دکتر لیلا صدقی » متفرقه » کشیدن دندان برای درمان ارتودنسی
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

کشیدن دندان برای درمان ارتودنسی

کشیدن دندان برای درمان ارتودنسی

برای بسیاری از افرادی که برای انجام ارتودنسی به ارتودنتیست مراجعه می نمایند کشیدن دندان برای درمان ارتودنسی از مواردی است که شاید سوالات بسیار زیادی را ایجاد نماید. دکتر لیلا صدقی ، جراح و دندانپزشک زیبایی ، به افرادی که با این مساله مواجه هستند توضیح می دهد که کشیدن دندان برای درمان ارتودنسی نه تنها مشکلی در زیبایی چهره شما ایجاد نمی کند ، بلکه در بیمارانی که مشکل کوچکی فک و ازدحام دندان دارند ، می تواند بسیار به زیبایی فرد کمک نماید.

برای این دسته از بیمارانی که روی کشیدن دندان برای درمان ارتودنسی حساس هستند ، باید گفت که تنها زمانی ارتودنتیست شما ، کشیدن دندان را تجویز می نماید که تمام بررسی های لازم را انجام داده و و با دقت در اندازه فک، اندازه دندان ها و موقعیت لبها این تصمیم غیر قابل برگشت را اتخاذ نموده است . ارتودنتیست شما با بررسی عکس های رادیولوژی دندان شما ، ازدحام دندان ها و موقعیت دندان های جلو را پس از خارج کردن دندان از دهان بررسی کرده و تشخیص می دهد که آیا لازم است دندانی کشیده شود یا خیر.

کشیدن دندان برای درمان ارتودنسی

دلایل کشیدن دندان برای درمان ارتودنسی

از دلایل مهمی که ارتودنتیست شما را راغب به این مساله می نماید که کشیدن دندان را به شما پیشنهاد دهد می توان به فضای ناکافی، به هم فشردگی و ازدحام دندان ها و جا نگرفتن دندان ها در قوس دندانی اشاره نمود. ارتودنتیست این مساله را در قالب یک پیشنهاد برای شما مطرح می نماید و ممکن است که شما این مساله را نپذیرید . ولی دانستن این مساله ضروری است که اگر دندانپزشک زیبایی شما نتواند شما را قانع کند که به کشیدن دندانتان رضایت دهید به دلیل وجود فضای ناکافی در قوس دندانی شما ، ممکن است که نتوانید نتیجه مطلوب را از درمان ارتودنسی خود بگیرید . همچنین امکان بازگشت دندان ها به حالت اولیه خود وجود دارد.

کشیدن دندان های عقل برای درمان ارتودنسی

در بعضی از بیماران مشاهده می شود که دندان های عقل با ایجاد فشار ، در دندان های آسیای مرتب نیز فشردگی ایجاد نمایند. حتی ممکن است که دندان های عقل نهفته باقی بمانند یا منحرف شوند و کج دربیایند و اثر نامطلوب خود را به روی دندان های مجاور منتقل نماید. کشیدن دندان عقل در این حالت می تواند برا درمان ارتودنسی بسیار مفید باشد.

 

با تشکر مدیریت سایت دکتر لیلا صدقی ، دندانپزشک زیبایی .

مقالات مرتبط
پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان به از بین رفتن بافت سخت دندان که شامل مینا و عاج می باشد، گفته می‌شود. اما...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =