دکتر لیلا صدقی » اصلاح طرح لبخند » مراحل بلیچینگ دندان
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

مراحل بلیچینگ دندان

مراحل بلیچینگ دندان

گاهی اوقات حتی با زدن مسواک و استفاده از نخ دندان، باز هم دندان ها دچار تغییر رنگ می شوند. بلیچینگ روشی است که به منظور درخشان سازی و برطرف کردن رنگ نامناسب دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

بلیچینگ دندان چیست؟

به مرور زمان دندان ها به دلیل مصرف غذا و نوشیدنی های رنگی، مصرف دخانیات، مصرف داروهای مختلف، کهولت سن و … سفیدی و براق بودن خود را از دست می دهند. در گذشته برای سفید کردن دندان از روش جرم گیری استفاده می کردند اما در نهایت نتیجه مطلوب حاصل نمی شد. امروز بلیچینگ روشی است که می توان برای سفید کردن دندان ها از آن استفاده کرد و به نتیجه دلخواه رسید. تفاوت بلیچینگ دندان و جرم گیری در این است که جرمگیری رسوب های موجود روی دندان ها را از بین می برد اما بلیچینگ رنگ دانه هایی که به دلایل مختلف روی سطح دندان وجود دارد را پاک می کند.

دکتر لیلا صدقی جراح و دندانپزشک، با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری های دهان و دندان می پردازد. می توانید برای دریافت اطلاعات در این خصوص از دندانپزشک زیبایی خوب در غرب تهران با شماره 02188696845 تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را دراینستاگرام دکتر لیلا صدقی دنبال کنید.

 روش های بلیچینگ

بلیچینگ با لیزر

بلیچینگ با لیزر یکی از گران ترین روش ها برای سفید کردن دندان ها می باشد. در این روش محلول مخصوص روی دندان ریخته می شود سپس از دستگاه پرتو لیزر، به منظور اثر بخشی و همینطور تسریع فرآیند درمان استفاده می شود و گرمای لازم به دندان ها داده می شود. ژل مورد استفاده در این روش بسیار قوی است. بعد از بلیچینگ امکان حساس شدن دندان وجود دارد. این حساسیت معمولا در لب ها و بافت های اطراف آن ایجاد می شود.

باید توجه داشت که برای انجام بلیچینگ می بایست یه یک دندانپزشک متخصص مراجعه کرد.

بلیچینگ بدون لیزر

بلیچینگ بدون لیزر یک روش معمولی و روتین است که معمولا در منزل انجام می شود. در این روش، نوارهای شفاف و سفید کننده به صورت مستقیم روی دندان ها قرار می گیرد. این نوارهای باید روزانه به مدت 30 دقیقه روی دندان ها قرار بگیرند و تا 2 هفته به صورت مداوم تکرار شود.

یکی دیگر از روش های بلیچینگ در منزل، سفید کردن دندان ها به صورت قالبی می باشد. قالب ها دارای محتویات ساینده هستند که دندان ها را براق می کنند.

نکته مهم این است که بعد از بلیچینگ، از مصرف چای، قهوه، نوشیدنی های گازدار، مواد غذایی رنگی خودداری کنید، زیرا روی سفیدی دندان ها اثر معکوس می گذارد.

از نظر یک دندانپزشک زیبایی، رعایت نکات مهم بعد از بلیچینگ دندان، از اهمیتی زیادی برخوردار است. همچنین باید گفت که این روش، برای کودکان مناسب نیست.

تفاوت بلیچینگ با لیزر و بدون لیزر

در روش بلیچینگ با لیزر، در مدت 15 تا 30 دقیقه به نتیجه دلخواه خواهید رسید اما در روش های دیگر، ممکن است بین سه تا 4 هفته طول بکشد تا به نتیجه دلخواه برسید.

مدت زمان سفید ماندن دندان بعد از بلیچینگ

سفید ماندن دندان ها بعد از بلیچینگ، به نوع رژیم غذایی، میزان رنگدانه های موجود در مواد غذایی مورد استفاده، تغذیه ای که فرد بعد از بلیچینگ دارد و بهداشت دهان بستگی دارد.

 اقدامات قبل از بلیچینگ

  • ترمیم دندان های پوسیده
  • در صورت نیاز جرم گیری دندان ها و برساژ

نکته قابل توجه اینکه بلیچینگ روی لمینت ها، روکش ها، پرکردگی ها و زردی ریشه های دندان که از تحلیل رفتن لثه ها ایجاد شده است، تاثیری نخواهد داشت.

مراحل بلیچینگ دندان

مراحل بلیچینگ دندان

بلیچینگ بدون عوارض

بلیچینگ هیچ ضرری برای دندان ها ندارد. این روش یکی از بهترین روش های سفید کردن دندان به شمار می رود. اما بلیچینگ برای همه دندان ها عملکرد خوبی ندارد. مثلا برای دندان هایی که به دلیل مصرف دارو یا جراحت دندانی دچار تغییر رنگ شده اند و همینطور لکه های قهوه ای که روی دندان ها وجود دارد، مناسب نیست.

هزینه بلیچینگ دندان

برای انجام بلیچینگ دندان ابتدا باید به دندانپزشک مراجعه کرده و بعد از برطرف کردن پوسیدگی های دندان و جرم گیری دندان ها، با توجه به میزان سفیدی مورد نیاز برای دندان ها شما، هزینه آن به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − سه =

Call Now Button