دکتر لیلا صدقی » مقالات » بلیچینگ دندان چیست؟
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

بلیچینگ دندان چیست؟

بلیچینگ دندان چیست؟

آیا لمینت دندان با بلیچینگ دندان تفاوت دارد؟
بلیچینگ دندان عدارضی برای متقاضی به همراه دارد؟
انواع بلیچینگ دندان کدام ها می باشد؟

یکی از جنبه های زیبایی صورت دندان می باشد که تاثیر زیادی برچهره می گذارد. ازجمله نکاتی که برزیبایی دندان تاثیر زیادی می گذارد، سفیدی و تمیزی آن می باشد که اغلب افراد برای دستیابی به آن به سوی برخی از روش های زیباسازی و سفید سازی دندان ها می شتابند. در گذشته افراد برای سفید سازی دندان ها از پودرهای شیمیایی و یا برخی از روش های غیر استاندارد استفاده می کردند که جز عواقب زیان بار هیچ مزیتی نداشت. اما با پیشرفت علم و تجهیزات پزشکی روش هایی مانند: بلیچینگ دندان با مواد و لیزرو… سر آمد این روش های سفید سازی دندان ها شده اند که برای این منظور باید به یک دندانپزشک زیبایی حاذق و باتجربه مراجعه شود که بهترین نتایج و ماندگاری بالایی رابرای فرد به ارمغان بیاورد. بلیچینگ دندان چیست؟ بلیچ به مفهوم سفید کردن است. در کل بلیچینگ به طور عام یعنی سفید کردن دندان که همه ای افراد با این عنوان بلیچینگ را می شناسند. از جمله عللی که در بلیچینگ دندان بسیار حائز اهمیت است دانستن منشاء تغییردندان می باشد تا دندانپزشک زیبایی بتواند رنگ طبیعی آن دندان را بیابد زیرا رنگ دندان از سفید آغاز می شود تا قهوه ای یعنی ترکیبی از زرد، نارنجی، خاکستری را شامل می شود. یکی از عللی که بر رنگ دندان تاثیر می گذارد مصرف برخی از مواد غذایی یا مصرف دخانیات است که رنگ دندان را تغییر می دهد و در برخی از مواقع تغییر رنگ دندان ناشی از ژنتیک و عامل ارثی می باشد.

نحوه بلیچینگ دندان

بلیچینگ به دو روش انجام می شود Office Bleching که دندانپزشک در مطب با پوشاندن لثه بیمار، مواد بلیچینگ با درصد بالاتر را روی دندان های بیمار قرار می دهد و با این روش معمولا 2 تا 3 درجه رنگ دندان روش خواهد شد.Home Bleaching  دندانپزشک از بیمار قالب می گیرد و به لابراتور می فرستد و برای بیمار تری بلیچینگ تهیه می شود. بیمار می تواند در منزل مواد بلیچینگ را که نسبت به روش اول غظت  کمتری داشته و به لثه آسیب نمی رساند ونیازی به محافظت لثه نمی باشد را داخل این قالب ها قرار دادند و طبق دستورمواد خریداری شده، استفاده می کند تا به نتیجه مطلوب برسد.

ماندگاری بلیچینگ دندان

یکی از سوالات رایج بیماران این هست که پس از بلیچینگ تا مدت ها دندان هایشان سفید باقی می ماند.

سوال اغلب متقاضیان آن در این است که آیا این روش ماندگاری دائمی دارد؟

پاسخ خانم دکتر لیلا صدقی دندانپزشک زیبایی بر این است که واقعیت این است که خیر درمان بلیچینگ دائمی نیست، بین 6 ماه تا 2 سال، البته بسته به این که افراد چه میزان مواد رنگی مانند چای، یا قهوه استفاده می کنید یا  در افراد سیگاری ماندگاری درمان متفاوت خواهد بود.

بلیچینگ دندان چیست؟

نکته مهم در بلیچینگ دندان

آیا روشی وجود دارد که نتیجه درمان بلیچینگ حفظ شود.؟

بله بهترین راه ترکیب دو روش office bleaching با home bleaching  می باشد. یعنی پس از اینکه در مطب دندانپزشکی زیبایی با روش office bleaching رنگ دندان های شما به رنگ مطلوب رسید. کیت home bleach را تهیه و ماهی یک باردر منزل استفاده کنید.

مراقبت های بلیچینگ دندان

سفید کردن دندان با بلیچینگ هیچ گونه ضرری ندارد فقط ممکن است که  چند روزی حساسیت وجود داشته باشد که جای نگرانی ندارد به زودی برطرف می شود.

در صورتی که اصول و مراقبت ها رعایت شود هیچ گونه تغییر رنگی ایجاد نمی شود.

بهتر است که بعد از بلیچینگ دندان تا 24 ساعت سیگار و یا مواد رنگی استفاده نشود.

مزایای بلیچینگ دندان

طول عمر زیادی را به همراه خواهد داشت. ،هر چه پروسه ای بلیچینگ با دقت و کیفیت بالا انجام گیرد.

زیبایی و ارتقای اعتماد به نفس در فرد

یک دست شدن رنگ دندان ها

مقالات مرتبط

کامپوزیت ونیر دندان 

طول عمر کامپوزیت ونیر 

کامپوزیت دندان های جلو 

تغییر رنگ کامپوزیت دندان 

راه های ارتباطی با دکتر

  صفحه تلگرام 
 صفحه اینستاگرام

تلفن تماس : 02188696774 – 02188696845

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر، مدیریت سایت دکتر صدقی

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =

Call Now Button