دکتر لیلا صدقی » ارتودنسی » ارتودنسی دیمون
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

ارتودنسی دیمون

ارتودنسی دیمون

ارتودنسی دیمون شیوه ای از ارتودنسی است که به دلیل استفاده از براکت های دیمون به این اسم ، نامگذاری شده است. این براکت ها دارای قابلیت باز و بسته شدن خودکار هستند و محل نصب آن ها با محل نصب براکت های سنتی تفاوتی ندارد. اما  برخلاف براکت های سنتی که باید به طور مداوم سفت و تنظیم شود ، در براکت دیمون با استفاده از یک مکانیزم کشویی ، با تغییر محل دندان ها و تراز شدن آن ها سیم های براکت ها نیز تغییر می نمایند . این قایلیت باعث شده است که براکت های دیمون نسبت به براکت های قدیمی دارای ظاهر بهتری بوده و بیمار در مدت زمان کمتر نتیجه بهتری از ارتودنسی خود بگیرد.

ارتودنسی دیمون

سیستم کار براکت های دیمون

این براکت ها ، برای تغییر محل دندان ها و قرار دادن آنها در محل درستشان از روش های مختلفی استفاده می نمایند . سیمی که در این سیستم ارتودنسی استفاده می شود ، نیروی کمتری به دندان ها وارد می نماید که در این حالت بیمار درد و ناراحتی کمتری احساس می نماید . در این سیستم ارتودنسی بر خلاف روش سنتی ، دیگرنیاز نیست که ارتودنتیست از روش های مکمل مانند کشیدن دندان یا بسط دادن کام استفاده نماید.

مزایای ارتودنسی دیمون

سیستم ارتودنسی دیمون از براکت هایی استفاده می نماید که نسبت به براکت های سنتی دارای مزایای بسیار زیادی می باشد . از جمله این موارد می توان به داشتن ظاهر بهتر براکت های دیمون اشاره نمود. در صورتی که از براکت های شفاف استفاده شود ، این شفاف بودن باعث نامرئی بودن این براکت ها و زیبا تر شدن ارتودنسی باشد. از دیگر مزایای روش ارتودنسی دیمون این است که درمان در مدت زمان کمتری به نتیجه می رسد. آمار نشان داده است که درمان بیماران در این روش 2 تا 7 ماه زودتر به پایان رسیده است. در بیمارانی که از این روش درمانی استفاده می نمایند ، تعداد قرار ملاقات های کمتری با ارتودنتیست خود دارند و دیگر نصف قرار ملاقات هایی که برای تنظیم دستگاه ارتودنسی نیاز است ، انجام نخواهد شد . این مزیت خصوصا برای بیمارانی که از راه دور مراجعه می نمایند بسیار مطلوب است.

از دیگر مزایای ارتودنسی دیمون این است که  در این روش فشار کمتری به دندان های بیمار وارد می شود و درنتیجه بیمار متحمل درد کمتری خواهد بود. همچنین چون این براکت ها اصطکاک کمتری با دندان های بیمار دارند ، ریشه دندان ها آسیب کمتری می بیند. مطالعات بالینی روی بیمارانی که از ارتودنسی دیمون استفاده کرده اند نشان داده است که در براکت های ارتودنسی دیمون تجمع باکتری ها روی دندان ها کمتر بوده و به دلیل ارتودنسی پوسیده نمی شوند.

با تشکر مدیریت سایت دکتر لیلا صدقی ، دندانپزشک زیبایی

 

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − سیزده =

Call Now Button