دکتر لیلا صدقی » متفرقه » پروتز پارسیل
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

پروتز پارسیل

پروتز پارسیل

گاهی پیش می آید که ما یک یا چند دندان خود را از دست می دهیم و جای خالی دندان ها در دهان جذابیت چهره ما را کم می کند. همچنین مشکلاتی مثل خلل در جویدن غذا پیدا خواهیم کرد . پروتز پارسیل راهی برای پر کردن جای خالی دندان های از دست رفته ما هستند.

پروتز دندان متحرک

پروتزهای دندانی به دو نوع  ثابت و متحرک هستند و بنابر درخواست بیمار و همچنین تشخیص متخصص دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی استفاده می شوند. پروتز پارسیل از معروف ترین پروتز های متحرک دندانی محسوب می شوند. وقتی که بیماران از روش پروتز پارسیل استفاده می کنند، امکان دارد تا چند هفته نخست احساس خوبی نداشته باشند و حتی گاهی احساس کنند که یک شئ خارجی در دهان آنها وجود دارد. البته بعد از مدتی بیمار به این شرایط عادت کرده و می تواند با آنها همچون دندان طبیعی رفتار کند.

پروتز-پارسیل

اجزا تشکیل دهنده پروتز پارسیل

دندان های پروتز پارسیل بوسیله یک پایه به هم وصل می شوند. رنگ پایه نیز همرنگ لثه است. که در نهایت توسط یک اسکلت فلزی بهم وصل می شوند . پروتز پارسیل با استفاده از گیره های فلزی که باعث استحکام آنها در دهان بیمار می شود، مثل دندانهای طبیعی کار می کنند. یکی از ویژه گی های  پروتز پارسیل  پنهان ماندن از دید دیگران است. همین دلیل باعث شده تا بسیاری از بیماران از روش پروتز پارسیل استفاده کنند. بعضی مواقع نیز برای طبیعی تر شدن دندانها می توان از روکش استفاده کرد.

مراقبت های بعد از انجام پروتز پارسیل

  • استفاده از مسواک های مخصوص
  • استفاده از مسواک برای نظافت دندان و دهان
  • شستشوی پرتزه پارسیل نیز همچون دندانهای طبیعی ضرورت دارد

نکات مهم بعد از انجام پروتز پارسیل

پروتزهای پارسیل نباید  توسط خود بیمار تنظیم شوند. چرا که بیمار به اندازه کافی در این کار مهارت و تخصص ندارد و امکان دارد در حین تنظیم به پروتزها نیز آسیب وارد شود. بعضی بیماران نیز اقدام به استفاده از چسب های موجود در بازار می کنند. در حالی که این چسب ها شیمیایی بوده و به سلامت بیمار صدمه وارد می کند.

برخی از خدمات دکتر لیلا صدقی:

ایمپلنت

اصلاح طرح لبخند

لامینت دندان

ارتودنسی

ارتودنسی ثابت دندان 

ارتودنسی نامرئی دندان 

ارتودنسی متحرک دندان 

بلیچینگ دندان 

راه های ارتباطی با دکتر

  صفحه تلگرام 
 صفحه اینستاگرام

 جهت تماس با ما کلیک کنید

 تلفن تماس : 02188696774 – 02188696845

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر، مدیریت سایت دکتر صدقی

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 1 =