دکتر لیلا صدقی » مقالات » آيا بليچينگ براي دندانها ضرر دارد ؟
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

آيا بليچينگ براي دندانها ضرر دارد ؟

آيا بليچينگ براي دندانها ضرر دارد ؟

بلیچینگ چیست؟

بلیچینگ به عمل سفید کردن دندان ها با مواد شیمیایی مخصوص گفته می شود وهمچنین می توان گفت بلیچینگ دندان یک روش درمانی می باشد که به وسیله ژل ها می توانیم دندان ها را از رنگ طبیعی خود سفید تر کنیم . ماده ای که برای سفید کردن دندان ها استفاده می شود پراکسید هیدروژن نام دارد.
با بلیچینگ دندان می توان رنگ مواد غذایی مختلفی از قبیل چایی، قهوه و خوراکی های رنگی مثل سس های کچاپ و… را که باعث زرد شدن یا تغییر رنگ در دندانها شده است را برطرف کرد.

بلیچینگ دندان چیست؟

بلیچینگ دندان چیست؟

روند سفید کردن دندان با روش بلیچینگ

دندانپزشک قبل از شروع بلیچینگ دندان ها، لثه ها را با مواد خاصی می پوشاند تا از تماس مواد بلیچینگ با لثه جلو گیری شود اما ممکن است مقداری از این مواد به طور اتفاقی به لثه برخورد کرده وموجب سوختن و آسیب دیدن،بسیار موقت آن شود که این حالت بلاففصله با مواد خنثي كننده مخصوص رفع می شود.
سپس دندانپزشک ژلی به نام پراکسید هیدروژن که پایه ی آن اکسیژن های فعال مخلوط است را در دوز مشخص روی دندان ها قرار می دهد این ماده به داخل مینای دندان نفوذ کرده وبا اکسیده کردن رنگ دانه های موجود در مینای دندان موجب سفید شدن آن می شود
پس از پایان کار بلیچینگ ، داندانپزشک ژلی که برای محافظت لثه بر روی آنها قرار داده شد از روي لثه ها جدا می کند ودندانها شستشو میشود .بیمار می تواند از وسایل بهداشتی مثل مسواک ، نخ دندان و … استفاده کند.

باید دانست که بلیچینگ فقط بر روی دندانهای طبیعی قابل استفاده است و بر روی دندانهایی که دارای روکش ویا ترمیم های کامپوزیت می باشند اثری نخواهد گذاشت.

آیا بلیچینگ دندان عوارض دارد؟
اگر بلیچینگ طبق نظر و دستور دندانپزشک زیبایی انجام شود، عارضه خاصی ندارد اما در بعضی موارد ممکن است مشکلاتی پیش بیاید مانند حساس شدن دندانها که ممکن است بعد از چند جلسه بلیچینگ، دندانها حساس شوند واین حساسیت به مدت چند هفته ادامه پیدا کند در این حالت باید از خمیر دندانهای ضد حساسیت استفاده کنید تا حساسیت دندانها را بهبود بخشد.
باید دقت داشته باشید که با وجود اینکه بلیچینگ عوارض جانبی خاصی ندارد ودرمان بی خطری است اما استفاده از آن در دوران بارداری ، شیر دهی وقبل از بلوغ کودکان ممنوع است .

 

مراقبت از بلیچینگ
برای اینکه بلیچینگ دارای ماندگاری بیشتری باشد حتما باید از مواردی چون دخانیات ،الکل ها ،شراب های رنگی و قرمز ،کچاپ اجتناب کنید.

 

برخی دیگر از خدمات دکتر لیلا صدقی:

ایمپلنت

اصلاح طرح لبخند

لامینت دندان

ارتودنسی

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد جراح و دندانپزشک  خوب در غرب تهران می توانید روی ادامه مطلب کلیک کنید. 

 

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + هشت =

Call Now Button