دکتر لیلا صدقی » متفرقه » دندانپزشکی در بارداری
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

دندانپزشکی در بارداری

دندانپزشکی در بارداری

در درمان های دندانپزشکی مسئله ای که بسیار حائز اهمیت است، مشکلات جسمی فرد مراجعه کننده می باشد. دندانپزشک زیبایی شما قبل از شروع به انجام هرعملی باید از مشکلات و یا بیماری های خاص شما آگاه شود. شما باید اطلاعات کافی در مورد مشکلات خود را، به دندانپزشک زیبایی خود برای پیشگیری از هر مشکلی، بدهید.

در این بین افرادی که دچار بیماری های قلبی و عروقی هستند و تحت جراحی قلب قرار گرفته اند، زنان باردار و همچنین افرادی که دچار بیماری های دیابت و یا بیماری ایدز هستند، قبل از انجام خدمات دندانپزشکی باید توسط دندانپزشک زیبایی خود مورد بررسی قرار بگیرند. ( برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با افرادی که دچار بیماری های قلبی هستند به بخش: “بیماری های قلبی و دندانپزشکی” را مطالعه کنید.)

مشکلات دهان و دندان در بین زنان باردار بیشتر از بقیه دوران زندگی آن ها افزایش پیدا می کند، این مشکلات در لثه و دندان های زنان باردار بیش تر به علت تغییرات هورمونی در بدنشان است، اما زنان باردار باید توجه داشته باشند که بر خلاف تصورات اشتباه در بین عموم، بارداری باعث ضعف و پوسیدگی دندان ها نمی شود، بلکه رعایت نکردن بهداشت به علت بی حوصلگی و خستگی در دوران بارداری و تغذیه نامناسب قبل و بعد از بارداری باعث بروز تمامی این مشکلات می شود.

زنان باردار می توانند با رعایت مراقبت های ویژه قبل و بعد از بارداری و ویزیت مرتب توسط دندانپزشک زیبایی، از مشکلات دهان و دندان خود پیشگیری کنند.

دندانپزشکی در بارداری

دندانپزشکی در بارداری

آیا انجام خدمات دندانپزشکی در بارداری مجاز است؟

در اولین مرحله که خانوم باردار به مطب دندانپزشک زیبایی خود مراجعه می کند، باید یک نامه کتبی از طرف متخصص زنانی که تحت نظارت وی است داشته باشد. در این نامه پزشک اجازه انجام خدمات لازم و استفاده از برخی از داروها را داده است. همچنین با بررسی وضعیت جسمانی مادر، اینکه دندانپزشک زیبایی می تواند از داروهای بی حسی و رادیوگرافی استفاده کند را تعیین می کند.

  • مادران باردار باید توجه داشته باشند که انجام ندادن خدمات دندانپزشکی به موقع باعث بروز عفونت های دندانی و لثه ای می شود که ضرر آن چندین برابر بیش تر از انجام ندادن این خدمات است، و در برخی حالات ممکن است عواقب آن حتی جبران ناپذیر باشد.

توصیه های لازم برای زنان باردار دچار دندان درد

برای درمان مشکلات دندانی خود به خصوص برای عصب کشی، حتما به بهترین دندانپزشک زیبایی مراجعه کنید، تخصص و مهارت بالای جراح دندان به شما اطمینان خاطر از جهت کاهش خطرات احتمالی را می دهد.

به هیچ عنوان در هنگام درد دندان هایتان، خودسرانه از داروهای مسکن برای کاهش درد خود مصرف نکنید. زیان مصرف این داروها به، بیشتر از هر درمان دیگری است.

برخی از خدمات دکتر لیلا صدقی:

ایمپلنت

اصلاح طرح لبخند

لامینت دندان

ارتودنسی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر، مدیریت سایت دکتر صدقی

مقالات مرتبط
پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان به از بین رفتن بافت سخت دندان که شامل مینا و عاج می باشد، گفته می‌شود. اما...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 19 =