دکتر لیلا صدقی » ایمپلنت » مزایای ایمپلنت دندان
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

مزایای ایمپلنت دندان

مراقبت از ایمپلنت های دندانی راحت است،

مزایای کاشت دندان با ایمپلنت

ایمپلنت دندان حاصل آخرین تحقیقات و تکنولوژی های روز دنیاست. به کار گذاشتن ایمپلنت دندان در فک، درمان سختی برای بیمار نیست و عارضه ای به همراه نمی آورد .این روش نوعی کاشت پایه ای برای دندان های دائمی یا متحرک است که شکل و کارآیی آن با دندان های طبیعی تطابق داشته و برای انسان کار دندان های دائمی را تا پایان عمر انجام می دهد. ایمپلنت دندانی اساسی ترین درمان برای تک دندان از دست رفته است. این روش هم کار ریشه و هم کار تاج دندان را انجام می‌دهد و به این ترتیب، ایمپلنت جایگزینی کامل و کارآمد در میان راه های متفاوت جایگزینی ریشه دندان محسوب می‌شود.

ایمپلنت‌ دندان در حالی که دهان شما با بی‌حسی موضعی بی‌حس شده است، با جراحی جایگزین دندان شما می شود. این  جراحی حدود ۹۰ دقیقه زمان می برد، اما کل جایگزینی کامل دندان با ایمپلنت ممکن است ۶ تا ۱۲ ماه طول بکشد؛ زیرا اغلب به چندین جلسه دندانپزشکی نیاز است.

ایمپلنت های دندانی می توانند جایگزینی با ظاهر طبیعی برای دندان از دست رفته که سال ها دوام می آورد، ارائه دهند.

بیشتر بخوانید: انواع روکش دندان

فواید ایمپلنت کردن دندان

ایمپلنت‌های دندانی معمولاً بسیار بادوام هستند و ظاهر و احساس یک دندان طبیعی را به خوبی تکرار می‌کنند. ایمپلنت مزایای زیادی نسبت به جایگزین های دیگر دندان ارائه می دهد که اگر توسط

ایمپلنت دندان جایگزین مناسب و بادوامی برای دندان های شما هستند، که می تواند نتایجی طبیعی و طولانی مدت ارائه دهد، اما نسبت به سایر گزینه های درمانی ممکن است گران تر باشد ولی با توجه به نتایج و مزایای آن مقرون به صرفه هستند. دندانپزشک زیبایی در شهرک غرب با معاینه و در نظر گرفتن شرایط شما می تواند به شما کمک کند، تصمیم بگیرید که آیا ایمپلنت می تواند گزینه خوبی برای شما باشد یا نه؟ بنابراین اگر خواستار ایمپلنت دندان هستید حتما به دندانپزشک زیبایی مراجعه کنید.

مزایای ایمپلنت دندان

غذا خوردن آسان: عمل جویدن مواد غذایی به وسیله دندان مصنوعی دشوار است به ویژه اینکه بسیاری از این دندان ها از کیفیت بالایی برخوردار نبوده و امکان دارد تیزی مورد نظر را از دست بدهند. ایمپلنت با دندان طبیعی شما یکسان است و خواهید توانست خواراک تان را بسیار راحت جویده و میل نمایید.

۲ظاهری جذاب و زیبا: دندان های سالم و بی عیب در صورت هر فرد تکمیل کننده زیبایی هستند به خصوص حین صحبت کردن و تعاملات اجتماعی و در صورت از دست دادن یکی از آنها، شاهد ناهماهنگی در گفتار و ظاهر فرد هستیم. ایمپلنت همانند دندان طبیعی است و به طرزی طراحی شده که با استخوان فک به خوبی ترکیب شود، به عنوان دندان دائمی شما به حساب آید.

۳بهبود بخشیدن به گفتار : همان گونه که گفته شد، در صورت فقدان حتی یک دندان بیمار با مشکلات کلامی هرچند کوچک مواجه می شود این مشکلات برای خیلی از افراد آزاردهنده و غیر قابل چشم پوشی است ضمن اینکه با وجود دندان مصنوعی و اتصالات ضعیف آن، مشکلات گفتاری شدیدتر می شود. در حالی که ایمپلنت دندان روی فک ثابت می ماند و به فرد اجازه صحبت بدون هیچگونه مشکلی را می دهد.

۴افزایش اعتماد به نفس: طی این روش می توانید لبخندی زیبا را به عزیزان خود هدیه کنید و حس اعتماد به نفس بیشتری را در موقع صحبت و برخوردهای اجتماعی به تجربه نمایید.

