دکتر لیلا صدقی » لامینیت دندان » لمینت سرامیکی؛ تعبیر یک لبخند زیبا
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

لمینت سرامیکی؛ تعبیر یک لبخند زیبا

لمینت سرامیکی یک روش مدرن برای ایجاد لبخندی زیبا‌تر است که امروزه طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. دلیل این محبوبیت را می‌پرسید؟ این روش با برطرف کردن شکستگی، لکه و رنگ بد دندان محبوبیت زیادی را به خود اختصاص داده است. با ما در این مقاله همراه باشید تا با بررسی لمینت سرامیکی، مزایا و معایب آن آشنا شویم و بدون نگرانی یا سوالی اقدام به ایجاد لبخندی زیباتر بکنیم.

لمینت سرامیک

لمینت سرامیکی چیست؟

شکستگی دندان و یا وجود لکه بر روی آن همیشه برای افراد ناخوشایند و غیر قابل تحمل است و فرد را به جتسجو راه حلی وادار می‌کند. لمینت سرامیکی یک راه حل جذاب و به‌روز است که با تراش دندان و قالب گیری از آن‌ها برروی دندان های قدامی نصب می‌گردد. این اقدام توسط دندانپزشک زیبایی اجرا می‌شود. به بیانی دیگر لمینیت یک پوشش سطحی و نازک است که بر روی دندان قرار می‌گیرد و آثار تخریبی ظاهر دندان را از بین می‌برد، به کمک لمینیت‌ها می‌توانيد بدرنگي ها و بهم ریختگی‌های دندانی را از بین ببرید. به طور کلی لمینت درموارد زیر کاربرد دارد:

 • بی نظمی دندان
 • درمان بد رنگی یا لکه زرد دندان
 • از بین بردن فاصله دندانی با استفاده از لمینت
 • اصلاح طرح لبخند
 • درمان دندان‌هایی که لب پر شده‌اند
 • درمان به‌هم ریختگی دندان

تمامی موارد ذکر شده را می‌توان از کاربرد لمینت نام برد و همچنین این روش می‌تواند دندان هایی سفید، مرتب و درخشانی را به فرد هدیه دهد. به کمک لمینیت‌ها لبخندی زیبا خواهید داشت و می‌توانید از داشتن لبخندی جذاب و ماندگاری لذت ببرید. اما سوالی که پس از تصمیم‌گیری به انجام لمینت برایمان ایجاد می‌شود این است که مزایای لمینت سرامیکی دندان چیست؟ به طور کلی مزیت این روش مدرن شامل: ایجاد لبخندی زیبا، درمان لکه‌ها و شلوغی دندان به روشی طبیعی و ماندگاراست و نکته طلایی آن این است که در این روش ثبات رنگی بالایی وجود دارد. اگر پس از تصمیم‌‎گیری به انجام، در مورد انواع لمینت سرامیکی سوال برایتان ایجاد شد می‌توانید قبل از انجام آن با پرس و جو یا مشورت با پزشک به جواب خود برسید. شاید پس از تصمیم‌گیری به انجام این روش و اشنا شدن با مزایای آن همچنان نگرانی از معایب لمینت سرامیکی برای فرد ایجاد شود. اگر بخواهیم معایب این روش را بگوییم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

لمینت سرامیکی چیست
 • بازگشت ناپذیری: یکی از نکاتی که باید به آن توجه کرد این است که در این روش بازگشتی وجود ندارد. به بیان دیگر پس ازنصب لمینت سرامیکی دیگر امکان برداشت آن وجود ندارد.
 • رعایت احتیاط: در لمینت سرامیکی امکان آسیب به لمینت بر اثر دندان قروچه یا موقع گاز زدن محکم غذایی سفت، موجود است.
 • نیازمند صبر بیشتر: در این روش نسبت به سایر روش‌ها فاصله زمانی بین قالب‌گیری، تست و نصب کمی طولانی‌تر است و نیاز است که فرد صبوری بیشتری را به خرج دهد.

نکات لمینت سرامیکی چیست؟

پس از بررسی مزایا و معایت لمینت سرامیکی، نیازمند دانستن نکاتی قبل از انجام آن هستیم. مهم‌ترین نکته‌ای که باید بدانیم این است که این روش برای همه افراد قابل اجرا نیست و داشتن شرایطی از جمله لثه سالم و همچنین دندان قروچه نکردن و .. الزامی است که بعد از مراجعه به پزشک و بررسی، درمان مفید به فرد پیشنهاد داده می‌شود. پس از داشتن شرایط و انتخاب این روش نکته دیگری که باید به آن خیلی توجه داشته باشیم انتخاب پزشکی ماهر و با تجربه است چرا که اگرپزشک تجربه کافی را نداشته باشد علاوه بر اینکه به نتیجه دلخواه نمی‌رسید بلکه می‌تواند عوارضی برای فرد به همراه داشته باشد.
نکته طلایی در مراقبت از آن است که با رعایت آن می‌توانید از تغيير رنگ لمینت جلوگیری کنید و به حفظ دام آن نیز کمک کنید. مراقبتاز آن شامل:

 • مسواک زدن به طور منظم
 • چکاب منظم
 • استفاده از مسواک نرم
  تمامی موارد ذکر شده نقش پررنگی در دوام دندان دارد که نباید هرگز از آن غافل شویم.

بیشتر بخوانیم: ارتودنسی و لمینت دندان

سوالات متداول

نتیجه گیری

همانطور که در این مقاله ذکر شد لمینت سرامیکی یک روش مدرن است که لبخندی زیبا و ماندگار را هدیه میبخشد اما نکته پر اهمیت‌ای که برای رسیدن به آن وجود دارد انتخاب پزشکی ماهر است که با انتخاب درست می‌توانید به نتیجه دلخواه نیز برسید و از بروز عوارض پیش‌گیری کنید. به طور کلی این روش مدرت محبوبیت زیادی را به خود اختصاص داده است و این محبوبیت در حال افزایش است.

مقالات مرتبط
پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان به از بین رفتن بافت سخت دندان که شامل مینا و عاج می باشد، گفته می‌شود. اما...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − چهارده =