دکتر لیلا صدقی » متفرقه » پوسیدگی دندان بعد ازکامپوزیت ونیر
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

پوسیدگی دندان بعد ازکامپوزیت ونیر

پوسیدگی دندان بعد ازکامپوزیت ونیر

بسیاری از افرادی که دندان های خود را لمینیت می کنند این تصور را دارند که بعد از لمینیت، دیگر نیاز به مراقبت های دندان ندارد و توسط لمینیت ها مراقبت از دندان انجام می شود. این تصور اشتباه است زیرا با لمینیت کردن لایه بسیار ظریف و نازکی  از سرامیک یا کامپوزیت بر روی بافت دندان ها قرار داده می شود. در صورتی که آسیب به دندان های اصلی وارد شود لمینیت ها هم دچار آسیب می شود. پس مراقبت از دندان های تان را ادامه دهید.

از کامپوزیت ونیرها برای برطرف کردن مشکلات ظاهری دندان ها از جمله شکستگی، بد رنگی، پریدگی، بد فرمی و بهم ریختگی دندان ها استفاده می شود. با استفاده ی دندانپزشک زیبایی از این روش می توان به اصلاح طرح لبخند پرداخت و در عرض کمتر از چند ساعت یک چهره زیبا و جذاب را ایجاد می کند. از کامپوزیت وینر برای اصلاح بهم ریختگی ترین دندان ها امکان پذیر است.

کامپوزیت وینر

موادی به رنگ دندان است که برای رفع عیوب دندان استفاده می شود و بسیار مستحکم است. برای جاگذاری لمینیت های کامپوزیتی بر روی دندان نیازی به تراش دادن مینای دندان نیست. با این حال دندانپزشک زیبایی می تواند تا حدود 3 میلیمتر را از روی دندان بتراشد.
کامپوزیت وینر از جنس کامپوزیت یا سرامیک است و به راحتی قابل فرم وشکل دهی به فرم دندان های اصلی است.

روش های مراقبت از دندان های کامپوزیت شده

برای مراقبت از دندان های کامپوزیت شده به طور مرتب مسواک بزنید، از خوردن آجیل های سفت مانند پسته سر بسته و فندق اجتناب کنید. گاز زدن بعد از لمینیت دندان بلامانع است ولی ممکن است به لمیینت های دندان آسیب وارد کند و مقداری دچار سابیدگی شود. یکی از مزیت های کامپوزیت ها این است که میتوان بعد از آسیب دندان تخریب شده را اصلاح کرد ولی در لمینیت های سرامیکی باید به طور کامل تعویض گردد.

کامپوزیت ها مانند دندان ها ویژگی رنگ پذیری را دارد پس با توجه به توصیه دندانپزشک زیبایی،  بعد از خوردن مواد غذایی مانند قهوه، چای و یا غذاهایی که حاوی مواد رنگی است حتما مسواک زده شود. اگر به توصیه ها توجه کنید دچار تغییر رنگ در کامپوزیت های قرار داده شده بر روی دندانتان نخواهید شد. در صورتی که مقدار کمی رنگ بر روی کامپوزیت ایجاد شد به کمک پالیش از بین خواهد رفت.

برخی از خدمات دکتر لیلا صدقی:

ایمپلنت

اصلاح طرح لبخند

لامینت دندان

ارتودنسی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر، مدیریت سایت دکتر صدقی

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + هجده =

Call Now Button