دکتر لیلا صدقی » ارتودنسی » ارتودنسی کاربردی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

ارتودنسی کاربردی

ارتودنسی کاربردی

از مهم ترین سوالاتی که ممکن است برای افرادی که قصد انجام ارتودنسی دندان دارند مطرح شود این است که درمان ارتودنسی چه تفاوتی با ارتودنسی کاربردی دارد . دکتر لیلا صدقی ، جراح و دندانپزشک زیبایی در پاسخ به این بیماران ، می گوید درمان ارتودنسی دندان تنها برای صاف و مرتب کردن ردیف دندان ها کاربرد دارد این در حالی است که ارتودنسی کاربردی زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که در بیمار نیاز به تغییر شکل دادن و جابجا کردن فک بالا و فک پایین با هماهنگی دندان ها داشته باشیم .

ارتودنسی کاربردی

 

اهمیت ارتودنسی کاربردی

ارتودنسی کاربردی یا ارتودنسی فانکشنال یکی از درمان های پیچیده و تخصصی دندانپزشکی می باشد  که با بهره گیری از دستگاه ارتودنسی متحرک (فانکشنال) باعث ایجاد تحریک در فک به منظور رشد آن ها می باشد. زمانی که ارتودنسی کاربردی به درستی انجام گیرد و تمام جوانب آن به درستی روی دندان های بیمار اجرا شود ، می تواند تاثیر بسیار زیادی در بهبود ظاهری صورت بیمار داشته باشد. اگر بخواهیم ماکسیمم مقدار نتیجه را از درمان ارتودنسی کاربردی داشته باشیم  بهتر است که قبل از سنین بلوغ اقدام به انجام آن شود.

از ارتودنسی کاربردی می توان برای درمان بسیاری از مشکلات فک و دندان ها مانند اختلالات گیجگاهی فکی ، سردرد میگرنی ، درد گردن شانه و پشت ، سر گیجه ، زنگ زدن در گوش ، مشکلات شنوایی ، انسداد راه هوایی فوقانی ، تنفس دهانی ، اختلات خواب یا آپنه خواب و کاهش مشکلات دیگر استفاده نمود.

درمان ارتودنسی کاربردی برای کوچکی فک

دکتر لیلا صدقی اعلام می دارد دلیل مراجعه تعداد زیادی از بیماران به ارتودنتیست ، جهت مرتب نمودن دندان ها در افرادی است که مشکل کوچکی فک داشته و به دلیل ازدحام دندان ها ، دندان ها کج شده و روی هم افتاده اند. در واقع این مشکل زمانی ایجاد می شود که فرد فک کوچک را از یکی از والدین و دندان های درشت را از یکی دیگر از والدین به ارث می برد . در واقع علت ایجاد این مشکل ژنتیک می باشد .

در این حالت پیشنهاد ارتودنتیست شما ، استفاده از ارتودنسی کاربردی خواهد بود . برای رفع این مشکل ، ارتودنتیست شما در ابتدای کار با استفاده از ارتودنسی کاربردی ساختار اسکلتی صورت را مقداری تغییر داده و با رسیدن به فرم ایده آل آن زمانی که فک مقداری بزرگتر از حالت قبلی خود شد ، بدون خارج کردن هیچ کدام از دندان ها ، با استفاده از ارتودنسی ، دندان ها را با هم تراز خواهد کرد.

 

برخی از خدمات دکتر لیلا صدقی ، دندانپزشک زیبایی :

با تشکر مدیریت سایت دکتر لیلا صدقی ، دندانپزشک زیبایی .

مقالات مرتبط
ارتودنسی ثابت دندان

ارتودنسی ثابت دندان

اغلب افراد دوست دارند لبخندی بی‌نقص داشته باشند و دندان‌هایی را که در دوران کودکی اصلاح...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =