دکتر لیلا صدقی » متفرقه » تغییر رنگ کامپوزیت دندان
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

تغییر رنگ کامپوزیت دندان

تغییر رنگ کامپوزیت دندان

یکی از بهترین روش های اصلاح طرح لبخند و داشتن لبخند هالیوودی، کامپوزیت دندان است. در روش کامپوزیت ونیر دندان، دندانپزشک زیبایی با قرار دادن موادی مخصوص و چند درجه روشن تر از دندان های طبیعی بر روی دندان قدامی، ناهنجاری و زردی و نامرتبی دندان ها را می پوشاند.

مواد کامپوزیتی بر اثر رعایت نکردن بهداشت دندان و استفاده از مواد غذایی رنگ دانه دار ممکن است دچار تغییر رنگ شود. هرچه میزان ذرات رنگ دانه در مواد غذایی که مصرف می کنید بیشتر باشد، کامپوزیت ونیر دندان سریع تر تغییر رنگ می دهد.

 درمان رنگ کامپوزیت دندان

مواد کامپوزیتی بر روی دندان ها جلویی توسط دندانپزشک زیبایی شما قرار می گیرد، این مواد باید با دندان های دیگر شما تفاوت رنگی زیادی نداشته باشد. تفاوت زیاد رنگ میان دندان های طبیعی شما با مواد کامپوزیتی، باعث می شود که دندان های شما حالت غیرطبیعی به خود بگیرد.

از آنجایی که مواد کامپوزیتی انواع مختلفی دارد، میزان تغییر رنگ در آن ها هم متفاوت است. برخی از کامپوزیت ها بسته به جنسشان مقدار آب زیادی را جذب می کنند، در نتیجه این مواد با خوردن مواد غذایی که دارای رنگ دانه زیادی هستند سریع دچار تغییر رنگ می شوند.

تغییر رنگ کامپوزیت دندان

تغییر رنگ کامپوزیت دندان

روش درمان اصلاح رنگ کامپوزیت دندان

شما با مراجعه به دندانپزشک زیبایی به راحتی می توانید تغییر رنگ کامپوزیت دندان خود را اصلاح کنید. در وهله اول پس از مراجعه شما به مطب دندانپزشک زیبایی، علت تغییر رنگ کامپوزیت ها باید مشخص شود، بعد از تشخیص علت می توان تغییر رنگ کامپوزیت دندان را با پولیش دندان و در موارد شدیدتر با روش بلیچینگ و لمینیت دندان اصلاح کرد.

راه های پیشگیری از تغییر رنگ کامپوزیت

مهم ترین راه پیشگیری از تغییر رنگ کامپوزیت دندان، رعایت مداوم و مرتب بهداشت دندان و استفاده از مسواک و نخ دندان است. همانطور که گفته شد عامل دیگر تغییر رنگ دندان مصرف مواد غذایی رنگی است. شما باید از مصرف بیش از حد قهوه، چای، آبمیوه های صنعتی و شکلات پرهیز کنید.

باید توجه داشته باشید که مصرف سیگار در تغییر رنگ کامپوزیت دندان تاثیر بسزایی دارد.

به طور کلی رنگ کامپوزیت دندان و ماندگاری آن در نتیجه کار دندانپزشک زیبایی، اهمیت بالایی دارد. افرادی که عمل کامپوزیت دندان را انجام داده اند به راحتی می توانند با رعایت موارد بالا، ثبات رنگ دندان های خود را حفظ کنند.

برخی از خدمات دکتر لیلا صدقی:

ایمپلنت

اصلاح طرح لبخند

لامینت دندان

ارتودنسی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر، مدیریت سایت دکتر صدقی

مقالات مرتبط
پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان به از بین رفتن بافت سخت دندان که شامل مینا و عاج می باشد، گفته می‌شود. اما...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =