دکتر لیلا صدقی » ایمپلنت » بهداشت دهان بعد از ایمپلنت دندان
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

بهداشت دهان بعد از ایمپلنت دندان

بهداشت دهان بعد از ایمپلنت دندان از اهمیت بالایی برخوردار می باشد . در این مقاله توضیحات کاملی در زمینه بهداشت دهان و دندان بعد از ایمپلنت داده می شود با دادمه مطلب همراه باشید …

بهداشت دهان بعد از ایمپلنت دندان

بهداشت دهان بعد از ایمپلنت دندان

بهداشت دهان بعد از ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان در واقع مانند ریشه دندان طبیعی در فک کاشته می شود و سپس روی آن روکش همانند تاج دندان طبیعی قرار می گیرد . دقت داشته باشید که ایمپلنت و پروتزهای متکی بر آن همانند دندان های طبیعی نیاز به مراقبت و رعایت بهداشت دارند . عدم رعایت بهداشت باعث بروز بیماری لثه و تحلیل استخوان اطراف ایمپلنت گردیده ، منجر به شکست درمان ایمپلنت می شود . در ادامه با روش های مختلف رعایت بهداشت در ایمپلنت دندانی آشنا شوید …

مرحله اول در بهداشت ایمپلنت دندانی مسواک زدن دندان ها همانند دندان های طبیعی است . دندان ها را هر روز حداقل 2 بار و هر بار 2 دقیقه با دقت بصورت طبیعی مسواک بزنید .

توجه داشته باشید که حداقل 2 دقیقه باید دندان ها را با مسواک بشویید . هر 2 الی 3 ماه یک بار باید مسواک خود را تعویض نمایید. زیرا الیاف مسواک به مرور از حالت طبیعی خارج شده ،  دندان ها را درست تمیز نمی کنند . هر 6 ماه یکبار معاینه دوره ای توسط دندانپزشک خود را فراموش نکنید .

برای رعایت بهداشت ایمپلنت دندانی بطور خاص وسایل دیگری نظیر : نخ دندان سوپر فلاس ، برس و مسواک بین دندانی ، سافت پیکس ، ماساژ دهنده لثه وجود دارند .

برخی از قسمت ها به دلیل گیر غذایی ، توسط مسواک و نخ دندان قابل تمیز شدن نمی باشند . واترپیک دستگاهی است که به کمک آن و با فشار قابل تنظیم آب می توانید ، ذرات غذایی اطراف دندان ها ، بریچ ها ، ایمپلنت ها و براکت ها را به صورت کامل تمیز کنید .

دقت داشته باشید

برای ماندگاری ایمپلنت دندان و سلامتی دهان و دندان ها و بدن همواره بهداشت دهان و دندان ها و ایمپلنت را با توجه به دستورات دندانپزشک خود و با دقت رعایت کنید و هر 6 ماه یک بار معاینات دوره ای را فراموش نکنید !

جهت دریافت مشاوره از دکتر لیلا صدقی با شماره 02188696774  تماس حاصل نمایید .

مقالات مرتبط

کامپوزیت ونیر دندان 

طول عمر کامپوزیت ونیر 

کامپوزیت دندان های جلو 

مقالات مرتبط
پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان به از بین رفتن بافت سخت دندان که شامل مینا و عاج می باشد، گفته می‌شود. اما...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =