دکتر لیلا صدقی » متفرقه » روش انجام و کاشت ایمپلنت
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

روش انجام و کاشت ایمپلنت

روش انجام و کاشت ایمپلنت

در این روش جراحی انجام می گیرد که این جراحی برای این است که پزشک ریشه مصنوعی را بر داخل استخوان فک قرار دهد.این عمل با بی حسی موضعی انجام می گیرد و روی ریشه کاشته شده تا زمان جوش خوردن با لثه پوشانیده می شود.در مرحله بعدی ابتدا دندان پزشک روی ایمپلنت را باز خواهد کرد سپس میله ی مخصوص را به آن متصل خواهد کرد.در برخی موارد میله و ایمپلنت به هم متصل اند و در همان جراحی اولیه، هر دو در دهان قرار داده می شوند.در انتها با تاج و یا همان دندان مصنوعی که قبلا توسط پزشک تهیه شده است، به ایمپلنت متصل می شود.

روش انجام و کاشت ایمپلنت

عمل های کاشت دندان در همان مطب دندان پزشک انجام خواهد شد و نیازی به مراجعه به بیمارستان نیست، مگر در برخی موارد بسیار خاص. این عمل سرپایی می باشد و برای انجام آن استفاده از بی حسی موضعی کفایت می کند.اما گاها از انواع مختلف مسکن ( مانند نیترو اکسید) و یا آرام بخش های درون وریدی و خوراکی هم استفاده می شود.عمل هایی مانند بزرگ کردن استخوان و سایر عمل های جانبی را نیز می توان به طور هم زمان با این عمل انجام داد.جراحی های جانبی با توجه به تشخیص پزشک و شرایط و ترجیح بیمار تفاوت هایی خواهند داشت.

عمل جراحی سه مرحله ای

عمل جراحی  کاشت و قرار دادن ایمپلنت روش مرحله ای می باشد.

درمرحله اول عمل کاشت دندان در قسمت زیر لثه و استخوان انجام می گیرد.برای محافظت از ایمپلنت کاشته شده در مقابل نیروهای خارجی در طول دوره جوش خوردن،سطح آن را با لثه می پوشانند.پس از اینکه ایمپلنت با استخوان جوش خورد برای باز کردن سطح آن مقداری از لثه برداشته خواهد شد.

در مرحله دوم،جراح به بررسی یک پارچه شدن ایمپلنت با استخوان و نحوه جوش خوردن آن می پردازد.اگر جوش خوردن موفقیت آمیز بوده باشد، پزشک میله ای با نام اباتمنت را به درون ایمپلنت وارد خواهد کرد که از لثه خارج می شود.سپس برای التیام لثه و جایگیری میله باز هم زمانی در نظر خواهند گرفت. پس از طی این زمان دندان پزشک با در نظر گرفتن روند بهبودی، در صورت رضایت بخش بودن روند بهبودی،مرحله سوم که قرار دادن روکش است را انجام می دهد.

در مرحله سوم، پزشک اقدام به قرار دادن روکش و یا همان دندان مصنوعی بر روی ریشه مصنوعی می کند و به این طریق دندانی جدید و زیبا را در دهان قرار می گیرد  که می تواند جای خالی دندان از دست رفته را برای فرد پر کند.

با تشکر مدیریت سایت لیلا صدقی جراح و دندانپزشک

 

 

 

 

 

 

 

مقالات مرتبط
پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان به از بین رفتن بافت سخت دندان که شامل مینا و عاج می باشد، گفته می‌شود. اما...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 16 =