دکتر لیلا صدقی » متفرقه » طراحی لبخند
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

طراحی لبخند

همان طور که می دانید با گذر زمان علاوه بر زیبایی ظاهری، دندان های فرد نیز دستخوش تغییرات می گردد. در واقع دندان ها با گذشت زمان فرسوده می شود و یا تغییر رنگ می دهند. برای رفع این مشکل روش های درمانی و زیبا سازی متعددی وجود دارد، یکی از این روش ها طراحی لبخند می باشد. با کمک روش های طراحی لبخند این امکان میسر است که تا آخر عمر فرد بتواند اعتماد به نفس خود را حفظ نماید و زیبایی ظاهری مناسبی داشته باشد. طراحی لبخند یک روش دندانپزشکی زیبایي است که عیوب دندان را اصلاح کرده و سلامت و زیبایی دندان را به فرد باز می گرداند. این روش دارای نتایج طولانی مدت بوده و برای یک لبخند زیباتر، متناسب تر و طبیعی تر به کار گرفته می شود. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا بیشتر در این مورد بدانید.

طراحی لبخند

یکی از موارد مهم و موثر در زیبایی لبخند طراحی لبخند می باشد. لبخند زیبا نیز به دلیل هماهنگی بین شکل دندان ها و اجزای صورت به وجود خواهد آمد.

برای به وجود آمدن لبخند ممکن است نیاز به تغییر در برجستگی دندان ها، فرم لثه، طول دندان باشد. دندانپزشک روابط بین اجزای صورت که موجب به وجود آمدن زیبایی می شوند را می شناسد و از آنها در طراحی لبخند استفاده خواهد کرد.طراحی لبخند و اصلاح آن حاصل مجموعی از درمان ها می باشد که منجر به لبخند زیبا برای فرد می شوند. در مور

از روش هایی مانند کامپوزیت،لمینت،ونیر،بلیچینگ و مواردی از این دست استفاده خواهد شد تا به وسیله این روش ها شکل و رنگ و… دندان ها و لثه اصلاح شود و فرد دارای لبخندی جذاب شود.

طراحی و اصلاح لبخند فقط برای افرادی که دارای دندان های ناسالم هستند استفاده نمی شود بلکه برای افرادی که دارای دندان های سالم هم هستند استفاده می شود تا لبخندی زیباتر را داشته باشند.

کاندید مناسب طراحی لبخند

اگر می‌خواهید موارد زیر را برطرف کنید، کاندیدای طراحی لبخند هستید:

 • دندان های شکسته یا ترک خورده
 • لبخند لثه ای
 • دندان های از دست رفته یا شکاف دار (ایمپلنت)
 • ترمیم های قدیمی مانند پر کردن دندان
 • به طور کلی به منظور داشتن لبخند زیبا

با پیشرفت تکنولوژی دندانپزشکی و آموزش های زیبایی، می توانید چندین مشکل را با لبخند خود به طور همزمان برطرف کنید.

در اصلاح طرح لبخند به برخی نکات باید دقت کرد

 • برای یک لبخند جذاب خطی که از لبه ی بالای دندان های قدامی فک بالا عبور خواهد کرد باید موازی با لب پایین قرار گیرد.
 • در حالت استراحت لب باید مقدار 2 تا 3 میلی متر از لبه دندان های قدامی فک بالاتر دیده شود.
 • در لبه برنده دندان ها، عمق فضای بین دندان ها نسبت خاصی را دارد.
 • قسمت اتصال دندان به لبه لثه ها جایی است که خط لب بالا در زمان لبخند از آن عبور می کند.

هدف از طراحی دندان

در حالی که هدف اصلی دندانپزشکی سنتی حفظ سلامت دندان های فرد و ایجاد ظاهری سالم و عاری از بیماری و پوسیدگی است، دندانپزشکی زیبایی و طراحی لبخند، وظیفه ایجاد بهداشت دهان و دندان را با تمرکز بر بهبود ظاهر کلی دندان ها به عهده دارد. با کمک دندانپزشکی زیبایی، حتی پر کردن حفره می تواند فرصتی برای بهبود لبخند شما باشد.

