دکتر لیلا صدقی » اصلاح طرح لبخند » انواع لمینیت سراميکى
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

انواع لمینیت سراميکى

انواع لمینیت سراميکى

از لمینیت دندان جهت اصلاح طرح لبخند و زیبایی چهره و لبخند و افزایش اعتماد به نفس در فرد استفاده می شود. از کابرد های دیگر لمینیت ، پوشش دهی تغییر رنگ دندان، شکستگی و ترک می باشد.

انواع لمینیت سرامیکی

لمینیت سرامیکی دندان با توجه به جنس و روش ساخت دسته بندی می شود. انواع لمینیت سرامیکی عبارتند از :

  • لمینیت ایی ماکس

این نوع از لمینیت از جنس لیتیوم دی سیلیکات می باشد و به صورت ریختگی ساخته می شود. یعنی اول قالب گیری از دندان و لثه های بیمار انجام می شود،از این قالب یک الگوی مومی ساخته می شود. در ادامه این الگوی مومی را ذوب کرده و لیتیوم دی سیلیکات مذاب را در داخل قالب ریخته تا شکل بگیرد. این نوع از لمینیت دارای ظاهری زیبا می باشد.

  • لمینیت زیرکوبنا

لمینیت زیرکوبنا از جنس  اکسید زیرکونیوم می باشد و بر روی قالب گچی که از دندان و لثه بیمار ساخته شده قرار می گیرد. سپس با خمیر چینی شکل دندان ساخته شده و در کوره قرار داده می شود. این نوع از لمینیت دارای مقاومت و استحکام بالایی است.

  • لمينيت کاد کام

برای استفاده از لمینیت کادکام در ابتدا لمینیت و روکش توسط کامپیوتر و با تراش یک بلوک سرامیکی آغاز می شود. در این روش نیاز به قالب گیری از دندان ها نیست و با اسکن از دندان ها و انتقال این اسکن ها به کامپوتر می توان لمینیت را به دست آورد.

  • لمينيت لومينيرز

برای انجام این نوع از لمینیت فقط یک جلسه کافی است. و با توجه به این که لمینیت یک رنگ تراش داده می شود، رنگ آن شباهت کمی به دندان های طبیعی دارد. لمينيت لومينيرز به دلیل عدم تراش دندان، از استحکام بالایی برخوردار است.

  • لمينيت بريليانس

لمينيت بريليانس مدل پیشرفته تر لمينيت هاى لومينيرز می باشد. این نوع از لمینیت دارای مقاومت بیشتری بوده و بسیار نازک است . برای قرار دادن آن بر روی دندان نیازی به تراشیدن دندان نیست. لمينيت بريليانس دارای ظاهری زیبا بوده و در اصلاح طرح لبخند بسیار کمک کننده است.

  • لمينيت اى پى اس ونير

لمينيت اى پى اس ونير، جزو لمینیت های آماده و از پیش ساخته است که بعد از تراش و تنظیم طول و عرض آن با دندان،  لمینیت توسط چسب مخصوص بر روی سطح دندان ها چسبانده می شود. در این روش نیاز  به دقت بالای دندانپزشک زیبایی است تا لمینیت های در جای درست خود قرار گیرند.

هر کدام از لیمنیت های گفته شده، دارای مزایایی است و با توجه به شرایط دندان های بیمار و تقاضای او از لمینیت استفاده می شود. برای انتخاب بهترین لمینیت بهتر است با دندانپزشک زیبایی مشورت کنید.

برخی از خدمات دکتر لیلا صدقی:

ایمپلنت

اصلاح طرح لبخند

لامینت دندان

ارتودنسی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر، مدیریت سایت دکتر صدقی

مقالات مرتبط
پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان به از بین رفتن بافت سخت دندان که شامل مینا و عاج می باشد، گفته می‌شود. اما...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =