دکتر لیلا صدقی » اصلاح طرح لبخند » ارتودنسی و لمینیت دندان
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

ارتودنسی و لمینیت دندان

ارتودنسی و لمینیت دندان

لبخند زیبا مسئله بسیار مهمی است که ذهن بسیاری از افراد را درگیر کرده است، همچنین ناهنجاری های دهانی از جمله کج بودن دندان ها، کیپ نشدن دندان ها، جلو بودن فک بالا، علاوه بر ایجاد ظاهر نامناسب باعث اختلالاتی در جویدن غذا و یا مشکلات گفتاری می شود.

در حقیقت ارتودنسی و لمینیت دندان هر کدام برای درمان ناهنجاری های مخصوصی به کار می رود، به عبارتی ارتودنسی و لمینیت دندان نمی توانند به موازات هم قرار بگیرد. زیرا هر کدام جز روش های اصلاح طرح لبخند می باشد.  اما متاسفانه ممکن است برخی از مردم به علت عدم داشتن اطلاعات کافی، از یک روش جایگزین استفاده کنند که در نهایت بیمار به نتیجه مطلوب نخواهد رسید. پس مقایسه این دو روش در علم دندانپزشکی صحیح نیست.

هنگامی که بیمار از مشکلاتی از جمله کج بودن دندان ها، اختلالات فک، بسته نشدن صحیح فک رنج می برد، ارتودنسی بهترین گزینه برای ترمیم این مشکلات می باشد. اما اگر مشکلات دندانی بیمار مربوط به زیبایی دندان باشد مثل مشکلات رنگ دندان، فاصله زیاد میان دندان ها و یا کوچکی دندان ها و… با استفاده از لمینیت دندان کاملا قابل درمان است و امروزه در ترمیم این مشکلات از ارتودنسی استفاده نمی شود. لذا با توجه به ماهیت مشکل، روش درمانی صحیح، متفاوت خواهد بود. دقت شود که انتخاب روش درمانی نامناسب باعث ایجاد مشکلات متعددی شود و قطعا بعدها آسیب های جدی به دندان وارد خواهد کرد، لذا توصیه می شود در وهله اول در انتخاب دندانپزشک زیبایی خود بسیار دقت کنید.

ممکن است ایراد اصلی ارتودنسی طولانی بودن دوره درمان باشد، به همین دلیل ممکن است بسیاری از افراد از انتخاب ارتودنسی گرچه درمان اصلی برای مشکلشان باشد، خودداری کنند. همچنین ممکن است بسیاری از افراد ظاهر دندان ها را قربانی درمان مشکل اصلی نمایند.

به گفته دکتر صدقی، در صورتی که فرد بهداشت دهان و دندان را رعایت  شود، توصیه می شود که از روش های ارتودنسی دندان  یا لمینیت دندان را استفاده کند، چرا که احتمال پوسیدگی دندان (در ارتودنسی) و احتمال تغییر رنگ دندان ها (در لمینیت) بسیار زیاد خواهد بود و با رعایت بهداشت دندان می توان از ازتودنسی دندان و لمینیت دندان خود لذت ببرید. برای مشاهده نمونه کارهای ارتودنسی و لمینیت دندان دکتر صدقی به گالری عکس ها مراجعه کنید.

 منبع:https://ar.wikihow.com/

برخی از خدمات دکتر لیلا صدقی:

ایمپلنت

اصلاح طرح لبخند

لامینت دندان

ارتودنسی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر، مدیریت سایت دکتر صدقی

مقالات مرتبط
پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان به از بین رفتن بافت سخت دندان که شامل مینا و عاج می باشد، گفته می‌شود. اما...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =