گیرند، نیاز به کشیدن داشته باشد. گاهی اوقات نیز دندان های جلو به طور مادرزادی از دست رفته اند، به این معنی که با سایر دندان های طبیعی شما در استخوان فک رشد نکرده اند. از دست دادن دندان جلویی می تواند بسیار ناراحت کننده باشد، زیرا هر زمان که صحبت می کنید یا لبخند می زنید، جای خالی آن ها نمایان می شود.

در نتیجه، افرادی که دندان جلویی خود را از دست داده اند، اغلب دچار کاهش عزت نفس و اعتماد به نفس می شوند. کاشت دندان جلویی با ایمپلنت یک روش درمانی قابل پیش بینی است که با برنامه ریزی و مراقبت مناسب می تواند یک نتیجه عالی در طولانی مدت برای بیمارانی که با این وضعیت مواجه می شوند فراهم کند.

برای داشتن ایمپلنت دندانی زیبا در دندان های جلو باید ایمپلنت و روکش خوبی را انجام داد که دارای ویژگی های خاصی است. برای هر فرد جداگانه و توسط دندانپزشک زیبایی نوع و نحوه ایمپلنت دندان بررسی می گردد. زیرا در حین و بعد از انجام جراحی  ایمپلنت باید شرایط استخوان فک و لثه ها مد نظر دندانپزشک زیبایی باشد.

ایمپلنت چیست؟

کاندیدای مناسب ایمپلنت دندان جلویی

ایمپلنت های دندانی بهترین درمان برای دندان های از دست رفته است، چه برای دندان های آسیابی یا دندان های جلویی شما. در حالی که بسیاری از افراد می توانند از مزایای ایمپلنت دندان استفاده کنند، همه افراد کاندیدای ایده آل برای این درمان نیستند. برای موفقیت درمان ایمپلنت دندان، ایمپلنت باید با بافت استخوان فک بیمار ترکیب شود. این فرآیند تنها در صورتی می تواند رخ دهد که بیمار از سلامت دهان و دندان و تراکم استخوان بالایی برخوردار باشد. تشخیص و بررسی این که شما کاندید مناسبی برای ایمپلنت دندان جلو هستید یا نه را دندانپزشک متخصص بیان می کند.

بسیار مهم است که افراد در اسرع وقت به دنبال درمان برای دندان های از دست رفته باشند. هر چه افراد سریعتر از دست دادن دندان را برطرف کنند، احتمال اینکه استخوان فک و بافت لثه آن ها به اندازه کافی قوی و سالم باشد تا از کاشت ایمپلنت دندان پشتیبانی کند، بیشتر می شود.

نحوه انجام ایمپلنت دندان جلویی

برای آن دسته از بیماران که کاندیدای مناسبی برای انجام ایمپلنت هستند، درمان ایمپلنت دندان در چندین مرحله انجام می شود. مرحله اول درمان شامل قرار دادن ایمپلنت ها با جراحی است که در واقع پیچ های تیتانیومی ریز هستند. پس از کاشت ایمپلنت های دندانی، بیماران باید منتظر بمانند تا لثه ها بهبود یافته و ایمپلنت ها با فک ترکیب شوند. این روند می تواند بین 3 تا 4 ماه طول بکشد.

هنگامی که لثه و فک بهبود یافت، قسمت تاج و روکش دندان جاگذاری می شود. ترمیم های دندانی بر اساس اندازه، شکل و رنگ سفارشی می شوند، بنابراین به طور یکپارچه با دندان های مجاور یکسان هستند.

نحوه انجام ایمپلنت دندان جلویی

مزایا و معایب ایمپلنت دندان جلو چیست؟

مزایای ایمپلنت دندان جلو عبارتند از:

 • دریافت یک ترمیم با ظاهر طبیعی و زیبا که کاملاً کاربردی است.
 • سبب جلوگیری از تحلیل رفتن استخوان فک می شود.
 • به عنوان ریشه دندان مصنوعی عمل می کند و پایداری عالی دارد.
 • مراقبت از ایمپلنت های دندان جلو آسان است و می توان آن ها را به طور معمول مسواک زد و نخ دندان کشید.
 • نیازی به تغییر دندان های مجاور ندارید.
 • ایمپلنت دندان جلو از دندان های مجاور محافظت می کند.
 • این یک راه حل مقرون به صرفه است، به خصوص در طولانی مدت.
 • جراحی ایمپلنت برای یک یا دو دندان سریع و نسبتا راحت است.
 • درمان قابل پیش بینی و طولانی مدت است، که می تواند تا پایان عمر شما دوام بیاورد.
 • لبخند بسیار زیبایی را به شما هدیه می دهد و همچنین سبب افزایش اعتماد به نفس شما می شود.
 • نزدیک ترین ماکت به دندان های طبیعی هستند.

معایب ایمپلنت دندان جلو عبارتند از:

 • هزینه اولیه ممکن است بیشتر از سایر راه حل های از دست دادن دندان باشد، ولی ایمپلنت عمر طولانی مدتی دارد.
 • افرادی که دندان های مجاورشان به شدت پوسیده شده است ممکن است ایمپلنت دندان جلو راه حل مناسبی برای آن ها نباشد.

اگر تجربه از دست دادن دندان های جلویی خود را داشته‌اید، برای حفظ سلامت و حمایت از دندان ‌های مجاور، باید سریع به دنبال درمان دندانپزشکی باشید. اگر می‌خواهید بدانید که آیا کاندیدای منا برای ایمپلنت‌ دندان هستید، در اولین فرصت می توانید جهت مشاوره به مطب دندانپزشک زیبایی در تهران مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
مزایای ایمپلنت دندان

مزایای ایمپلنت دندان

اگر به ایمپلنت دندان برای جایگزینی دندان فکر می کنید، بهتر است از مزایای ایمپلنت دندان...

انواع ایمپلنت دندان

انواع ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان در انواع مختلفی ساخته می شود. یک پزشک با توجه به موقعیت دندان های بیمار...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + پنج =