۵حفظ سلامت دهان و دندان:  طی انجام عمل ایمپلنت، نیازی نیست دندان های کناری تراشیده شوند و همه ی دندان های سالمتان دست نخورده باقی خواهند ماند، که این قضیه در بهداشت دهان و جلوگیری از پوسیدگی دندان شما تاثیر به سزایی خواهد داشت.

۶ماندگاری: ایمپلنت های دندانی بسیار با دوام هستند و در اکثر مواقع سال های سال ماندگار خواهند ماند همچنین در صورت مراقبت مناسب، تا پایان عمر، فرد را همراهی می نمایند.

۷قابل اعتمادترین راهکار : میزان موفقیت ایمپلنت های دندانی بسیار بالا است و برای جایگزینی دندان های از دست رفته شما این روش مناسب ترین انتخاب است. و بر خلاف ادعاهای گذشته در این خصوص، درصد موفقیت ایمپلنت نسبت به سایر روش های جایگزینی دندان، بسیار زیاد است و به این علت که بدنه ایمپلنت از تیتانیوم خالص تشکیل می شود، رد پیوندی در آن به حداقل ممکن خواهد رسید.

۸مراقبت از ایمپلنت های دندانی راحت است، زیرا نیاز به مراقبتی مشابه با دندان طبیعی داشته، یعنی حداقل دو بار در روز مسواک بزنید و نخ دندان بکشید، معاینه‌های منظم با دندانپزشک زیبایی ذاشته باشید. بسیاری از افراذ گمان می کنند، که از آنجایی که ایمپلنت های از مواد آلی ساخته نشده اند، نیازی به تمیز کردن و مسواک زدن ندارند، اما این فکر اشتباه است. مانند دندان های طبیعی، ایمپلنت دندان همچنین می توانند آفت و جرم، بیماری های لثه و عفونت ها را بدون مراقبت درست و اصولی جذب کنند.

۹ایمپلنت دندان چیزی را که می خورید، محدود نمی کند: یکی از بزرگترین شکایات افراد بعد از، از دست دادن دندان و جایگزین با پروتزهای دندانی به دلیل محدودیت های غذایی است. زیرا حالت و عملکرد طبیعی دندان را ندارد و ممکن است غذاهای مانند استیک یا سیب را به راحتی نتوانید بخورید ولی ایمپلنت اینگونه نیست..

ایمپلنت های دندانی پایدار هستند و عملکرد و ظاهری مانند دندان های طبیعی دارند، بنابراین افراد می توانند به طور معمول غذا بخورند و بنوشند.

۱۰ایمپلنت دندان مقرون به صرفه است: اگر به هزینه‌های طول عمر ایمپلنت‌های دندانی در مقایسه با هزینه‌های سایر جایگزین های دندان که ممکن است به طور منظم نیاز به تعویض داشته باشند، نگاه کنید، مقرون به صرفه به نظر می رسد.

۱۱ظاهر صورت شما را بازیابی می کند: تحلیل رفتن استخوان فک پس از از دست دادن دندان یا دندان ها می تواند فرم صورت شما را تغییر دهد. ممکن است منجر به تغییراتی مانند:

  • افتادگی پوست
  • گونه های فرو ریخته
  • ظاهر افتاده
  • ناهماهنگی فک

تغییرات صورت معمولاً در صورت از دست دادن تعداد زیادی دندان بیشتر محسوس می باشد.

ایمپلنت دندان با کمک به حفظ یکپارچگی ساختاری فک و جلوگیری از تحلیل استخوان از این تغییرات جلوگیری می کند.

۱۲از تحلیل استخوان جلوگیری می کند: ایمپلنت دندان به جلوگیری از تحلیل استخوانی که پس از دست دادن دندان در آن قسمت از دهان اتفاق می افتد، کمک می کند.

هنگامی که دندانی را از دست می دهید، استخوان فک دیگر در آن ناحیه از دهان شما تحت فشار قرار نگرفته در نتیجه با گذشت زمان، شروع به تحلیل رفتن می کند.

سوالات متدوال

کلام اخر

ایمپلنت دندان جایگزین مناسب و بادوامی برای دندان های شما هستند که می تواند نتایجی طبیعی و طولانی مدت ارائه دهد، اما نسبت به سایر گزینه‌های درمانی ممکن است گران تر باشد؛ ولی با توجه به نتایج و مزایای آن مقرون به صرفه هستند. بهترین دندانپزشک با معاینه و در نظر گرفتن شرایط شما به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید که آیا ایمپلنت می تواند گزینه خوبی برای شما باشد یا نه؟ بنابراین اگر خواستار ایمپلنت دندان هستید حتما به دندانپزشک زیبایی مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
انواع ایمپلنت دندان

انواع ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان در انواع مختلفی ساخته می شود. یک پزشک با توجه به موقعیت دندان های بیمار...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =