دکتر لیلا صدقی » ارتودنسی » ارتودنسی کاموفلاژ
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

ارتودنسی کاموفلاژ

ارتودنسی کاموفلاژ

با پیشرفت علم دندانپزشکی ، ارتودنسی دندان وارد این عرصه شد که توانست بسیاری از ناهنجاری های دهان و دندان را برطرف نموده و با اصلاح طرح لبخند بیماران به جذابیت چهره آن ها بیفزاید. ارتودنسی کاموفلاژ یا ارتودنسی جبرانی شاخه ای از این علم است که در بیماران به منظور رفع ناهنجاری های  اسکلتی خفیف تا متوسط بدون نیاز به عمل جراحی مورد استفاده قرار می گیرد. دکتر لیلا صدقی ، جراح و دندانپزشک زیبایی این روش را معمولا برای بیمارانی  استفاده می نمایند که بعد از سنین نوجوانی می خواهند دندان هایی مناسب داشته باشند.

ارتودنسی کاموفلاژ

چرا به  ارتودنسی کاموفلاژ نیاز داریم ؟

در افرادی که با مشکل انحراف ، جابجایی ، تنگی و عقب و جلو بودن فک به دلیل ژنتیکی مواجه هستند ، از این روش استفاده می شود. مخصوصا در افرادی که در دندان های جلویی نامرتبی و روی هم رفتگی دندان دارند که موجب تاثیر منفی بر ظاهر فرد شده و برای او ایجاد مشکل می نماید افراد مناسبی برای انجام این ارتودنسی هستند.

ارتودنسی کاموفلاژ و عقب ماندگی فک پایین

در افرادی که دچار عقب ماندگی خفیف تا متوسط فک پایین و جلو زدگی فک بالا باشند ، ارتودنتیست می تواند با عقب بردن قوس دندان های بالا و جلو آوردن قوس دندان های  پایین این مشکل را برای بیمار رفع نماید. گاهی نیز ممکن است که پزشک برای درمان ارتودنسی کاموفلاژ بخواهد دو دندان آسیای کوچک در طرفین فک بالا را بکشد.

 

ارتودنسی کاموفلاژ و جلو زدگی  فک پایین

معمولا جلوزدگی فک پایین ، به دلیل رشد ناکافی فک بالا و رشد زیاد فک پایین می باشد. در صورتی که این جلوزدگی خفیف باشد ، ارتودنتیست می تواند با عقب بردن قوس دندانی پایین و جلو آوردن فک بالا مقداری از این مشکل را برطرف نماید. در صورت عدم تشخیص و درمان به موقع ، می تواند باعث تحلیل لثه های جلویی شده و جلو رفتگی فک پایین به تدریج بیشتر شود که در این صورت یک ناهنجاری فک ایجاد خواهد شد.

درمان تنگی فک بالا و ارتودنسی کاموفلاژ

در صورتی که این عارضه خفیف تا متوسط باشد ، در بیمارانی که نوجوانی را پشت سر گذاشته اند ، می توان با ارتودنسی کاموفلاژ رفع نمود. در صورتی که بیمار نخواهد جراحی فک انجام دهد ، ارتودنتیست می تواند قوس فک بالا را مقداری عریض تر نماید. همچنین روابط ناصحیح فک بالا و پایین نسبت به هم را می توان با ارتودنسی درمان نمود.

برخی از خدمات دکتر لیلا صدقی ، دندانپزشک زیبایی :

با تشکر مدیریت سایت دکتر لیلا صدقی ، دندانپزشک زیبایی .

مقالات مرتبط
ارتودنسی ثابت دندان

ارتودنسی ثابت دندان

اغلب افراد دوست دارند لبخندی بی‌نقص داشته باشند و دندان‌هایی را که در دوران کودکی اصلاح...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − نوزده =