مزایای انجام طراحی لبخند

 • •طراحی لبخند یک سرمایه گذاری گرانبها است که شما را جوان تر نشان می دهد، اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد و کیفیت زندگی شما را بهبود می بخشد.
 • این روش درمانی منجر به ایجاد تغییراتی برای بهبود عملکرد و ساختار دندان ها می شود.
 • می توانید فقط در چند ساعت یا چند ماه یک لبخند کاملاً جدید داشته باشید.

انواع مختلف لبخند

لبخند جوانی

لبخندی است که نشانه جسارت و جوانی می باشد و در این لبخند دو دندان جلو به طرز مشخصی از دو دندان کنار خود بلند تر خواهند بود. همچنین بیان کننده صمیمیت و گرمی است.این لبخند برای افرادی که دارای لب های برجسته ای هستند بسیار مناسب است.

لبخند عاقلانه

لبخندی که نشان دهنده هوش و نبوغ می باشد.در لبخند عاقلانه دندان های قدامی در یک خط قرار خواهند گرفت. چرا که در سن های پایین دندان ها به یک اندازه نخواهند بود اما در سن های بالا لبه دندان ها ساییده شده و یک اندازه خواهند شد.

لبخند اسپرت

لبخندی که نشان دهنده غیر جدی و غیر رسمی بودن است و مابین دو لبخند قبلی می باشد.

عوارض طرح لبخند

علت های موثر در انتخاب طرح لبخند

 • سن و جنسیت
 • شکل صورت
 • انتظارهای بیمار

طراحی لبخند چقدر طول می کشد؟

طراحی لبخند ممکن است سه هفته تا چند ماه طول بکشد تا تکمیل شود. این بستگی به اهداف شما و هر گونه مشکل دندانی دارد که باید ابتدا آن را برطرف کنیم. اگر لبخند رویایی شما به ایمپلنت دندان نیاز دارد، برای بهبودی مطلوب به حدود شش ماه تا یک سال زمان نیاز است.

فرایند طراحی لبخند به صورت زیر می باشد:

 • برای انجام طراحی لبخند در ابتدا ضروری است که به دندانپزشك زيبايي مراجعه شود. دندانپزشک هر گونه مشکل اساسی دندانی که ممکن است داشته باشید را بررسی و به شما اعلام می کند.
 • سپس از بیمار در مورد لبخندی که دوست دارد داشته باشد سوال و سطح توقعات سنجیده می شود. در این مرحله ممکن است بیمار عکس لبخند رویایی خود را به دندانپزشک نشان دهد.

قبل از شروع عمل زیبایی و طراحی لبخند، برای ایجاد لبخند رویایی، در ابتدا مشکلات دندانی (نظیر پوسیدگی یا نیاز به ارتودنسی) برطرف می گردد.

درمان های هم زمان با طراحی لبخند

دندانپزشکی طراحی لبخند شکلی از دندانپزشکی زیبایی است که شامل ترکیب انواع روش های درمانی برای کمک به رسیدن به لبخند زیبا است. این روش می تواند شامل یک یا ترکیبی از خدمات دندانپزشکی می باشد که شامل موارد زیر می باشد:

 • سفید کردن دندان
 • ایمپلنت های دندانی
 • ترمیم تاج ها
 • استفاده از پل های دندان
 • روکش های پرسلني
طرح لبخند

هزینه طراجی لبخند

هزینه طراحی لبخندهزینه طراحی لبخند بسته به مشکلاتی که دندان های فرد دارد، نوع درمان های تجویزی، زمان مورد نیاز برای درمان و تبحر و سابقه دندانپزشک متفاوت می باشد. به منظور اطلاع دقیق از هزینه ها ضروری است که بیمار به دندانپزشک زیبایی مراجعه و مورد معاینه قرار بگیرد.

کلام آخر

لبخند پنجره ما به جهان است و اولین چیزی است که با نگاه اول روی شخص مقابل تأثیر می گذارد. بنابراین سالیانه افراد زیادی به منظور اقدامات اصلاحی، طراحی لبخند و بهبود زیبایی به دندانپزشکی زیبایی مراجعه می نماید.

مقالات مرتبط
پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان به از بین رفتن بافت سخت دندان که شامل مینا و عاج می باشد، گفته می‌شود. اما...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + نه =