مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
دکتر لیلا صدقی » متفرقه » مزایای ایمپلنت دندان

مزایای ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان راهکاری است حاصل آخرین تحقیقات و تکنولوژی های روز دنیا. به کار گذاشتن ایمپلنت دندان در فک، درمان دشواری برای بیمار نیست و عارضه ای به همراه نمی آورد .این روش نوعی کاشت پایه ای برای دندان های دائمی یا متحرک است که شکل و کارآیی آن با دندان های طبیعی تطابق داشته و برای انسان کار دندان های دائمی را تا پایان عمر انجام می دهد. ایمپلنت دندانی اساسی ترین درمان برای تک دندان از دست رفته می باشد این روش هم کار ریشه و هم کار تاج دندان را انجام داده به این ترتیب ایمپلنت جایگزینی کامل و کارآمد در میان راه های متفاوت جایگزینی ریشه دندان به حساب می آید.

مزایای ایمپلنت دندان:

ایمپلنت از مزایای بسیار زیادی برخوردار است؛ برخی از این مزایا عبارتند از:

  • غذا خوردن آسان: عمل جویدن مواد غذایی به وسیله دندان مصنوعی دشوار است به ویژه اینکه بسیاری از این دندان ها از کیفیت بالایی برخوردار نبوده و امکان دارد تیزی مورد نظر را از دست بدهند. ایمپلنت با دندان طبیعی شما یکسان است و خواهید توانست خواراک تان را بسیار راحت جویده و میل نمایید.
  • ظاهری جذاب و زیبا: دندان های سالم و بی عیب در صورت هر فرد تکمیل کننده زیبایی هستند به خصوص حین صحبت کردن و تعاملات اجتماعی و در صورت از دست دادن یکی از آنها، شاهد ناهماهنگی در گفتار و ظاهر فرد هستیم. ایمپلنت همانند دندان طبیعی است و به طرزی طراحی شده که با استخوان فک به خوبی ترکیب شود، به عنوان دندان دائمی شما به حساب آید.
  • بهبود بخشیدن به گفتار : همان گونه که گفته شد، در صورت فقدان حتی یک دندان بیمار با مشکلات کلامی هرچند کوچک مواجه می شود این مشکلات برای خیلی از افراد آزاردهنده و غیر قابل چشم پوشی است ضمن اینکه با وجود دندان مصنوعی و اتصالات ضعیف آن، مشکلات گفتاری شدیدتر می شود. در حالی که ایمپلنت دندان روی فک ثابت می ماند و به فرد اجازه صحبت بدون هیچگونه مشکلی را می دهد.

مزایای ایمپلنت دندانی

  • افزایش اعتماد به نفس: طی این روش می توانید لبخندی زیبا را به عزیزان خود هدیه کنید و حس اعتماد به نفس بیشتری را در موقع صحبت و برخوردهای اجتماعی به تجربه نمایید.
  • حفظ سلامت دهان و دندان:  طی انجام عمل ایمپلنت ، نیازی نیست دندان های کناری تراشیده شوند و همه ی دندان های سالمتان دست نخورده باقی خواهند ماند که این قضیه در بهداشت دهان و جلوگیری از پوسیدگی دندان شما تاثیر به سزایی خواهد داشت.
  • ماندگاری: ایمپلنت های دندانی بسیار با دوام هستند و در اکثر مواقع سال های سال ماندگار خواهند ماند همچنین در صورت مراقبت مناسب، تا پایان عمر، فرد را همراهی می نمایند.
  • قابل اعتمادترین راهکار : میزان موفقیت ایمپلنت های دندانی بسیار بالا است ، و برای جایگزینی دندان های از دست رفته شما این روش مناسب ترین انتخاب است. و بر خلاف ادعاهای گذشته در این خصوص، درصد موفقیت ایمپلنت نسبت به سایر روش های جایگزینی دندان، بسیار زیاد است و به این علت که بدنه ایمپلنت از تیتانیوم خالص تشکیل می شود، رد پیوندی در آن به حداقل ممکن خواهد رسید.

با تشکر مدیریت سایت دکتر لیلا صدقی جراح – دندانپزشک

مقالات مرتبط
ارتودنسی

ارتودنسی

امروزه سلامت و ظاهر دندان ها از اهمیت زیادی برخوردار است. به همین علت ارتودنسی بسیار...

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی

به احتمال زیاد بیش از یک بار نام ارتودنسی نامرئی را شنیده اید. ارتودنسی نامرئی یکی دیگر...

سفید کردن دندان

سفید کردن دندان

از مهمترین اجزای صورت هر فرد است که در اولین برخورد جلب توجه می کند، دندان هاست. هر فردی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 11 =